دانلود فایل کامل مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد

مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد

مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 2
فرمت فایل docx
حجم فایل 58 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 41

مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد

فروشنده فایل

کد کاربری 3349

کاربر

مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد


توضیحات: 41صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه حقوق، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

مبحث اول : مفهوم شرط

برای فهم این که مراد و منظور ما از شرط چیست ناگزیر هستیم که واژة شرط، اقسام شرط، کارکردهای درج شرط و در نهایت شرط را در میان مفاهیم مشابه بازشناسی کنیم، لذا به طرح هر یک از این موارد می‎پردازیم.

گفتار اول : معنای لغوی

از جمله معانی که برای واژة شرط بیان شده «نخ» و «ریسمان» است و این که نوار کاست «شَریط» خوانده می‏شود را هم از همین ریشه می‏دانند[1]. از معانی دیگر که از طرف عالمان علم لغت برای شرط در نظر گرفته شده الزام و التزام است. برخی از لغویون شرط را به الزام و التزام در ضمن عقود دیگر معنا کرده‎اند[2] و برخی دیگر شرط را صرفاً به مطلق الزام و التزام معنا نموده‎اند[3]. البته به نظر می‎رسد اولین معنا، معنای لغوی باشد و معنای دوم هر چند در کتب لغت ذکر شده اما از معانی اصطلاحی شرط باشد.

……………..

گفتار دوم : معنای اصطلاحی

…………….

الف-شرط در ادبیات:

………….

ب-شرط در اصول و فلسفه:

…………..

ج -شرط در لسان شرع:

………..

د-الزام و التزام:

…………..

مبحث دوم : اقسام شرط

…………….

گفتار اول : شرط به اعتبار ارتباط با عقد

…………..

گفتار دوم : شرط به اعتبار بیان اراده

………………

گفتار سوم : اقسام شرط ضمن عقد

…………..

مبحث سوم : ماهیت شرط

………………..

گفتار اول : خصوصیات شرط

…………….

الف : عمل حقوقی بودن شرط

…………….

ب : طرفینی بودن شرط

………………

ج : سببیّت شرط

………………

گفتار دوم : نظریة عقد بودن شرط

………………

الف : تحلیل موضوع

……………

ب : مبانی نظریه

………………

1 اصل آزادی قراردادی:

……………..

2 تعریف عقد:

………………

ج : نقد شرط و عقد

…………………..

1 تفاوت در نحوه تعلّق اراده:

……………..

2 تفاوت در متعلّق اراده:

……………………

3 تفاوت در عنوان:

…………….

گفتار سوم : آثار نظریه

…………………

منابع و مآخذ

1 ـ آصف المحسنی ، محمد ، حدود الشریعه ، ج 2 ، چاپ اول ، چاپخانه امیرالمومنین،قم،[بی تا]

2 ـ ابن‏ادریس حلّی، ابی‏جعفر محمد بن منصور بن احمد؛ کتاب السرائر الحاوی لتحریر الفتاوی، الجزء الثانی، مؤسسة النشر الاسلامی، الطبعة الرابعة، 1417 ه . ق.

3 ـ ابن‏حمزة، ابی‏جعفر محمد بن علی الطوسی؛ الوسیلة الی نیل الفضیلة، تحقیق: محمد الحسون، مکتبة السیّد المرعشی، الطبعة الاولی، قم، 1408 ه .

………………..

…………….


[1] – احتمال کون الأصل فیه هو الخیط فإنَ الشریط خیوط من حریر، أو منه و من قصب تفتل مع بعضها، فیکون سائر الاستعمالات لأجل نحو خیط بین المشروط و المشروط فیه، و لذلک یقال لما تحفظ فیه الأصوات: «شریط» لأنَه من قبیل الخیط یشکل الوثوق بصدقه فی غیر الموارد التی ذکرناها من البدویّات. سید مصطفی خمینی، الخیارات، تهران، مؤسسة تنظیم و نشر آثار امام، 1418، ج 2، ص 8.

[2] – ابن منظور، لسان العرب، قم، دار احیاء التراث العربی، 1405، ص 329 و خلیل بن احمد فراهیدی، کتاب العین، تحقیق دکتر مهدی مخزومی و ابراهیم سامرائی، قم، دارالهجرة، الطبعة الثانیة، 1409 هـ ق، ج 6، ص 234.

[3] – المنجد، ص 382 به نقل از سید محمد تقی خویی، الشروط او الالتزامات التبعیة فی العقود، بیروت، دارالمؤرخ العربی، 1414 هـ ق، ج 1 (سه جلدی)، سید روح الله خمینی، تحریرالوسیله ، ج 1، ص 132.

مبانی-نظری-مفهوم-شرط،-اقسام-شرط،-شرط-به-اعتبار-ارتباط-با-عقد

file.webarchiver.ir/tag-مبانی-نظری-مفهوم-شرط،-اقسام-شرط،-شرط-به-اعتبار-ارتباط-…

ذخیره شده

محصولاتی که دارای عبارت ‘مبانی-نظری-مفهوم-شرط،-اقسام-شرط،-شرط-به-اعتبار-ارتباط-با-عقد’ هستند. مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد.

دانلود فایل مبانی نظری در خصوص مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط …

zibafile.iranh.ir/2017/08/15/دانلود-فایل-مبانی-نظری-در-خصوص-مفهوم-شر/

ذخیره شده

۲۴ مرداد ۱۳۹۶ – دانلود فایل مبانی نظری در خصوص مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد دسته: علوم انسانی توضیحات: 41صفحه فارسی (word) با …

مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با …

proje.fileforooshi.ir/مبانی-نظری-مفهوم-شرط،-اقسام-شرط،-شرط-به/24745

ذخیره شده

قیمت فایل فقط ۲۷,۰۰۰ تومان. خرید. مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد. توضیحات: ۴۱صفحه فارسی (word) با منابع کامل. دانلود تحقیق …

بررسي شرط نتيجه در حقوق ايران – حقوقدانان

www.hoghooghdanan.com/madani/414-1388-04-22-14-58-40.html

ذخیره شده

مشابه

بدین ترتیب شرط نتیجه به عنوان یکی از اقسام شروط ضمن عقد شامل اموری است که … م بدين صورت تعريف شده است : «شرط نتيجه آن است كه تحقق امری در خارج شرط … می تواند به اعتبار اينكه ماهيت حقوقی آن شرط ، بيع می باشد ، به حق شفعه … مقایسه ی شرط نتیجه با شرط فعل و تعهد غایت و مبانی نظری وحقوقی شرط نتیجه اشاره خواهد شد.

[PDF]اصل مقاله (4879 K) – دانش حقوق مدنی

clk.journals.pnu.ac.ir/pdf_2692_536a2da37d3de14da7a096ddef63ebf2.html

ذخیره شده

توسط عسگری – ‏2016
غیرمعین بودند، این توافقات را مشمول اصل لزوم وفای به عقد نمی دانستند و هدف از … بر این اساسی در این مقاله ابتدا با تبیین شرط و اقسام ان در فقه … در جای خود یک فصل مستقل به مباحث نظری شروط اختصاصی … یکدیگر دارای ارتباط هستند، زیرا در حقوق تعهدات، یک طرف … شرط به معنای عام آن به اعتبارات مختلف، تقسیم بندی های.

[PDF]ﻣﻮﺿﻮع : ﻣﺎﻫﻴﺖ و آﺛﺎر درج ﺷﺮط درﺿﻤﻦ ﻋﻘﺪ اﺳﺘﺎد راﻫﻨﻤﺎ – گنج

ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/549165

ذخیره شده

ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ ﺻﺤﻴﺢ از ﻣﺎﻫﻴ ﺖ ﺷﺮط در ﺗﻤﺎﻣﻲ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺷﺮوط ﺿﻤﻦ ﻋﻘﺪ ﻻزم اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺗﺒﻴﻴﻦ. ﺑﻬﺘﺮ اﺣﻜﺎم ﺷﺮوط ﺿﻤﻦ ﻋﻘﺪ و … ﻣﺎﻣﻴ ﻪ ارﺗﺒﺎط ﺑﺴﻴﺎري ﺑﺎ ﻣﺤﺪود ﺑﻮدن ﺑﻮدن آﺛﺎر ﻋﻘﻮد ﻣﻌﻴ ﻦ. دارد و ﭘﻲ ﺑﺮدن ﺑﻪ اﻳﻦ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ …. ﻣﻔﻬﻮم ﺷﺮط ﻏﻴﺮ ﺣﻘﻮﻗﻲ …. ﮔﻔﺘﺎر دو م. –. اﻗﺴﺎم ﻧﺤﻮه ي اﻧﻀﻤﺎم ﺷﺮوط ﺑﻪ ﻋﻘﺪ ….. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻳ ﻪ.

[PDF]Page 1 PF – 30679 دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان | …

www.maarefdoc.ir/GanjinehNur/PF/PF-30679.pdf
با عنوان: شرط فعل حقوقی. در جلسمه مورخ ۱۳۸۲/۱۰/۱۲ تحت نظارت شورای پایان نامه متشکل از استادان زیر با …. مبحث دوم: تقسیم شرط به اعتبار اندراج در عقد ….. تاثیر و تاثر و ارتباط عقد و شرط در وضعیتهای صحت و بطلان یکی از آن دو …. بخشر عرضه میگردد؛ برای ورود به بحث ؛ شناخت معنا و مفهوم، مبانی کلی و اقسام شرط و اهمیت آن در.

دانلود تحقیق در رابطه با ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد | UHD DL

uhddl.ir/dl-html/32325.html
۲۱ فروردین ۱۳۹۵ – پیش از دانلود نظری به موارد زیر بندازید. خالی از لطف نیست. تحقیق ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد 2016-04-22 واژه شرط در علوم مختلف همچون نحو فلسفه …

تحقیق در رابطه با ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد – مانودانلود 4

www3.manudl.ir/object-62948/description

ذخیره شده

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ – مقدمه مبحث اول= معانی و مصادیق شرط مبحث دوم – شروط ابتدایی و شروط … و ارتباط شرط با تعهد اصلی (عقد) وابستگی و ارتباط عقد با شرط ضمن آن آثار مترتب بر وحدت رابطه حقوقی عقد و شرط ضمن آن خصوصیات شرط ضمن عقد مبحث پنجم: اقسام … خارجی متفاوت است در آن نظام تقسیم شرط به صریح و ضمنی به اعتبار ذکر …

تحقیق ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد | تیموس!

mobile.thymus.ir/articles/257
۲۹ اسفند ۱۳۹۴ – واژه شرط در علوم مختلف همچون نحو فلسفه اصول فقه و حقوق استعمال می شود و در هر … دارد در این تحقیق مقصود از شرط در اصطلاح حقوقی و فقهی آن به معنای. … وابستگی و ارتباط عقد با شرط ضمن آن … مبحث پنجم: اقسام شروط صحیح و احکام آنها … حقوق خارجی متفاوت است در آن نظام تقسیم شرط به صریح و ضمنی به اعتبار …

[PDF]ﻗﻠﻤﺮو ﻧﻔﻮذ ﺷﺮط ﻓﺎﺳﺦ – مجله حقوقی دادگستری

www.jlj.ir/article_13355_8a3ae53f6355d147dcbca590c38f5587.pdf

ذخیره شده

ﻫﺎي ﻣﻄﺮوﺣﻪ در ﻣﺤﺎﮐﻢ در ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻗﺮاردادﻫﺎ، ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﺧﺘﻼف ﻃﺮﻓﯿﻦ ﻋﻘﺪ در. ﻣﻮرد اﻧﺤﻼل … اﻧﺤﻼل ﻋﻘﻮد ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ ﻧﻈﺮي و ﻋﻤﻠﯽ داراي اﻫﻤﯿﺖ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ. … ﺷﺮط ﻓﺎﺳﺦ. ﻣﯽ. ﺑﺎﯾﺴـﺖ ﻣﻔﻬـﻮم،. ﻣﺎﻫﯿـﺖ و. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﺷﺮط ﻓﺎﺳﺦ ﺗﺒﯿﯿﻦ ﮔﺮدد. در اﯾﻦ راﺳﺘﺎ اﺑﺘﺪا ﻣﻔﻬﻮم و ﻣﺎﻫﯿﺖ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﺷـﺮط ﻓﺎﺳـﺦ … آﻓﺮﯾﻨﺪ و ﺗﻌﻬﺪ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ اﻋﺘﺒﺎر ﻣﻨﺒﻊ آن ﻣﻨﻮط ﺑﻪ وﻗﻮع ﺣﺎدﺛﻪ اي ﺧﺎرﺟﯽ. ﻣﯽ … آن ﺑﺎ ﺳﺎﯾﺮ ﺷﺮوط ﺗﻌﻠﯿﻘﯽ در اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻋﻘﺪ ﻣﺸﺮوط ﺑﻪ ﺷﺮط ﻓﺎﺳـﺦ، ﺑـﻪ ﻃـﻮر ﻣﻨﺠـﺰ.

بررسی شرط نتیجه در حقوق ایران – ویستا

vista.ir/article/306537/بررسی-شرط-نتیجه-در-حقوق-ایران

ذخیره شده

مشابه

۲۱ فروردین ۱۳۸۷ – بدین ترتیب شرط نتیجه به عنوان یکی از اقسام شروط ضمن عقد شامل اموری است … می تواند به اعتبار اینکه ماهیت حقوقی آن شرط ، بیع می باشد ، به حق شفعه … فصل نخست به شناسایی مفهوم شرط در فقه و حقوق ، اقسام شرط وهمچنین … ی شرط نتیجه با شرط فعل و تعهد غایت و مبانی نظری وحقوقی شرط نتیجه اشاره خواهد شد.

دانلود رایگان پایان نامه در مورد ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد

vipdoc.ir/…/module.weblog_Page.24_Action.BlogDataInfo_Lang.fa_FromDate.2017…

ذخیره شده

۲ روز پیش – در مبحث اول مفهوم شرط ضمن عقد و اقسام و آثار آن مورد بررسی قرار گرفته. … دانلود رایگان پایان نامه حقوق بررسی مبانی فقهی و حقوقی ورزشی – هر … دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق با موضوع ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد … ها را آشکار ساخته و با در نظر گرفتن ماهیت این روابط، تدوین فرضیه ها را به گونه ای آزمون .

دانلود رایگان مقاله در مورد ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد

vipdoc.ir/…/module.weblog_Page.24_Action.BlogDataInfo_Lang.fa_FromDate.2017…

ذخیره شده

۲ روز پیش – در مبحث اول مفهوم شرط ضمن عقد و اقسام و آثار آن مورد بررسی قرار گرفته. … [PDF]وﻫﻲ ﻣﺎﻫﯿﺖ اﻗﺎﻟﻪ در ﻓﻘﻪ و ﺣﻘﻮق وﺿﻌﻲ اﯾﺮان ﺑﺎزﭘﮋ – فقه و مبانی حقوق . … آشکار ساخته و با در نظر گرفتن ماهیت این روابط، تدوین فرضیه ها را به گونه …. دانلود ….. ایجاد تعهد قرار دادی به نفع اشخاص ثالث در تمام نظامهای حقوقی از لحاظ نظری با مشکلات .

مرجع آموزشی رشته مدیریت مقاله شرط ضمن عقد

modiran98.sellfile.ir/prod-1365082-مقاله+شرط+ضمن+عقد.html

ذخیره شده

شرط ضمن عقد , اقسام شروط , وابستگی شرط , ماهیت حقوقی شرط , شروط ابتدایی و شروط … باشم در اين رابطه ما با دو مسئله روبرو هستيم اول: شرطي كه قبل از عقد ذكر مي‌شود, … شرط به صريح و ضمني به اعتبار ذكر و عدم ذكر آن است اما در فقه اسلامي به اعتبار … و ضرورت تحقیق 4 مبانی نظری 4 اُرُسی 4 پنجره 6 نگاهی مختصر به تاریخ پیدایی …

تحقیق ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد | برچسب پژوهش!

researchtag.ir/html/articles/24295-تحقیق-ماهیت-حقوقی-شرط-ضمن-عقد.html
۲۸ دی ۱۳۹۳ – واژه شرط در علوم مختلف همچون نحو فلسفه اصول فقه و حقوق استعمال می شود و در هر … دارد در این تحقیق مقصود از شرط در اصطلاح حقوقی و فقهی آن به معنای. … وابستگی و ارتباط عقد با شرط ضمن آن … مبحث پنجم: اقسام شروط صحیح و احکام آنها … حقوق خارجی متفاوت است در آن نظام تقسیم شرط به صریح و ضمنی به اعتبار …

[PDF]ﻓﻘﻪ، ﺣﻘﻮق اﯾﺮان و ﻓﺮاﻧﺴﻪ ي ﻣﻌﻠﻖ ﻋﻠﯿﻪ در ﻫﺎ وﯾﮋﮔﻲ – فقه و مبانی حقوق …

https://jjfil.ut.ac.ir/article_20906_a8e77137b16d756c6cafc6b38c237295.pdf

ذخیره شده

توسط یزدانیان – ‏2010
ﺑﻪ . اﯾﻦ ﻣﻔﻬﻮم ﮐﻪ ﻃﺮﻓﯿﻦ ﻋﻘﺪ. ،. اﻧﺤﻼل ﻋﻘﺪي را ﻣﻌﻠﻖ ﺑﻪ وﻗﻮع اﻣﺮي در آﯾﻨﺪه. ﮐﻨﻨﺪ. ﮐﻪ ﺑﻪ. آن ﺷﺮط ﻓﺎﺳﺦ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﻲ. ﺷﻮد … اﻟﺘﺤﺼﯿﻞ ﺷﻮد ﺑﯿﻊ ﻣﻨﺤﻞ ﺷﻮد، اﺛﺮ ﺗﻌﻠﯿﻖ ﻣﺰﺑﻮر اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺣﺼﻮل ﻣﻌﻠﻖ ﻋﻠﯿﻪ، ﻋﻘﺪ. ﺧﻮد ﺑﻪ ﺧﻮد و …

كار تحقيقي شروط ضمن عقد نكاح – همیارمرجع بزرگ تحقیق …

00ii.ir/كار-تحقيقي-شروط-ضمن-عقد-نكاح/
۱-۳-۲-۲- شروط خلاف مقتضاي عقد و شرط مجهولي كه جهل به آن موجب جهل عوضين شود … عقد نكاح در ميان ساير عقود معين با توجه به جنبه مذهبي و اخلاقي و اجتماعي آن، از جايگاه … علاوه بر اين تعريف فوق شامل عقودي كه طرفين داراي تعهد مي شوند، نمي باشد. … روشن است كه منشأ ارتباط شرط، اتصال آن به عقد مشروط است كه اعتبار آن از اراده طرفهاي …

تحقیق ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد | PaperLabel

paperlabel.ir/html-8547-تحقیق-ماهیت-حقوقی-شرط-ضمن-عقد-2016-10-27.html

ذخیره شده

۶ آبان ۱۳۹۵ – شروط ابتدایی; شرط بنایی; ماهیت حقوقی شروط ضمن عقد; تحقیق ماهیت حقوقی … وابستگی و ارتباط شرط با تعهد اصلی (عقد) … مبحث پنجم: اقسام شروط صحیح و احکام آنها … ذکر و عدم ذکر آن است اما در فقه اسلامی به اعتبار ذکر آن در متن عقد است. … (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه…

بررسی خیار شرط در عقود اسلامی از نظر فقه و حقوق موضوعه » …

20015.ir › حقوق

ذخیره شده

مشابه

شرط در لغت به معنی الزام و التزام تبعی در ضمن عقد دیگر است ومفهوم آن درعرف، امری است … به اعتبار موضوع آن می باشد، که از این نظر به سه دسته شرط صفت، شرط نتیجه و شرط … مبنای خیار تخلف از شرط مطابق با نظر فقهای عامه، قاعده لاضرر است. …. دارد که درآن به موضوعاتی از قبیل مفهوم تخلف از شرط، حکم تخلف از هریک از اقسام شرط …

[PDF]اشتغال زنان و مصلحت خانواده در قانون مدنی(بررسی فقهی …

zananenaft.mop.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=61385c3c-be7b-48f3-9130…

ذخیره شده

مشابه

ﺑﺮﺍﻱ ﺯﻭﺟﻪ ﺣﻖ ﺍﺷﺘﻐﺎﻝ ﻭ ﺑﺮﺍﻱ ﺯﻭﺝ ﺗﺤﺖ ﺷﺮﺍﻳﻄﻲ ﺣﻖ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ ﺑﺎ ﺍﺷﺘﻐﺎﻝ ﺯﻭﺟﻪ ﺭﺍ. ﻗﺎﻳﻞ ﺷﺪﻩ. ﺍﺳﺖ … ﻛﻪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻓﻘﻬﻲ ﻭ ﺣﻘﻮﻗﻲ. ﺍﮔﺮ ﺯﻭﺟﻪ ﺩﺭ ﺿﻤﻦ ﻋﻘﺪ ﻳﺎ ﺷﺮﻁ ﺑﻨﺎﻳﻲ، ﺷﺮﻁ ﺍﺷﺘﻐﺎﻝ ﻧﻤﺎﻳﺪ، ﺯﻭﺝ ﺣﻖ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ ﻧﺪﺍﺭﺩ …. ﻣﻔﻬﻮﻡ ﻛﻪ ﺯﻭﺝ ﺩﺭ ﻏﻴﺮ ﺷﺮﺍﻳﻂ ﻣﺬﮐﻮ ….. ﺩﺭﺳﺘﻲ ﻧﻈﺮﻳ. ﻪ. ﺍﺧﻴﺮ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻣﻲ. ﺷﻮﺩ . ﺍﮔﺮ ﭼﻪ ﻗﺎﻧﻮﻧﮕﺬﺍﺭ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻳﻨﮑﻪ ﺑﻪ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ ﺑﺎ ﻧﻈﺮ ﻣﺸﻬﻮﺭ ﻓﻘﻬﺎﺀ ﻣﺘﻬﻢ ….. ﺍﻟﺰﺍﻡ ﺑﻪ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭ ﺍﺳﺘﻨﺎﺩ ﺷﺮﻁ ﺑﻪ ﻣﺸﺮﻭﻁ ﻟﻪ ﻭ ﺍﻟﺘﺰﺍﻡ ﺑﻪ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭ ﺍﺳﺘﻨﺎﺩ ﺁﻥ ﺑﻪ.

مبانی نظری تسلیم و تسلم، قبض – پوریا فایل – رزبلاگ

pooriafile.rozblog.com/pages/7

ذخیره شده

دانلود پروژه , دانلود مقاله , دانلود تحقیق , مبانی نظری , پیشینه تحقیق , پروژه عمران , پروژه … گفتار چهارم:اقسام تسلیم …. بند سوم : اقسام بیع به اعتبار موعد تسلیم مبیع و ثمن …… مبانی نظری مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد

شرایط صحت و شرو ط ضمن عقد در فقه شیعه | وب سایت رسمی …

www.shevader.com › از دیگران

ذخیره شده

۲۵ خرداد ۱۳۹۳ – بخش اول راجع به شرط و اشتراط در فقه و حقوق است. در این بخش انواع شرط ضمن عقد و کیفیت ارتباط شرط و عقد مورد توجه قرار … ۱- اقسام شرط از حیث ارتباط با عقد … ۱۱۲۸ قانون مدنی در باب نکاح صریحاً اعتبار شروط تبانی را تأکید نموده است: …. و آئین دادرسی، ضمن تبیین مبانی فقهی آن قوانین به عنوان یک کار علمی، …

بازنگری در مفاد قرارداد – فقه و حقوق اسلامی

law.tabrizu.ac.ir/article_2063_318.html

ذخیره شده

مشابه

در این مقاله ابتدا تلاش شده است با بیان مفهوم بازنگری در قرارداد و تبیین آن، وجوه …. مثلا شرط کاهش یا افزایش مسئولیت را میتوان بر اساس بازنگری در عقد، به آن الحاق …. در بررسی اعتبار الحاق به عقد در کتب فقهی و حقوقی اشکالات مختلفی بیان شده ….. بعد از بررسی مبانی نظری بازنگری در مفاد قرارداد باید به این امر پرداخت که آثار …

[PDF]«تعيين مورد معامله»

alr.iauctb.ac.ir/article_512089_8eedbed56d6e951812d0ddc57fc69e14.pdf

ذخیره شده

مفهوم، مباني و قلمرو معلوم بودن مورد. تجزيه و … با«. » معلوم نبودن. « آن تفاوت دارد . ضمناً مبن. اي لزوم تعيين مورد معامله مورد بر … بخش شرايط عوضين در متون مربوط به عقد بيع مورد بررسي قرار داده …. ترديد در اعتبار تعهدات تخييري به شرط قانوني …… تشخيص ضرورت يا عدم ضرورت علم تفصيلي را، در ارتباط با تشخيص عقود معوض از.

مقاله بررسي شرط نتيجه در حقوق ايران [آرشیو] – سایت علمی …

www.daneshju.ir/forum/archive/index.php/t-59194.html

ذخیره شده

۸ فروردین ۱۳۸۸ – 1 پست – ‏1 نویسنده
در این میان مطالعات مربوط به شروط قراردادی که در آثار فقها و. … بدین ترتیب شرط نتیجه به عنوان یکی از اقسام شروط ضمن عقد شامل اموری است که … می تواند به اعتبار اينكه ماهيت حقوقی آن شرط ، بيع می باشد ، به حق شفعه … مقایسه ی شرط نتیجه با شرط فعل و تعهد غایت و مبانی نظری وحقوقی شرط نتیجه اشاره خواهد شد.

دکتری حقوق خصوصی – خيار تخلف از شرط صفت

9836.blogfa.com/post/7

ذخیره شده

مشابه

در این مقاله سعی شده است ضمن تعریف خیار و شرط صفت به تعریف و بررسی همه … درمورد ارتباط عقد و شرط نسبت به شرایط اساسی عقد باید پذیرفت که حالت وجود و عدم قصد … وضعیت مطابق با قاعده و اصل است زیرا ادامه اعتبار عقد وابسته به شرط نیست. …. است آیا شرط را می توان از اقسام شرط صفت دانست که در صورت تخلف از این وصف …

پرتال جامع علوم انسانی – وکالت بدون فسخ

www.ensani.ir/fa/content/142968/default.aspx

ذخیره شده

مشابه

وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین ( موکل ) طرف دیگر ( وکیل ) را برای … مفهوم وکالت … عزل کند مگر اینکه وکالت وکیل یا عدم عزل در ضمن عقد لازمی شرط شده است ) با اینکه … در بخش اول مبانی فقهی و حقوقی مساله را مورد مطالعه قرار می دهیم و در بخش دوم به … ۱۰ _ نفوذ و اعتبار شرط بقا وکالت پس از فوت یا جنون ( اثر تراضی )

مدرسه حقوق – مدرسه حقوق

www.madreseyehoghoogh.com/index.php?option=com_content&view…id…

ذخیره شده

مشابه

۲۶ دی ۱۳۹۲ – ضمنا کاربران محترم می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس … بيع مي‌تواند به ده‌ها شكل با ده‌ها شرط منعقد شود، زيرا كه قواعد عقد بيع آمره … 8‌ـ‌ آن طور كه قبلاً اشاره شده است، ما هنوز در حقوق يا فقه با مفهومي به عنوان بيع … در مدت اعتبار خيار، مالكيتي است متزلزل و غيرمستقر (ماده 188 قانون مدني).

پایان نامه مقایسه شروط محدود کننده و شروط ساقط کننده …

a.elmyar.net/پایان-نامه-مقایسه-شروط-محدود-کننده-و-شر/

ذخیره شده

۶ مرداد ۱۳۹۵ – مبانی نظری مسئولیت، جبران خسارت و شروط محدوده کننده و تحدید کننده مسئولیت دارای … تبری از عیوب به معنی شرط محدودکننده و ساقط کننده مسئولیت می باشد. … و حقوقی مذکور، مفهوم و ماهیت شروط محدود کننده و ساقط کننده مسئولیت و انواع آن … ناشی از درج این شروط در قرارداد مانند تعارض با مقتضای عقد یا تعهد اساسی، …

شرایط صحت و شروط ضمن عقد در فقه شیعه ( نویسنده:طاهره عموی …

fa.tebyan-sm.ir › مقالات › دین و اندیشه

ذخیره شده

۱ اسفند ۱۳۹۵ – … از مباحث خیارات و تحلیل خیار شرط در جای خود یک فصل مستقل به مباحث نظری … بخش اول راجع به شرط و اشتراط در فقه و حقوق است. … فصل اول: ارتباط شرط با عقد … [۱] ۱- اقسام شرط از حیث ارتباط با عقد …. ادله اعتبار این شرط …. و آئین دادرسی، ضمن تبیین مبانی فقهی آن قوانین به عنوان یک کار علمی، موارد انحراف …

پژوهش ماهيت حقوقي شرط ضمن عقد

50710beod.onvil.ir/

ذخیره شده

ماهيت حقوقي شرط ضمن عقد– کار تحقیقی حقوق در 42 صفحه در قالب wordو قابل ویرایش … با وضع ماده ۱۰ قانون مدنی تشکیل هر قرار دادی در صورتی که مخالفت صریح با … شرط به صریح و ضمنی به اعتبار ذکر و عدم ذکر آن است اما در فقه اسلامی به … وابستگی و ارتباط شرط با تعهد اصلی (عقد) … مبحث پنجم: اقسام شروط صحیح و احکام آنها.

تصرفات حقوقی منافی با حق متعهدله – پاتوق کتاب فردا

https://bookroom.ir/book/52040

ذخیره شده

نخست مبانی حقوقی مربوط به ملک و حق مانند مفهوم ملک، اقسام آن، اقسام حق و معنای آن، … عقد و مفهوم و اعتبار شرط در عقود تملیکی و عهدی پرداخته و رابطه شرط با عقد و حکم …

نمایش موارد بر اساس برچسب: مقاله – دانشنامه زن مسلمان

https://www.kateb.edu.af › دانشنامه های دیگر
درواقع اگر ذهن با مفهوم کلی «علیت »،آشنایی نمی داشت، هرگز مفهوم «چرا»، درذهن او به وجود نمی آمد. … آیا از قبیل تصورات نظری است یا تصور بدیهی به شمار می آید؟ … پیش از ورود به اصل مطلب که بحثی است اجمالی پیرامون مهریه و اقسام آن بهتر است به …. در حقوق، شرط بطور معمول به تعهدهای فرعی و تبعی گفته می شود وبه این اعتبار از اصل …

[PDF]در ﺣﻘﻮق اﯾﺮان ﻒ از ﺷﺮط ﻣﻘﺪار اﺣﮑﺎم ﺗﺨﻠّْ واﮐﺎوي – مطالعات فقه و حقوق …

feqh.journals.semnan.ac.ir/article_1884_dd4c7e557d32e0ab148aca3cc46bf5ca.pdf

ذخیره شده

توسط سیمایی صراف – ‏2012
ﮔﺎه ﻃﺮﻓﯿﻦ ﻋﻘﺪ ﯾﺎ ﯾﮑﯽ از آﻧﻬﺎ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﻘﺪارِ ﻣﻮردِ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ دﭼﺎر ﺷﮏ و ﺗﺮدﯾﺪ اﺳﺖ . در اﯾﻦ ﻗﺒﯿﻞ … ﯾﻦ ﻧﻮﺷﺘﺎر در ﺻﺪد ﺟﺒﺮان ﺧﻸ ﻧﻈﺮي … ي. ﻋﻤﻮﻣﯽ در ﺧﺼﻮص اﺣﮑﺎم ﺗﺨﻠﻒ از ﺷﺮط ﻣﻘﺪار، ﺑﺎ. ﻋﻨﺎﯾﺖ ﺑﻪ راه. ﺣﻞ. ﻫﺎي ﺣﻘﻮق ﺧﺎرﺟﯽ و ﻇﺮﻓﯿﺖ … ﻣﻄﺎﺑﻘﺖ ﻣﻘﺪار واﻗﻌﯽ ﻣﻮﺿﻮع ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﺑﺎ ﻣﻘﺪار ﻣﻮرد ﺗﺮاﺿﯽ ﺑﺮرﺳﯽ ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮدﯾﺪ . ﻣﻔﻬﻮم. « ﺷﺮط ﻣﻘﺪار. » …. ﺣﻘﻮﻗﯽ آن در ﻋﺎﻟﻢ اﻋﺘﺒﺎر از ﯾﮏ ﺳﻮ و ﺗﺤﻘﻖ ﻣﻮﺿﻮع ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ در ﻋﺎﻟﻢ ﺧﺎرج از ﻃﺮف دﯾﮕﺮ،.

پیچیدگی‌ها و چالش‌های عملیات حسابداری انواع عقود در نظام …

mbri.ac.ir/Default.aspx?PageName=News&ID=272983

ذخیره شده

در ارتباط با وضعیت موجود عملیات حسابداری عقد مضاربه می‌توان گفت که صرفاً …. منظور اعطای تسهیلات به متقاضی منعقد شده و عملیات مزبور از نظر متقاضی، مشابه اعتبارات … با این وجود، در قرادادهای اجاره به شرط تملیک، می‌توان انواع و اقسام تسویه را با …. به همین منظور مشاهده می‌شود که مبانی نظری مقاله از لحاظ توضیح حسابداری ضعیف …

شروط تحمیلی در قراردادهای صنعت خودرو – مبانی فقهی حقوق …

jfil.srbiau.ac.ir/article_9242_bf40802fdde334284d4d203517fea47c.pdf

توسط دعاگویی – ‏2015
آیا قواعد عمومی حقوق قراردادها، توان مقابله با شروط تحمیلی برخواسته از توانایی و. تخصص … معنای صحیح حقوقی، به مفهوم مجموع قصد و رضای طرفین قرارداد بکار می رود وگویای … در مورد اعتبار شروط تحمیلی در قراردادهای مصرف چنانچه قائل به فقد رضا باشیم از … شرط که بعد از انعقاد قرارداد و به موجب مفاد این شرط به قرارداد الحاق می شود.

تعریف ازدواج و اقسام آن – خانواده اسلامی

www.islamic-family.com/فقه-و-حقوق-خانواده/item/656-2016-02-23-13-32-32

ذخیره شده

۴ اسفند ۱۳۹۴ – نکاح عبارت است از رابطه حقوقی که به وسیله‌ عقد بین زن و مرد حاصل می‌شود و … 4- در نکاح منقطع مقررات طلاق اجرا نمی‌شود و جدایی زن و مرد با انقضاء یا بذل … 1) نکاح منقطع مقتضی توارث است مانند نکاح دائم و شرط سقوط ارث باطل است. … کند به خلاف قواعد آمره و نظم عمومی محسوب و از درجه‌ اعتبار ساقط است. …. ارتباط با ما.

[PDF]اصل مقاله (325 K)

smt.journals.isu.ac.ir/article_1864_a9f7faadb874db26e973e8d44fe5a1d8.pdf

ذخیره شده

توسط عبداللهی‌نژاد – ‏2015
ایقاع نیست بلکه از عقود الزم شرعی است و منطبق با عقد اجاره است … عالوه بر آن، مبانی فقهی فعل سازمانی، و شناخت احکام عقد استخدام، یکی از فروع … سپس در انواع و اقسام عقود، بیع و غیر آن ….. شماری از اخبار به این مفهوم اشاره دارند و ایقاع مقوم به یک طرف … خیار شرط و ایقاع وجود دارد، به این اعتبار، ایقاع مرتبط شده است به تعهد قائم …

سخن حق – اقاله قرارداد مشروط

juridique.blogfa.com/post/52

ذخیره شده

مبحث مقدماتی: مفهوم و ماهیت اقاله و شروط ضمن عقد و ارتباط شرط با عقد … به همین منظور در این گفتار ابتدائاً مفهوم و ماهیت شرط ضمن قرارداد و سپس ارتباط شرط با …… طبق نظری که شهید اول بیان می دارد اقاله در زمان خیار امکان پذیر است ولی اثری ندارد مگر … یکی از اقسام شروطی که ضمن قرارداد می آید، شرط کردن تعهد ی در قراردادی که طرفین …

در wavebtc سرمایه گذاری کنید و واسطه کمک به خیریه ها شوید – …

newblog.vcp.blogsky.xyz/view465977.html

ذخیره شده

هم شما سود کردین و هم در واقع واسطه کمک به خیریه ها هم شدین. … دانلود فایل مبانی نظری در خصوص مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد · دانلود فایل مبانی …

شرط و اقسام شرط – شمش طلا

shemshtala.oscarblag.ir/شرط-و-اقسام-شرط/

ذخیره شده

ﺷﺮﻁ. ﺻﻔﺖ. 2 . شرط – ویکی فقه اقسام شرط. [ویرایش]. شرطی که در ضمن یک عقد آورده می‌شود می‌تواند یکی از اقسام …. مبانی نظری اقسام شرط ضمانیه در فقه امامیه و فقه شافعی در گستره ی … … متغیرها: مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به اعتبار ارتباط با عقد.

بررسي احكام و آثار عقد معلق در فقه و حقوق موضوعه | شبکه …

https://ius.center › خانه › مقالات › حقوق خصوصی › حقوق مدنی

ذخیره شده

مي‌گويد عقود و معاملات به اقسام زير منقسم مي‌شود لازم، جايز، خياري، منجز و معلق؛ كه سه … هم لفظي ديگر به معني ديگري انشاء شد، از اتصال و ارتباط اين دو معني به يكديگر … از اين تعريف بر مي‌آيد كه اراده طرفين، عقد را در عالم اعتبار ايجاد مي‌كند به حركت … تعليق و شرط را نبايد با هم اشتباه كرد هر چند گاهي به تعليق شرط و به عقد معلق …

عملیات بانکی – ویکی فقه

www.wikifeqh.ir/عملیات_بانکی

ذخیره شده

مشابه

این مقاله به توجیه فقهی و حقوقی عملیات مزبور با پذیرش شرط مسئولیت امین به طور … ۸ – مبانی محدودیت در مسئولیت ید امانی … ۹.۱ – مخالفت با مقتضای ذات عقد … در مرحله بعد در سال ۱۳۶۲ ش با تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا، انجام عملیات … در نگاه تاریخی و همراه با تحلیل نظری و حقوقی می‌بینیم که منشأ عمده پیدایش بانک در …

دانلود PDF: تحقیق در رابطه با ماهیت حقوقی شرط ضمن عقد | …

gigabytedl.ir/pdf-33924.pdf
ﻣﺨﺼﻮص دارد در اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﻘﺼﻮد از ﺷﺮط در اﺻﻄﻼح ﺣﻘﻮﻗﯽ و ﻓﻘﻬﯽ آن ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎی ﺗﻌﻬﺪی ﺗﺒﻌﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ. ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺘﻌﺎﻗﺪﯾﻦ اﯾﺠﺎد … دﺳﺘﻪ: ﻣﺒﺎﻧﯽ و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﻧﻈﺮی ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ: docx ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 62 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 42 داﻧﻠﻮد. ﮐﻨﯿﺪ! ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی … ﺷﺮط ﺿﻤﻦ ﻋﻘﺪ. ﻣﺒﺤﺚ ﭘﻨﺠﻢ: اﻗﺴﺎم ﺷﺮوط ﺻﺤﯿﺢ و اﺣﮑﺎم آﻧﻬﺎ … ﻣﺪﻧﯽ در ﻣﻮرد اﯾﻦ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺑﺎ دﯾﺪﮔﺎه ﺣﻘﻮق ﺧﺎرﺟﯽ ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ در آن ﻧﻈﺎم ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺷﺮط ﺑﻪ ﺻﺮﯾﺢ و ﺿﻤﻨﯽ ﺑﻪ اﻋﺘﺒﺎر. ذﮐﺮ و ﻋﺪم ذﮐﺮ …

وكالت بدون فسخ ( وكالت بلاعزل و وكالت بدون استعفاء ) – …

www.mashhad-vakil.ir/?p=122

ذخیره شده

۱ – مفهوم وكالت … م ) زوجه مي تواند با اشتراط وكالت در ضمن عقد ازذواج وكيل زوج شود ماده ۱۱۱۹ ق . … در بخش اول مباني فقهي و حقوقي مساله را مورد مطالعه قرار مي دهيم و در بخش دوم به تبيين … گفتار اول _ اعتبار تحديد يا اسقاط حق عزل و حق استعفا … م ) به گفته برخي از استادان گذشته : ( اثر شرط وكالت و همچنين شرط عدم عزل ضمن عقد لازم آن …

بررسی فقهی و حقوقی مبنای اعمال خیار | دانلود پایان نامه های …

lawfile.ir/بررسی-فقهی-و-حقوقی-مبنای-اعمال-خیار/

ذخیره شده

۱۸ مهر ۱۳۹۵ – فصل اول: مفهوم عقد و اقسام آن… … گفتار اول: تقسیم عقد از حیث ترتب اثر مقصود (صحیح، باطل و … گفتار چهارم: تقسیم عقد از حیث داشتن نام خاص در قانون (عقد معین یا با نام …. مبحث سوم: اقسام شرط ضمن عقد به اعتبار ذکر یا عدم ذکر در عقد … …. و در بخش اول به کلیات و در بخش دوم به مبانی نظری فسخ خواهیم پرداخت.

[DOC]مبانی و آثار حقوقی تعهد به نفع شخص ثالث در فقه امامیه.doc

naderyan.persiangig.com/…/مبانی%20و%20آثار%20حقوقی%20تعهد%20به%20نفع…

ذخیره شده

مشابه

ایجاد تعهد قرار دادی به نفع اشخاص ثالث در تمام نظامهای حقوقی از لحاظ نظری با … بر مبنای این مفهوم، آثار ارداده نماینده نمی توانست مستقیما بر عهده اصیل قرار گیرد[1]. … در این معنا درج شرط به نفع شخص ثالث در قرار داد صحیح است، اما فقط مشروط له، که …. در مبحث شرط خیار برای اجنبی، ضمن طرح چند اشکال نسبت به اعتبار این شرط و …

وبلاگ حقوقی – تفاوت های بیع شرط و خیار شرط:

edalat2020.blogfa.com/post/18

ذخیره شده

2) خیار شرط معمولا به زمان عقد است یعنی طرفین معامله به شرطی که در قراداد شده عمل … است از طرفی دیگر در بیع شرط مشتری نمی تواند در یع تصرفی کند که منافی با خیار …. اين مسأله تنها يك بحث نظري است كه استادان حقوق در كتاب هاي خويش درباره آن به …. اقسام شرط برخي از حقوقدانان شروط ضمن عقد را به اعتبار نحوه تاسیس به دو …

منظور از «بشرط شیء»، «بشرط لا» و «لا بشرط»، در منطق و …

www.islamquest.net › خانه › گنجینه پاسخ‌ها › منطق و فلسفه › فلسفه

ذخیره شده

مشابه

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ – ارتباط شب و خورشید «بشرط لا» است یعنی شب به شرطی محقق خواهد شد که … هر چند با مفهوم دیگری منضم شده است، اما شرط نشده است که مقارن با آن شیء … که هر دوی آنها از اقسام اعتبار دیگری از ماهیت یعنی ماهیت لا بشرطی هستند. …. عرفان نظری … اصول و مبانی … به بیان روشن تر؛مضاربه عبارت است از: عقد و قراردادى که .

بیع – کتابخانه مدرسه فقاهت – دانشنامه جهان اسلام – موسسه دائرة …

lib.eshia.ir/23019/2/2488

ذخیره شده

مشابه

باطل اعلام کردن بعضی از اقسام بیع ، که در زمان جاهلیت مرسوم بوده ، مانند «بیع … اگرچه فقها این روایت را در «عقد صلح » مطرح کرده اند، و بسیاری از آنان با ترتب اثر …. که مقوّم مفهوم بیع است بین «دو اعتبار مالی » که هریک برای دیگری درنظر می گیرد، … چنانچه در بیع انتقال مال به رایگان شرط شود، این شرط باطل و مبطل عقد خواهد بود، …

بررسی عقد بیع : پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق – …

بررسی عقد بیع : پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق

ذخیره شده

تیم دیجی لود پایان نامه ای در مقطع کارشناسی ارشد با موضوع ” بررسی عقد بیع ” برای شما … در مبحث اول مفهوم شرط ضمن عقد و اقسام و آثار آن مورد بررسی قرار گرفته … لازم به توضیح است اگرچه نوع تحقیق در این پایان نامه نظری و بر پایه مطالعات کتابخانه ای …. ۶) جایگاه اعتبار شرط بقای مالکیت بایع در نظام های مختلف حقوقی ۲ . ۶ .

خیار شرط – ice cream

projefile.parsiblog.com/Posts/815/

ذخیره شده

این حق نیز بمعنی خیار فسخ است زیرا تا عقد به هم نخورد ، فروشنده نمی تواند … بدین معنی که اگر خیار شرط همراه با عقد نباشد ان عقد غیر قابل فسخ و لازم خواهد بود …. تقسیمات متعددی به اعتبارات گوناگون عقود را از هم متمایز می کند اصی ترین این … در کل با انکه از لحاظ نظری امکان اشتراط خیار شرط در عقد جایز وجود دارد ولی عملا بر ان …

بررسی جریان خیار در ایقاعات – پژوهش حقوق خصوصی

jplr.atu.ac.ir/article_7129.html

ذخیره شده

توسط محمدی – ‏2017
این بدان معناست که اعمال حقوقی‌ فاقد دو وصف «عقد» و «لزوم»، عاری از وجود خیار هستند و … شروع حیات ایقاع با اراده یک‌جانبه، تصور جعل و شرط خیار را برای مشهور غیرممکن کرده … بعد از عقود معین، اخذ به شفعه و بعد از آن، اقسام وصیت را که یکی از آن‌ها وصیت … ایرادات وارد بر استناد به مبانی خیارات برای اثبات عدم جریان آن‌ها در ایقاعات.

[PDF]n 1 new.pdf – جستارهای فقهی و اصولی

jostar-fiqh.maalem.ir/article_20956_1af9bdd6665d0c316d15f3887595df9d.pdf

ذخیره شده

بیع کلی را عقدی عهدی تلقی کرده و آن را مشمول ماده ۳۳۸ قانون مدنی که عقد بیع را … ۲۰ ،۱۳۷۸. اندیشمندان فقه امامی و حقوقدانان در رابطه با عهدی یا تملیکی بودن بیع کلی … کلی در معین به اقسام کلی، آن را به چهار قسم تقسیم کرده اند (مکارم شیرازی، ۱۴۲۵، ….. به معنی نقل ملک نیست و در حقیقت ملکیت فعلی مبیع، شرط صحت بیع نیست. به.

[DOC]اصول فقه ( مبانی استنباط حقوق اسلامی )

www.safeeneh.ir/attachments/article/19/اصول%20فقه.doc

ذخیره شده

مشابه

منطق در مفهوم عام خود شیوه درست اندیشیدن و درست استدلال کردن را میآموزد که این مفهوم در همه … با توجه به رابطه تنگاتنگی که بین علم فقه و علم حقوق وجود دارد و این که مطالعه علم … ج) مسائل اخلاقی و تربیتی: که دربرگیرنده مباحث نظری و دستورالعملهای اخلاقی برای ….. 2- وجود قرینه: شرط دیگر برای صحت استعمال مجازی وجود قرینه است.

وبلاگ تخصصی حقوق و فقه – تأملی در:مفهوم،مبانی و اقسام تعهد

www.abolghasemshamabadi.blogfa.com/post/908

ذخیره شده

۵ مرداد ۱۳۹۱ – عهد در اصطلاح فقه و حقوق نیز،گاهی مترادف با عقد و تعهد استعمال شده است. … یکی در معنی عام خود که معادل الزام،التزام،شرط،اشتراط،عهد،عهده،ضمان،تکلیف و شامل … به ارادهء خود بدان پایبند می شود و به این اعتبار در مقابل الزام که به معنی تحمیل … از این مطلب که طبق نظری،واژهء تعهد در معنی خاص خود به معنی عهده دار شدن …

فقه سیاسی و دموکراسی – ..:: پایگاه اطلاع رسانی سید صادق …

www.s-haghighat.ir/fa/articles/view/460/1

ذخیره شده

مفروضه دوم آن است که دموكراسی (مخالفان و) مبانی نظری متفاوتی دارد؛ و به همين سبب … قبل از نسبتسنجی فقه سیاسی شیعه با دموکراسی، لازم است مفهوم یا مراد خود را از دو ….. شرط است؛ اما به عكس تصور رايج، ولايت شورايى جايگزين ولايت فردى شده است. … از اقسام وكالت به معناى اعم است، و مى تواند با سازوكار شرايط ضمن عقد، اختيارات …

مبانی فقهی و حقوقی مالکیت معنوی از نگاه مذاهب – …

soroushhekmat.ir/1391-04-23-10-54-12/

ذخیره شده

۲۳ تیر ۱۳۹۱ – تاریخچه مالکیت معنوی آغاز پیدایش مفهوم مالکیت معنوی، چندان روشن نیست. … حق به منزله سلطنت، حق به منزله ملکیت ضعیف، حق به منزله اعتبار خاص از ….. عقد و شرطی نیز در کار نیست تا عمومات وفای به عهد، عقد و شرط آن را در بر گیرد. ….. ۷٫ محمود حکمت نیا، مبانی نظری مالکیت فکری با تأکید بر فقه اسلامی، رساله …

[PDF]599 K – مجله حقوقی بین المللی

www.cilamag.ir/article_15796_4da86ebab1b242381d7cc7148795a489.pdf

ذخیره شده

مبانی و. کاربرد. این نظریه را. به محک نقد و پرسش. می. گذارد . در رابطه با مبانی این. نظریه، ضمن تبیین مفهوم نظام حقوقی … بر این مبنا، صرف ورود دولت به عقد قرارداد با طرف خصوصی ویژگی ….. این مطلب اصرار داشت که اعتبار حقوقی قراردادهای نفتی بای … ی نفت به. کار بسته شود. در کنار رشد و پیشرفت داوری. بین. الملل. ی )به. شرط.

آشنایی با وکالت بلاعزل یا وکالت بدون استعفا – موسسه …

www.shamslawyers.com/blog/وکالت-بلاعزل-وکالت-بدون-استعفا/

ذخیره شده

مفهوم وکالت : وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین (موکل) طرف دیگر (وکیل) را برای انجام امری …. در بخش اول مبانی فقهی و حقوقی مسأله را مورد مطالعه قرار میدهیم و در بخش دوم به … کسب نمی کند در نتیجه می توان با فسخ عقد اصلی عقد جایز را به صورت شرط در آمده … نفوذ و اعتبار شرط بقاء وکالت پس از فوت یا جنون (اثرتراضی)

دانلود رایگان پایان نامه در مورد شرط علم در ثبوت حد زنا – epage.ir

vipdoc.epage.ir/…/module.weblog_Page.24_Action.BlogDataInfo_Lang.fa_FromDate…

ذخیره شده

۲۶ مرداد ۱۳۹۶ – ﺑﺤﺚ ارزان ﺗﻄﺒﯿﻘﯽ ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﭘﯿﺮاﻣﻮن 2017 ﺷﺮط 2016 ﻋﻠﻢ ﻣﻘﺎﻟﻪ در داﻧﻠﻮد ﺛﺒﻮت ﻣﻌﺘﺒﺮ ﺣﺪ … خانه · درباره ما · پیگیری سفارش · تماس با ما · دانلود رایگان تحقیق …. اقسام حد زنا در فقه و حقوق جزا ۹۰ . … مجازات اسلامی ، شرط کفر ودین به صراحت بیان نشده است ولی از مفهوم . …. دانلود فایل پایان نامه-مبانی نظری-پایان نامه-تحقیق دانشجویی.

تعهد به فعل ثالث – نشرحقوقی عدلیه – پایگاه تخصصی حقوق …

adlpub.com/تعهد-به-فعل-ثالث-4/

ذخیره شده

تعهد به فعل ثالث- مقاله حقوقی- عقد ضمان- کفالت- ثالث- ضمانت حسن انجام کار، ضمانت نامه های … آنچه ممکن است با دشواری روبرو شود اجرای شرط به نفع ثالث است.

ابزار وبمستر – دانشجویان حقوق خصوصی91

basu-law91.blogfa.com/author/basu-law91

ذخیره شده

مشابه

تحلیل شرط مستقیم بودن ضرر قابل جبران و مقایسه آن با رکن سببیت در مسئولیت مدنی. – تحلیل شرط … مفهوم و اعتبار عرف حکمی و عرف موضوعی در حقوق مدنی ایران. – شیوه های …. به جز عقد بيع قراردادهاي مهم ديگري نيز مثل اجاره، رهن، قرض، عاريه، صلح، وديعه و . ….. اندیشه‌های سیاسی اسلام؛ جلد اول: مبانی نظری، نویسنده : دکتر حسن روحانی.

موضوع: اثر تحقق معلق علیه در عقد معلق – شرح حقوق به زبان ساده

hoghoghma.blogfa.com/post/20

ذخیره شده

مشابه

13 گفتار سوم : عقد معلق با تعلیق در انشاء یا منشأ یا تعلیق در انحلال ………………. 18 …. م آن را در زمرۀ اقسام عقود و معاملات بر شمرده است و در ماده 189 ق.م به تعریف عقد منجز پرداخته است که از مفهوم مخالف آن می توان تعریفی از عقد معلق به دست آورد. … البته این تفاوت میان تعلیق و شرط و به تبع آن عقد معلق و عقد مشروط، در مقام ثبوت است.

[PDF]اصل مقاله (604 K) – فقه و مبانی حقوق اسلامی

jil.bonabiau.ac.ir/article_526783_8eca16959e7f6e0738893d3ae2d22369.pdf

ذخیره شده

فقها و حقوقدانان مورد توجه است و تنها در بیع معاطات است که فقها نظری متفاوت از … زیرا در معامله ) بیع( شرط است که طرفین بیع ) خریدار و فروشنده ( باید … با این اوصاف، و پس از تائید صحت معامالت الکترونیکی، اعتبار انتقال ثمن … توجه به حذف اصطالح عقد از راه دور صورت گرفته است. …… نمایند و معتقدند یکی از اقسام معامله غرری …

[PDF]دستيار قضايي891217 – مرکز آموزش عالی علمی – کاربردی قوه …

ulaw.ir/upload/docs/dastyar%20ghazayi.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺑﻪ اﻋﺘﺒﺎر ﻣﺘﻌﻠﻖ آن، ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺑﻪ اﻋﺘﺒﺎر ﻣﻮﺿﻮع، ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺑﻪ اﻋﺘﺒﺎر ﻗﯿﻮد …. ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ و ﮐﻠﯿﺎت، ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ ﮐﻠﯽ در ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻣﺒﺎﻧﯽ راﯾﺎﻧـﻪ، ﺗﺎرﯾﺨﭽـﻪ و اﺟـﺰاي راﯾﺎﻧـﻪ، ﻋﺼـﺮ اﻃﻼﻋـﺎت، ﻗـﺪرت … ﺗﻌﺮﯾﻒ دوﻟﺖ، ﻣﻔﻬﻮم دوﻟﺖ و اﻗﺴﺎم آن، ﻣﻔﻬﻮم دوﻟﺖ ﮐﺸﻮر، ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ و اﻗﺴﺎم آن، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑـﻪ ﻣﺒـﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮي …. آﺛــﺎر ﻋﻘــﺪ ﺻــﻠﺢ ﻧﺴــﺒﺖ ﺑــﻪ ﻃــﺮﻓﯿﻦ، رﻫــﻦ … اﻟﺰاﻣﺎت ﻧﺎﺷﯽ از ﻗﺮارداد، اﻗﺴﺎم ﺷﺮط، اﺣﮑﺎم ﺷﺮط، ﺷﺮط ﻓﺎﺳﺪ، ﺷﺮط ﻣﻔﺴـﺪ، اﻟﺰاﻣـﺎﺗﯽ ﺑـﺪون ﻗـﺮارداد.

حق شرط بر معاهدات بین المللی

www.hawzah.net/fa/Article/View/89662/حق-شرط-بر-معاهدات-بین-المللی

ذخیره شده

در این مقاله، سعی شده است با توجه به مواد مربوط به «حق شرط» در معاهده وین 1969 به …. با اعلام شرط در کنوانسیون های چندجانبه، خصوصیت یک نواختی آن به اعتبار …. شرط عبارت است از اینکه یکی از کشورهای طرف عقد اعلام کند که می خواهد بعضی از مقرّرات … به گونه ای مفهوم «حق شرط» را در معاهدات بین المللی روشن نمایند، ولی آنچه عمدتا در …

شروط ضمن عقد نکاح – دفتر ازدواج 7 و طلاق 17 همدان – بلاگفا

ezdevaj7hamedan.blogfa.com/post/51/شروط-ضمن-عقد-نکاح-

ذخیره شده

در واقع، وضع شرط در ضمن عقد به منظور استحکام هر چه بیشتر آن صورت می‌گیرد، لذا اگر … مفهوم شرط، خصوصیات و انواع شروط ضمن عقد نکاح و همچنین شروط نامشروع ضمن عقد … 3-اقسام شرط شرط به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌گردد: 1)شرط صحیح: مراد از آن ….. هم استفاده می‌شود که شرط مغایر با مقتضای عقد نکاح باطل است و اعتبار ندارد.

ضمانت اجراي تخلف از شرط ترك فعل حقوق

qbcenter.ir/…/1840-ضمانت-اجرای-تخلف-از-شرط-تر%2525D9%252583-فعل-حقوق

ذخیره شده

يكي از اقسام شرط فعل، شرط ترك فعل حقوق است، مقصود از آن، انجام ندادن اعمال حقوقي … از آنجا كه شرط،جزئي از قرار داد است لزوم وفاي به كل عقد،شامل آن نيز مي شود از اين رو … اين مقاله در صدد است به اين سوال پاسخ داده و آن را از جهت مباني فقهي وحقوقي به دقت …. گروه اخير در ارتباط با اثر شرط در صورت تخلف زوج از مفاد آن اختلاف نظر دارند …

حقوقی

taziratqom.blogfa.com/?p=3

ذخیره شده

چنین شرطی شرط فعل است و عمل موضوع تعهد عمل حقوقی است این شرط از اقسام مشروط صحیح مندرج در م 234 ق. … م 216 ق . م برای تحقق و صحت و اعتبار شرط ضمن عقد ضرورتی ندارد . … م در اين است كه بدون آنكه وصيت را تعريف كند آنرا تقسيم نموده است. … م « تمليك به موجب وصيت محقق نمي شود مگر با قبول موصي له پس از فوت موصي».

بررسی مفهوم و مصادیق قراردادهای مستمر – چه بگویم ؟ (حقوقی، …

hassani.ir/post/513

ذخیره شده

مشابه

۲۳ دی ۱۳۹۲ – به موجب ماده 184 قانون مدنی «عقود و معاملات به اقسام زیر تقسیم می‌شوند: … نظری در زمینه مصادیق این عقد و تفکیک از مفاهیم مشابه آن، دیده نمی‌شود. ….. البته موعد قرارداد را می‌توان به طور صریح در قرارداد تعیین و شرط کرد …. جهت تمیز عقد مستمر از آنی به دست آورد «توجه به نقش زمان در ارتباط با موضوع این قرارداد است».

[PDF]قرارداد در مقایسه با تبدیل تعهد ارادی انتقال – مجله علمی …

joih1.jseas.ir/Admin/Articlefile/joih.jseas.ir/2025543019.pdf

ذخیره شده

به این نتیجه رسیده ایم که انتقال عقد اختصاص به عقود معین ندارد و به عنوا. ن یک. قاعده عمومی … یس بیان مبانی صحت آن و تفاوت آن با نهاد تبدیل تعهد که در سابقه این تاسیس. استفاده می … مد نظر می باشد لذا الزم است به اقسام انتقال قرارداد به اختصار. اشاره گردد: …. از علما این است که در دیگر عقود نیز که قابل نیابت است و شرط مباشرت.

تحقیقی مختصر در مورد عقد

www.ahosseini.com/print.php?ToDo=ShowArticles&AID=11656

ذخیره شده

لذا مطالعه در چهار عنوان تعریف،اقسام، مشروعیت و شرایط صحت عقد محدود شد و مطالب بسیاری … مختصری از مبانی عقد در فقه و قانون: … هر نظامی در ارتباط با خدمت بر خلاف مقررات اموال مجروح یا بیمار یا مرده ای را …. جایز را تضمین نمود و با انعقاد عقد جایز به صورت شرط ضمن عقد،جایز هم از استحکام عقد لازم برخوردار می شود(679 قانون مدنی).

پیام آفتاب – جایگاه عقد در قانون مدنی فرانسه

www.payam-aftab.com/fa/doc/news/350/جایگاه-عقد-قانون-مدنی-فرانسه

ذخیره شده

مشابه

مفهوم عقد برای حقوقدان فرانسوی هر نهادی دارای جایگاه خاص حقوقی است. … بنابراین حقوق تعهدات ناشی از جرم و شبه جرم با مسئولیت مدنی منطبق است، از این نظر که … آن بخش از قانون مدنی فرانسه که به این بحث ارتباط دارد (و تنها پنج ماده به این امر … به خاطر تقصیر مسؤولند، منعقدکنندگان قرارداد در انگلیس غالباً به خاطر نقض شرط ضمنی …

[PDF]اقتصاد اسلامي – دانشگاه اصفهان

ui.ac.ir/Dorsapax/userfiles/Sub16/…/Eghtesad/Eghtesad/MA_IslamicEconomics.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﻫﺎي ﻧﻈﺮي و ﮐﺎرﺑﺮدي اﯾﻔﺎ ﻣﯽ … ﻫﺎ و ﺣﻮزه. ﻫﺎي ﺟﺪﯾﺪ داﻧﺶ اﻗﺘﺼﺎد. و ﭘﯿﺶ. ﺑﯿﻨﯽ راﺑﻄﮥ آن ﺑﺎ ﻣﺒﺎﺣﺚ اﻗﺘﺼﺎد. اﺳﻼﻣﯽ .4. ﺗ. ﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺟﺮﯾﺎن … در اﯾﻦ درس داﻧﺸﺠﻮ ﺿﻤﻦ آﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎ آﯾﺎت اﻗﺘﺼﺎدي و ﺗﻔﺎﺳﯿﺮ آﻧﻬﺎ ﺑﺎ ﮐﺘﺐ ﺣﺪﯾﺜﯽ ﺷﯿﻌﻪ و ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻓﻬﻢ ﺣﺪﯾﺚ ﻧﯿﺰ آﺷﻨﺎ ﻣﯽ ….. رﮐﻦ ﻋﻘﺪ و اﺣﮑﺎم آن، اراده و اﺟﺰا و اﻋﻼم آن، اﯾﺠﺎب و ﻗﺒﻮل، رﮐﻦ ﻣﺘﻌﺎﻗﺪﯾﻦ و رﮐﻦ ﻋﻮﺿﯿﻦ و. اﺣﮑﺎم آن. -. ﮐﻠﯿ. ﺎت ﻋﻘﻮد و ﻗﺮاردادﻫﺎ(ﺣﻖ و ﺣﮑﻢ، ﺷﺮط و اﻗﺴﺎم آن، ﻣﺸﺘﺮﮐﺎت ﻗﺮاردادﻫﺎ).

مطالبه خسارت – وکیل تهران – علی عبدی وکیل پایه یک …

abdilawyer.com/attorney-claim-for-damages/وکیل-مطالبه-خسارت2162.html

ذخیره شده

مشابه

خسارت به طور کلی در حقوق مدنی تحت دو عنوان بررسی می شود : الف) خسارت ناشی از قرارداد ی … فقدان يكي از اين دو شرط مسئوليت را از زمره مسئوليت هاي قراردادي خارج و تابع … بايد اجرا شود و از نظر ارتباط ناگسستني كه با منشأ خود دارد در حكم اجراي عقد است . … تخلف متعهد از انجام تعهد قراردادي يكي ديگر از مباني مسئوليت قرارداديست .

بایگانی‌ها حقوق مدنی – مشاوره حقوقی و آشنایی با قوانین

irule.ir/category/مسائل-حقوقی/law_civil/

ذخیره شده

۵-ماده۴ قانون ازدواج و ماده ۱۱۱۹ قانون مدنی هر دو از شرط وکالت ضمن عقد نکاح یا عقد لازم …. در این جا زن به اعتبار و حیثیت وکالت از شوهر فاعل طلاق است و به اعتبار و حیثیتی …. و تربیت فرزندان واقع می شود در ارتباط با «مصالح عمومی» جامعه می باشند. ….. پس از آشنایی با مفهوم نشوز حال باید به این پرسش پاسخ بدهیم که اگر هریک از …

رابطه سببیّت در قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ – فرناز فرزام پور …

farzampoor.ir › قوانین کیفری › جزایی

ذخیره شده

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ – نیز در احراز رابطه سببیت و انتساب جرم به سبب یا مباشر با مشکل مواجه شوند. … یادشده در حیطه نظری و کاربردی (رویه قضایی) محدود مانده و کمتر به ابعاد علمی و … فقها و حقوقدانان اشاره خواهد شد و آنگاه مفهوم سبب با علّت و شرط مقایسه می شود . ….. را از اقسام قتل به تسبیب دانسته و گروهی دیگر به اعتبار اینکه علّت اعم …

طلاق و چالش تنصيف دارايي / ليلا دژخواه

iranpress.ir/iranwomen/template1/News.aspx?NID=2631

ذخیره شده

مشابه

اين نوشتار به بررسي شرط اشتراك دارايي تا نصف، رويه‌هاي قضايي در اجراي آن و … نيايد، مثلاً در ارتفاع طلاق زوجيت شرط است و هرگاه زوجيت نباشد، طلاق مفهومي نمي‌تواند داشته … به عنوان مثال مطابق نظري «مقتضاي ذات عقد نكاح، ايجاد رابطه جنسي است، پس … نكرده‌اند؛ لذا دادگاه با استفاده از قوانيني كه به وظايف زوجين تصريح نموده، مباني …

پژوهشي فقهي در باب مالكيت فكري و معنوي (حق كپي‌رايت)

ido.ir/a.aspx?a=1385023101

ذخیره شده

مقاله حاضر پژوهشي است در باب مالكيت فكري كه از آن به مالكيت معنوي نيز تعبير مي‌شود. … كنندگان با كمك وسايل ارتباط جمعي در خارج از مرزهاي ملي اقدام به سرقت‌هاي ادبي و … نظر شرعي مسئوليتي عظيم داشته و اعتبار آن نيز بستگي به تشرع ناقل دارد. …. در ضمن عقد امكان‌پذير است، اما مقاصد مهمي را كه ارباب دعاوي اين حقوق دارند، با شرط …

[DOC]قواعد انعقاد قرارداد در دستگاههای دولتی – وزارت امور اقتصادی و …

www.mefa.gov.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=4b43e65d-a968-4c03-a78f…

ذخیره شده

مشابه

ماده 10 قانون مدنی مقرر می‌دارد، قراردادهای خصوصی نسبت به كسانی كه آن را منعقد … 2-مفهوم لغوی قرارداد شامل عقود عهدی، تملیكی و مالی و غیر مالی و معوض و غیر …. وجود شرط عوض در عقد رایگا ن آن را معوض نمی کند و همانند بخششی تبعی همراه با هبه اصلی است. ….. وجود اعتبار مصوب: دستگاههای دولتی باید در حدود اعتبارات مصوب برای دولت …

قوانین وصیت | وصیت الکترونیکی

wasiyat.ir/?page_id=2851

ذخیره شده

اگر در وصیت شرط شود، شرط صحیح می‌باشد اما چنانچه، در برابر باشد، باطل است. … م: «تملیک به موجب وصیت محقق نمی‌شود مگر با قبولِ موصی له، پس از فوت … ظاهر ماده می‌گوید قبول موصی له را هم می‌خواهد؛ و وصیت تملیکی عقد می‌باشد زیرا … تعریفِ موصی له … وصیتِ صغیر که به سن ۱۰سال نرسیده، در میانِ فقها، اختلاف نظری وجود ندارد.

[PDF]سنجش میزان صوری بودن قراردادهای تسهیلات بانکی: مطالعه …

mieaoi.ir/article-1-376-fa.pdf

ذخیره شده

ارتباط میان بانک … در این مقاله هدف بررسي میزان صوري بودن قراردادهاي بانکي به تفک … بهره و سالود بانکي در بانکداري فعلي قالل نیسالتند و بانکداري فعلي را با ….. عقد دارا. ي. انواا و اقسام گوناگون است که در هر قسم،. شکل و نحو. ه. اعتبار آن را از …. این شخص. قصد. آن. عقد. شرعي. را. نکرده. ا ست؛. بلکه. قصد. قرض. به. شرط زیاده. را.

دایره المعارف اسلام پدیا » زنا

islampedia.ir/fa/1390/09/زنا/

ذخیره شده

مشابه

۷ آذر ۱۳۹۰ – مفهوم شناسی زنا …. هر نوع ارتباط جنسی با زنی که در عقد (موقت یا دائم) انسان نیست حرام است و …. زنا به وسیله بیّنه (شاهد) ثابت مى‌شود ‌و در بینه چند شرط لازم است: … باشند و زنا کنند، زیرا عذر ایشان به اعتبار پیرى و انکسار شهوات کمتر است، و … با توجه به این که زنا اقسام مختلفی دارد حدود در مورد زنا هم متفاوت است، …

خسارت تاخیر تأدیه در قانون و فقه – گروه وکلای یاسا

https://www.yasa.co/مطالبه-خسارت-عدم-انجام…/خسارت-تاخیر-تأدیه-در-قانون-و-فقه

ذخیره شده

با تصویب قانون آیین دادرسی مدنی میزان خسارت تأخیر تأدیه و چگونگی مطالبة آن … وام‌های اعطایی بانک‌ها اکثراً در قالب اعتبار در حساب جاری بدهکار و وام‌های صنعتی و متفرقه … خسارت ناشی از تخلّف یا حکم قانونگذار به طور جداگانه در ارتباط با اصل خسارت و …. روشن است که در این مقرّره، سخنی از شرط ضمن عقد به میان نیامده و از طرف دیگر، …

جزوه حقوق خصوصی – سایت حقوقی مهدی رحمانی منشادی – میهن بلاگ

areyo.mihanblog.com/post/category/59

ذخیره شده

مشابه

با سلام. این جزوه بسیار کم حجم میباشد،و توصیه میشود بعد از خواندن قانون … (کد256)شرط ضمن عقد … ماهیت حقوقی اجاره به شرط تملیک به قلم دکتر علیرضا مسعودی.(سایت …. مفهوم و اقسام دعوای جعل((دکتر ناصر کاتوزیان)) …. ور شکستگی, بررسی مبانی نظری حقوق ور شکستگی در سیستم حقوقی آمریکا و انگلستان …. آیا اعتبار دارد؟

اجماع – ويکی شيعه

fa.wikishia.net/view/اجماع

ذخیره شده

مشابه

در مسائل سیاسی نیز، اجماع اهل حل و عقد، از سوی آنان به عنوان دلیلی بر صحت و … ۲ جایگاه; ۳ مبانی نظری حجّیت اجماع; ۴ مبانی به دست آوردن نظر معصوم از اجماع; ۵ اقسام; ۶ حجیت … اجماع از ماده «ج م ع» است و این ماده در اصل به معنای انضمام و همراه کردن یک چیز با …. حجّت است؛ البته به این شرط که از راهی که خودش آنرا معتبر می‌داند به آن اتفاق نظر …

بَطنُ العَقَبه: زمان:جمعه 25 ذی الحجه 60 هجری – دفتر رسمي ازدواج …

ezdevaj5.blogfa.com/1390/07

ذخیره شده

مشابه

۳۰ مهر ۱۳۹۰ – بنابراین اولین شرط خوشبختی شما، پایه ریزی یک ارتباط درست، ….. حقوقی خاصی تبعیت نمود که با مبانی فقه امامیه نیز منطبق باشد زیرا: … با توجه به جایز بودن عقد وکالت زن را عزل کند و بدین صورت شرط نیز ….. را به پدر بدهد و حضانت را از خود سلب کند، چنین سلب اختیاری، اعتبار … ب تعریف شرط و اقسام آن:

[PDF]ﺍﺷﺘﺮﺍﻙ ﺯﻭﺟﻪ ﺩﺭ ﺩﺍﺭﺍﻳﻲ ﻫﻤﺴﺮ

www.isuw.ac.ir/Files/1/knowledgeBase/article/aeshterakzogeh.pdf

ذخیره شده

مشابه

اﯾﻦ ﻧﻮﺷﺘﺎر ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﺮط اﺷﺘﺮاک داراﯾﯽ ﺗﺎ ﻧﺼﻒ، روﯾﻪ. ﻫﺎی ﻗﻀﺎﯾﯽ در … ﺍﻗﺴﺎﻡ ﺷﺮﻁ. ﻣﻄﺎﺑﻖ ﻣﺎده. 234 . ق .م. ﺷﺮط ﺑﻪ ﺳﻪ ﻧﻮع ﺻﻔﺖ، ﻧﺘﯿﺠﻪ و ﻓﻌﻞ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﻣﯽ. ﺷﻮد. : ﺷﺮط ﺻﻔﺖ. «: … دﯾﮕﺮ ﺑﺎ درج ﺷﺮط، ﻣﺎﻧﻌﯽ در راه ﺗﺤﻘﻖ ﻋﻘﺪ اﯾﺠﺎد ﮔﺮدد ﮐﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ اﯾﻦ وﺿﻌﯿﺖ … ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺜﺎل ﻣﻄﺎﺑﻖ ﻧﻈﺮی ﻣﻘﺘﻀﺎی ذات ﻋﻘﺪ ﻧﮑﺎح، اﯾﺠﺎد راﺑﻄﻪ ﺟﻨﺴﯽ اﺳﺖ، … وﻇﺎﯾﻒ زوﺟﯿﻦ ﺗﺼﺮﯾﺢ ﻧﻤﻮده، ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻓﻘﻬﯽ، ﻋﺮف ﺟﺎﻣﻌﻪ و آداب و رﺳﻮم …. و اﻋﺘﺒﺎر ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ اﺳﺖ.

موسسه حقوقی فرهیختگان دادگر – جزوه حقوق مدنی 3 (قسمت نخست)

babakpaknia-lawyer.blogfa.com/post-28.aspx

ذخیره شده

مشابه

7- حقوق مدنی اصول قراردادها و تعهدات(نظری و کاربردی) جناب استاد دکتر قاسم زاده … مثلاً پدری یک واحد آپارتمان به فرزند خود هبه می کند و در ضمن آن شرط می شود که …. اقسام عقود و معاملات الف: تقسیمات قانون گذار ب: انواع تقسیمات عقود از حیثات مختلف …. بلکه هر عقدی به نوعی تملیکی است زیرا مفهوم تملیکی بودن عقد با آن چه که در نظر …

[PDF]Page 1 دانشگاه تربیت مدرس دانشکده علوم انسانی رساله دوره …

www.ensany.ir/storage/Files/20110206143611-29307.pdf

ذخیره شده

۱۷ بهمن ۱۳۸۹ – در این راه نظامهای حقوقی گوناگون در دلالت و اعتبار هر یک از … آثار مزبور با تحقق عقد خودبخود بوجود می آیند و نیازی به قصد یا علم … تحقیق حاضر بعد از مطالعه مبانی چنین نظریه ای به بررسی تحلیلی … کلیدواژههای تحقیق عبارتند از: تعهد عرفی – شروط ضمنی یا شرط ضمنی – …. اقسام عرف از جهت دلالت بر مفاد عقد. ۵۲ .

پژوهش ماهيت حقوقي شرط ضمن عقد – nisell

nisell.ir/پژوهش-ماهيت-حقوقي-شرط-ضمن-عقد/

ذخیره شده

ماهيت حقوقي شرط ضمن عقد– کار تحقیقی حقوق در 42 صفحه در قالب wordو قابل … شرط به صریح و ضمنی به اعتبار ذکر و عدم ذکر آن است اما در فقه اسلامی به … وابستگی و ارتباط شرط با تعهد اصلی (عقد) … مبحث پنجم: اقسام شروط صحیح و احکام آنها … طرح فروش فایل فروشگاه ساز فایل فروشگاه فایل مبانی مدیریت مقاله مورد نامه نظری ها …

لیست پایان نامه های با موضوعات قرآنی + چکیده و نویسنده – ماهِ …

mah-pajohesh.persianblog.ir/post/27/

مشابه

۲ بهمن ۱۳۹۱ – هدف تحقیق : رسیدن به معنی و مفهوم امتحان الهی و آزمایشات و اینکه آیا خداوند متعال …. در فصل چهارم ویژگی‌ها و خصوصیات عبادالرحمن را در ارتباط با خلق مورد بحث و ….. فاعل، حذف مبتدا،‌شرط حذف مبتدا، حذف مبتدا از نظر نحوی، راه پی‌بردن به مبتدای ….. علم و معرفت، اقسام شناخت‌های انسان،‌امکان شناخت از دیدگاه قرآن،‌اعتبار …

روزنامه اعتماد96/6/4: بوي بهبود ز اوضاع ايران مي شنوم – Magiran

www.magiran.com/npview.asp?ID=3616949
آقاي عقلانيت انتقادي: با آنكه به تازگي شش دهه از عمرش را پشت سر گذاشته، هنوز … ابتدا شرط مي كند تا گفت وگومان سياسي نشود و در انتها با خنده مي گويد شما به خواست … فرصتي كه در خارج از كشور به دليل آزادي هاي بيشتر و ارتباط با دوستان آگاه تر با … متوجه برخي مباني آثار مرحوم شريعتي شدم و احساس كردم بنده را سيراب نمي كند.

تعریف مسئولیت مدنی – بیمه ایران

www.bih.ir/index.php?option=com_content&view=category&id=145…234

ذخیره شده

در این عقد شرط است که مضمون مجهول النسب بوده یا وارث نداشته باشد . ….. شود که به دلیل ارتباط و نزدیکی آن با موضوع و اصحاب دعوا، قوی ترین ارتباط را با موضوع … بدین سان تعیین قانون حاکم بر مسئولیت مدنی نه تنها از لحاظ نظری، موضوعی در خور ….. قانون مسئولیت مدنی هر کشور، انواع راهکارهای جبران خسارت را بر اقسام مختلف افعال …

zaum/fa_50K.txt at master · zacharydenton/zaum · GitHub

https://github.com/zacharydenton/zaum/blob/master/public/data/…/fa/fa_50K.txt

مشابه

به 3759482. از 2937785. را 1765026. با 1661773. که 1588481 …. ارتباط 39191. کل 39177 …. اعتبار 26810. خوب 26799 ….. مفهوم 10838 …. شرط 7653. موسسات 7642. معمولا 7637. پیرامون 7622. هویت 7622. نقشه 7619 ….. نظری 5301 ….. مبانی 3416 ….. عقد 2524. دستمزد 2522. میادین 2520. سازماندهی 2518. حاليكه 2517. الحاق 2516.

ارسال پیام و نظر :: بیان معنوی – ناشر آثار استاد پناهیان

bayanmanavi.ir/post/16

مشابه

۱۸ فروردین ۱۳۹۲ – سلام،لطف میکنید تو کانال تلگرامی راه ارتباط با ادمین بگذارید،که بشه …… با سلام من طلبه هستم و می خواست اقای پناهیان صیغه عقد ما رو بخونه تازه مهریه …… ودوم اعتبار سندرا؟ …… دفاع از مبانی نظری یک مکتب در مقابل انواع شبهات و سوالات و تهاجم …… ائمه فرموده اند شرط تاثیر یک عمل دوام آن حداقل به مدت یکسال است.

دانلود متن کامل مقالات در رشته های مختلف بصورت رایگان از …

www.downloadpaper.ir/دانلود-متن-کامل-مقالات-در-رشته-های-مختلف-بصورت-رایگان-…

مشابه

۱۲ دی ۱۳۸۹ – 4047 – رویکردی جدید به ارزیابی اقتصادی طرحهای مرتعداری در ایران … 4055 – مبانی نظری و سیاست های عملی بوش در رویارویی با مساله ی … 4081 – نحوه پردازی واژه ها در ذهن: مدل دسترسی فعال سازی تعاملی مفهوم …… 4552 – بررسی شرط مماثلت قصاص میان مرد و زن (چکیده) …… 5624 – تمثیل، ماهیت، اقسام، کارکرد (چکیده)

پیش بینی اینقدر تغییر را در نمی شرط فتاح برای پذیرش …

onvan.xyz/…/پیش+بینی+اینقدر+تغییر+را+در+نمی+شرط+فتاح+برای+پذیرش+م…

ذخیره شده

۷ ساعت پیش – پیش بینی اینقدر تغییر را در نمی شرط فتاح برای پذیرش مسئولیت کمیته امداد در دفتر ی … اصلاح بینی نوک پهن با جراحی زیبایی به خوبی امکان پذیر است و اگر . …. کلاسی با عنوان بیمه های مسئولیت شامل اقسام مسئولیت مدنی، تعریف … جرم 182-5-مبانی نظری جرم 192-6-ویژگی های جرم 202-7-مفهوم مسؤولیت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *