دانلود فایل کامل مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات

مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات

مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن وروایات
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 3
فرمت فایل docx
حجم فایل 74 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 47

مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات

فروشنده فایل

کد کاربری 3349

کاربر

مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات


توضیحات: 47صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن وروایات

مقدمه:

آدمی در دوره های مختلف زندگی اش، از کودکی و جوانی تا دوران کهولت و پیری، همواره نیازمند دوستانی شفیق است تا در شادی و غم، شریک وغم خوار او باشند؛ زیرا او به تنهایی قادر نیست از سختی های زندگی رهایی یابد و برای چیره شدن بر مشکلات، ناگزیراست دوستانی داشته باشد. دوست خوب، جوان را از تنهایی می رهاند و پیر را هنگامی که نیازمند پرستاری و مراقبت است، یار و همراه می شود،همان گونه که هرچه شب تاریک تر باشد، نیاز به چراغ بیشتراست، آدمی نیز هرچه گرفتارتر باشد، به دوستان خوب نیازمندتر است و ارزش آنها را بهتر می فهمد؛ چراکه ارزش چراغ، در شب های تار بیشتر از شب های مهتابی است.

-آثار هم نشینی با نیکان:

خداوند متعال در قرآن مجید می فرماید: وَاصْبِرْ نَفْسَکَ مَعَ الّذینَ یَدْعونَ رَبَّهُمْ بِالغَدوةِ وَالْعَشِیِّ یُریدونَ وجَهُه ولا تَعْدُ عَیْناکَ عَنْهُمْ تُریدُ زینَةَّ الحَیوةِ الدُّنیا وَلا تُطِعْ مَنْ أَغْفَلْنا قَلْبَهُ عَنْ ذِکْرِنا و اتَّبَعَ هَوایَهُ وَ کانَ أَهْرَهُ فُرُطاً (کهف:28) ؛ با کسانی باش که پروردگار خود را صبح و عصر می خوانند و تنها رضای او را می طلبند و هرگز به خاطر زیورهای دنیا، چشمان خود را از آنها برمگیر و از کسانی که قلب شان را از یاد خدا غافل ساختیم، اطاعت مکن؛ همان ها که از هوای نفس پیروی کردندکارهایشان افراطی است.

حضرت علی علیه السلام نیز دل سوزانه هشدار می دهد: عَلَیْکَ بِاخِوانِ الصِّدْقِ فَأَکْثِرِ مِنْ اکْتسابِ هِم فَاِنَّهُمْ عُدَّةٌ عِنْدَ الرِّخا وَ جُنَّةٌ عِنْدَ الْبَلا. بر شما باد به دوستان راست گو و درست کردار. پس زیاد کن کسب چنین دوستی؛ زیرا چنین دوستانی کمک کار در زمان آسایش و سپر در هنگام بلا هستند.(نهج البلاغه،170).

………………….

– از منظر قران دوستان خوب کسانی هستند که خداوند آن­ها را دوست دارد: در اینجا به آیاتی در این مورد اشاره می نماییم:

1- انبیاء ، شهداء ، صدّیقان ( راستگویان در عمل و گفتار ) و صالحان: وَ مَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَأُولئِکَ مَعَ الَّذینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مِنَ النَّبِیِّینَ وَ الصِّدِّیقینَ وَ الشُّهَداءِ وَ الصَّالِحینَ وَ حَسُنَ أُولئِکَ رَفیقاً (نساء:96)؛ و آنان که اطاعت خدا و رسول کنند البته با کسانی که خدا به آنها لطف فرموده یعنی با پیغمبران و صدّیقان و شهیدان و نیکوکاران محشور خواهند شد ، و اینان نیکو رفیقانی هستند.

………………

2-پرهیزگاران:

………………

3-نیکوکاران:

…………….

4-شکیبایان:

………………..

5-توکل کنندگان به خدا:

……………..

6-عدالت پیشگان:

……………..

– نقش دوست در سرنوشت انسان:

……………….

– اهمیّت دوست خوب

عقل سلیم حکم می کند که دوستی با نیکان و افرادی که دارای صفات حمیده هستند، خوب و پسندیده است و دوستی با افرادی که دارای رذائل و انحراف اخلاقی هستند، ناپسند و مایه سرزنش آدمی میباشد. امیرالمومنین(ع) فرموده است: «صاحب السوء قطعۀ من النار» : دوست بد، پارهای از آتش است (تمیمی آمدی، 1366 :531) و یا رسول خدا(ص) می فرمایند: «ألرَّجُل عَلَی دین خَلیلِهِ فَلیَنظُر أحَدُکُم مَن یُخالِلُ.»: انسان بر دین دوستش است؛ پس هر یک از شما بنگرد که با چه کسی دوستی می کند (پاینده،1382: 507). امام علی(ع) می فرماید: «الصاحب کالرقعه فاتخذ مشاکلاً» ؛ دوست همانند وصله است، پس آن را همانند خود برگزین. (تمیمی آمدی، 1366: 423). بر اساس آنچه که از معصومین(ع) بیان شد، انسان باید در انتخاب دوست و یار و رفیق خود با کمال دقت رفتار نموده و جانب احتیاط را رعایت کند تا در قیامت ندای یَا وَیْلَتَى لَیْتَنِی لَمْ أَتَّخِذْ فُلَانًا خَلِیلًا(فرقان:28)؛ ای کاش فلان شخص را دوست خود نمی گرفتم سر ندهد.

………………

– سیمای دوست:

………………

– نوع رفتار با دوست از نظر قرآن وسنّت

………………

آثار منفی دوستان بد از دیدگاه قرآن و روایات

………………

-اوصاف دوستان ناشایست :

………………

1- فساد کنندگان:

………………

2-خیانتکارن:

………………………

3-گردنکشان……………..

……………….

4-اسراف کنندگان:

………………

از منظر روایات و احادیث :

1- امام سجاد علیه السلام به فرزند گرامی شان، امام باقر علیه السلام فرمودند:

پنج کس را در نظر داشته باش و با آن ها همراه و هم صحبت و رفیق راه مشو. من گفتم: پدر جان آنها چه کسانند؟ فرمود:

بپرهیز از همراهی و رفاقت با دروغگو؛ زیرا او به منزله سرابی است که دور را به تو نزدیک و نزدیک را از تو دور سازد؛

و بپرهیز از رفاقت با فاسق؛ زیرا او تو را بفروشد به لقمه ای از خوراکی یا کمتر از آن؛

و بپرهیز از رفاقت با بخیل؛ زیرا او تو را محروم می کند از مالش در وقتی که تو نهایت احتیاج را به او داری؛

و بپرهیز از رفاقت با احمق؛ زیرا او می خواهد به تو سود رساند (ولی به واسطه حماقتش) به تو زیان می رساند؛

و بپرهیز از رفاقت با کسی که قطع پیوند خویشاوندی کرده است زیرا من یافتم او را که در سه جای قرآن از رحمت خداوند به دور شمرده شده است (فیض کاشانی،1383: 320).

………………..

……………….

……………..

12- سخن چین:

امام صادق(ع) فرمود: احذر من النّاس ثلاثة: الخائن و الظّلوم و النّمّام لانّ من خان لک و من ظلم لک سیظلمک و من نمّ الیک سینمّ علیک، از سه گروه از مردم دوری کن، خائن، ستمگر و سخن چین؛ زیرا کسی که به نفع تو خیانت کند و به سود تو ستم روا دارد، به زودی در حق تو (نیز) ستم می‏کند و فردی که به سود تو سخن چینی نماید، به زودی علیه تو سخن چینی خواهد کرد (الحرانی، 1394: 316).

……………….

نتیجه دوستی های نامناسب در قرآن:

در این بخش خطرات و زیانهای دوستی، با رفیقان نامناسب را از دیدگاه قرآن مورد بررسی قرار می‏دهیم.

1. حسرت ابدی:

«عقبه» و «ابی» با هم رفیق بودند. عقبه به حج مشرف شد و پس از بازگشت با دعوت پیامبر(ص) برای ولیمه حج خویش، اسلام اختیار کرد، ولی رفیقش ابی او را ملامت و تحریک نمود تا از اسلام برگردد. او نیز سخن رفیقش را پذیرفت و با اهانت به پیامبر اکرم(ص) از دین اسلام برگشت و مرتد شدو سرانجام در جنگ بدر کشته شد.(نهج البلاغه،634).

………………….

-دوستی با چه کسانی حرام است؟

خداوند متعال در قرآن کریم و نیز اهل البیت (ع) افرادی را که دوستی با آنها مکروه، مستحب و واجب است مشخص نموده اند. در این اینجا فقط افرادی را معرّفی می کنیم، که دوستی با آنها حرام است:
الف- دشمنان خداوند متعال:

در این مورد، خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: لَا تَجِدُ قَوْمًا یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ یُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آبَاءهُمْ أَوْ أَبْنَاءهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِیرَتَهُمْ (مجادله: 22)؛ برای مؤمنان فرقی نمیکند که دشمنان خداوند، آباء و اجداد، فرزندان یا برادران و یا اقوام و عشیره آنها باشد؛ آنها با دشمنان خدا دوستی ندارند.

……………….

– تبدیل دوستی باطل در قیامت به دشمنی:

الف- الْأَخِلَّاءُ یَوْمَئذِ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ إِلَّا الْمُتَّقِین(زخرف:67)؛ دوستان در آن روز دشمن یکدیگرند، مگر پرهیزگاران!

ب- وَ یَوْمَ یَعَضُّ الظَّالِمُ عَلى‏ یَدَیْهِ یَقُولُ یا لَیْتَنِی اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِیلاً (فرقان:27)؛ و روزى كه ستمكار (مشرك) دو دست خود را (از روى حسرت) به دندان مى‏گزد و مى‏گوید: اى كاش با پیامبر همراه مى‏شدم. یا وَیْلَتى‏ لَمْ أَتَّخِذْ فُلاناً خَلِیلاً (فرقان:28) ؛ ای وای بر من کاش فلانی را دوست نمی گرفتم لَقَدْ أَضَلَّنِی عَنِ الذِّكْرِ بَعْدَ إِذْ جاءَنِی وَ كانَ الشَّیْطانُ لِلْإِنْسانِ خَذُولاً(فرقان:29)؛ رفیق من بعد از آنکه حق از طرف خدا برای من آمد مرا گمراه ساخت و شیطان هنگام امید انسان را رها می سازد.

…………………

– شرایط دوستی:

پایدارماندن نهال دوستی و رشد و نمو آن، در گرو رعایت برخی شرایط از طرف دوستان است. رعایت نکردن این شرایط، باعث خشکیدن این نهال یا رشد نکردن آن می شود. امام صادق(ع) شرایط دوستی را چنین بیان می فرماید:

نخستین شرط دوستی آن است که باطن و ظاهرش برای تو یکی باشد. دومین شرط این است که زینت و آبروی تو را زینت و آبروی خود بداند و عیب و زشتی تو را عیب و زشتی خود ببیند. سوم این است که مقام و مال، وضع برخورد او را نسبت به تو تغییر ندهد. چهارم این است که آنچه را در قدرت دارد، از تو مضایقه نکند و پنجم که جامع همه این صفات است آن است که تو را به هنگام پشت کردن روزگار رها نکند ( محمدی ری شهری،1362: 192).

……………………

منابع و ماخذ :

1. قرآن کریم .(1387)، ترجمه مكارم شیرازی ، ناصر ، چاپ اول ، قم، نشرتابان.

2. ابن منظور، جمال الدین محمد ابن مکرم. (1387)، لسان العرب، قم، انتشارات دارالمعارف.

3. اراکی، مجتبی (1403 ه ق)، عوالی اللالی، قم، انتشارات سیدالشهداء.

4. بابایی، پرویز (1381)، دیوان حکیم سنایی غزنویی، تهران، نشر آزادمهر.

………………….

مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از …

proje.fileforooshi.ir/مبانی-نظری-نقش-دوستان-خوب-در-زندگی-دنیو/24757

ذخیره شده

قیمت فایل فقط ۲۷,۰۰۰ تومان. خرید. مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات. توضیحات: ۴۷صفحه فارسی (word) با منابع کامل.

دانلود مبانی نظری درباره نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و …

vcp.blogsky.xyz/view470815.html

ذخیره شده

دانلود مبانی نظری درباره نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات. مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و …

مبانی نظری رویکرد قرآن به جایگاه سیاست خارجی، اصول …

zibafile.iranh.ir/2017/08/13/مبانی-نظری-رویکرد-قرآن-به-جایگاه-سیاست/

ذخیره شده

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ – مبانی نظری رویکرد قرآن به جایگاه سیاست خارجی، اصول برقراری … نظری درباره نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات …

فایل سی – دانلود فایل های مبانی نظری

file30.gigfa.com/

ذخیره شده

۲۴ مرداد ۱۳۹۶ – دانلود مبانی نظری درباره نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات دسته: علوم انسانی توضیحات: 47صفحه فارسی (word) با …

تازه فایل – دانلود انواع فایل های آموزشیو …

tazefile.gigfa.com/

ذخیره شده

Don’t Miss. دانلود مبانی نظری درباره نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات · دانلود مبانی نظری درباره انتقال اجرایی، اسناد منجز و معلق، …

بررسي آموزه هاي ديني در راستاي تحکيم بنيان خانواده بر اساس …

www.tebyan-tehran.ir/…/بررسي-آموزه-هاي-ديني-در-راستاي-تحکيم-بنيان-خانواده-بر-ا…

ذخیره شده

مشابه

۲۹ دی ۱۳۹۳ – 2 – بررسي نقش آموزه هاي ديني (قرآن و روايات از ائمه معصومين) در تشکيل خانواده مطلوب … يعني تکاليف الهي که شامل تکاليف نظري و عملي است که تکاليف نظري همان …. لذا قلمرو دين زندگي دنيوي و اخروي بشر است و در کل هدف نهايي دين سعادت … بينش انسان و شناخت افعال خوب و بد و چگونگي آراستن نفس به منش هاي …

مبانی نظری پلیس، کارکرد پلیس، پلیس و امنیت … – پوریا …

pooriafile.rozblog.com/pages/2

ذخیره شده

مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات. توضیحات: 47صفحه فارسی (word) با منابع کامل. دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی …

موضوعات تکراری مدرسه الزهرا سلام الله علیها

azzahrabandar.kowsarblog.ir/موضوعات-تکراری-رد-مدرسه-الزهرا

ذخیره شده

انفاق از منظر قرآن وسنت وپیامدهای فردی و اجتماعی آن 18. … نقش مشترک و اختصاصی پدر و مادر در تربیت فرزند از نظر اسلام … نظری بر جایگاه زن قبل و بعد از اسلام … دیدگاه اسلام درباره مبانی فلسفی کلامی پلورالیسم دینی 149. ماهیت عبادت و آثار آن در زندگی دنیوی و اخروی انسان در قرآن و روایات … همسر خوب (زن) از دیدگاه آیات و روایات

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی | مشاوره …

parsthesis.com/موضوع-پایان-نامه-کارشناسی-ارشد-الهیات/

ذخیره شده

جهاد اصغر و آزادی بشر از دیدگاه قرآن و نهج البلاغه … مبانی و سیر تاریخی تفسیر موضوعی قرآن مجید … انعکاس اعمال انسان در دنیا از نظر قرآن و روایات … ویژگی های دوستان صالح و طالح در قرآن و روایات …. نقش عواطف در زندگی فردی و اجتماعی از دیدگاه نهج البلاغه … انواع عقاب دنیوی و اخروی و میزان و تناسب آن با گناه از دیدگاه قرآن و احادیث

[PDF]ﺗﺪاﺑﯿﺮ ﭘﯿﺸﮕﯿﺮاﻧﻪ ﻗﺮآﻧﯽ

police.ir/uploads/5بخش_دو_تدابیر_پیشگیرانه_قرآنی.pdf
ﺑﺎ روﺷﻦ ﺷﺪن ﻣﻔﻬﻮم ﺟﺮم و ﻣﺠﺮم و ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی از ﺟﺮم در ﻗـﺮآن ﮐـﺮﯾﻢ در. ﺑﺨﺶ اول و ﺑﺎﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﻔﻬﻮم ﺟﺮم از ﻣﻨﻈﺮ ﻗـﺮآن ﮐـﺮﯾﻢ ﮐـﻪ ﺷـﺎﻣﻞ ﺟـﺮم و اﻧﺤـﺮاف در. ﺣﻘﻮق ﮐﯿﻔﺮی و … ای ﮐﻪ در آن زﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ ﻓﺮﻫﻨﮕـﯽ ﮐـﻪ از … ﯾﺎ اﺧﺮوی ﺻﻮرت ﮔﯿﺮد در اﯾﻦ ﻓﺼﻞ ﻋﻠﻞ و ﻋﻮاﻣﻞ ﻓﺮدی … ﻋﻮاﻣﻞ ﻓﺮدی و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﻪ ﺧﺼﻮص در درﻣﺎن ﺑﺰﻫﮑﺎری ﻧﻘـﺶ … ﺷﺪن آن ﺑﺮ ﻧﯿﺮوی ﻋﻘﻞ و اﯾﻤﺎن اﺳﺖ و در اﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﻋﻠﻢ و داﻧﺶ اﻧﺴﺎن ﺑﻪ ﮔﻨـﺎه ﮔﺮﭼـﻪ.

جامعه از منظر قرآن – پژوهشنامه معارف قرآنی

rjqk.atu.ac.ir/article_1292.html

ذخیره شده

توسط فخر زارع – ‏2015
قرآن برای درک این شبکه‌ها، روابط و جامعه، انسان را به شناخت درونمایۀ انسانی خود ارجاع … وجود سنّت‌‌ها بر آن و بسیاری از مسائل نظری و انتزاعی را در مورد جامعه حل خواهد کرد. … ک؛ مبانی جامعه شناسی، 1373: 261 و 278)، «جامعه» در آثار خواجه نصیر که برای ….. شهرستانی نیز منشاء اجتماع را در احتیاج دنیوی و اخروی زندگی انسان جستجو می‌کند (ر.

7ویژگی یک دوست خوب از منظر قرآن – راه آسمان

salavatiman.parsiblog.com/Posts/4/7ويژگي+يک+دوست+خوب+از+منظر+قرآن/

ذخیره شده

مشابه

… بسیار زیاد دوست بر شخصیت انسان است که در آیات قرآن کریم و روایات معصومان … منین با همدیگر دوست و برادر هستند، و باید برای پیشرفت در امور دنیوی و اخروی خود … صحنه قیامت، صحنه ندامت و پشیمانی است و یکی از موارد حسرت خوردن انسانها در آن … با تقوی هستند که پیوند دوستی آنها هم در زندگی دنیا و هم در سرای آخرت موجب برکت …

پرورش مبانی صله رحم و تأثیر آن در سبک زندگی اسلامی – …

www.dolatebahar.com/…/-font-style-پرورش-مبانی-صله-رحم-و-تأثیر-آن-در-سبک-زندگ…
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ – در روایات ما به همبستگیِ این توانمندی‌های فطری، با عمل به وظائف ارحام در … صله رحم کنید و به برادران نیکی نمایید؛ گرچه به خوب سلام کردن و خوب …. فاعل انسانی، نقش و تأثیر وضعی آنها در زندگی دنیوی و اخروی انسان‌ها، کاملاً روشن است. …. 1392، تربیت جنسی، مبانی، اصول و روش‌ها از منظر قرآن و حدیث، قم، دار الحدیث.

نقش عمل در رستگاری انسان از دیدگاه امام خمینی(ره) – آزادمردان …

www.azadmardan.com/research/47-imam-khomeyni

ذخیره شده

مشابه

۱۶ خرداد ۱۳۹۵ – اين مقاله بر آن است كه نقش عمل در رستگاري انسان را از ديگاه امام خميني «ره» … و رعايت مباني نظري و فكري حضرت امام «ره» به سؤلات مطرح شده در فصل اول جواب داده شود . … انسان را ظهور عيني آنها قرار داده است ، و اجر و پاداش اخروي و كمال انساني را در … اگر در روايات فرموده اند كه پيروان علي (ع) اهل سعادتند ، بايد ببينيم ما …

بدبینی در قرآن به چه معنا است؟ علت، آثار و راه علاج آن چیست؟ …

www.islamquest.net › خانه › گنجینه پاسخ‌ها › مفاهیم قرآنی › صفات اخلاقی

ذخیره شده

مشابه

کد سایت fa5484 کد بایگانی 5311 نمایه انسان و بدبینی … که از زوایای متعدد قابل بحث است؛ زیرا آثار منفی فردی و اجتماعی، روحی و جسمی، اخروی و دنیوی زیادی دارد.

مبانی انگیزش از دیدگاه اسلام – جامعه مجازی تدبر در قرآن کریم

www.tadabbor.org/default.aspx?page=article&AID=200

ذخیره شده

مشابه

بر این اساس، در این مقاله سعی شده است بخشی از مباحثی که نقش مبنایی و پیش نیاز در … ایجاد و نقش و تأثیر آن ها می پردازد که در قرآن کریم و روایات معصومین(علیهم السلام)، … انسان، چگونگی ارضا، و نقش آن ها، بر اساس مبانی اندیشه دینی تبیین شده است. …… از انسان و جهان و پی بردن به اصالت زندگی اخروی در مقابل زندگی گذرای دنیوی، …

چرا خدا بعضی از انسان ها را بدبخت آفریده؟ | شهر سوال

www.soalcity.ir/node/1864

مشابه

۶ خرداد ۱۳۹۲ – در منظر اديان الهي و خداوند متعال، سعادتمند و خوشبخت آن كسي است كه بنده ي مطيع خدا … اگر خدا به كسي رفاه و ثروت و زيبايي و خانوده و محيط صالح و همسر خوب داده، ….. اما آنچه موجب فقر و تنگدستی انسان می‌شود، در روایات بیان شده که برخی عبارتند …… آیاتی از قرآن خسران و زیان دنیوی و اخروی را مورد توجه قرار داده و فرموده:

چرایی و چگونگی عذاب اخروی: بررسی دیدگاه علامه مجلسی و …

mazaheb.urd.ac.ir/article_8939.html

ذخیره شده

توسط مشکاتی – ‏2014
در پاسخ به پرسش از چرایی و چگونگی عذاب اخروی با دو رویکرد مواجهیم؛ رویکرد نخست، … تامه در شرح روایات بهره می‌برد (مجلسی، 1363: 1/222) اما معتقد است عقاید و مبانی فلاسفه، … طباطبایی در ادامه با اذعان به باطن قرآن، تأویل در لسان پیامبر و ائمه (ع) را …. با نظری دقیق، کیفر اخروی، عین عمل انسان است (رابطه عینیت و اتحاد) و در این …

معیار تشخیص نیازهای واقعی انسان از نیازهای کاذب از دیدگاه …

www.hawzah.net/…/معیار-تشخیص-نیازهای-واقعی-انسان-از-نیازهای-کاذب-از-دیدگاه-اس…

ذخیره شده

مشابه

بر همین اساس ما در این مقاله پس از بیان مبانی لازم معیار فوق را از دیدگاه اسلام ارائه می دهیم. …. دین اساسی ترین نقش را در تدوین اهداف خلقت انسان ایفا می کند. … به سمت بی نهایت قدرت انتخاب وگزینه های مردم برای تأمین نیازهای مادی و دنیوی است. …… در حالی که از نظر قرآن چنین جوامعی نه تنها از زندگی با کیفیت خوب برخوردار نیستند …

نقد قرآن – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/نقد_قرآن

ذخیره شده

مشابه

بسیار خوب، اما این پیش فرض، انتظارات ما از قرآن – به عنوان آخرین و کامل‌ترین …. و سوره الزمر(۳۹) آیه ۴۲ می‌گوید الله است که روح را از انسان‌ها هنگام مرگ می‌گیرد. ….. در روایات آمده است که محمد برای نصب حجر الاسود به عنوان حَکَم انتخاب شد و در ….. آیا به جای زندگی اخروی به زندگی دنیا راضی شده‌اید؟ ….. نگاهی نقادانه به مبانی نظری نبوت. 227.

فلسفه زیارت بقاع متبرکه در آینه آثار دنیوی و اخروی آن

www.mfso.ir/articles/viewarticle-1032.aspx

ذخیره شده

عرصه دوم مربوط به حقیقت زیارت بقاع متبرکه با توجه به آثار دنیوی و اخروی آن است …. نکته دوم آنکه برخلاف دیدگاه کسانی که تأثیر گذاری بر زندگی انسان را برای غیر … پس از بیان مستندات قرآنی و روایی و دلایل شرعی و عقلی فلسفه زیارت بقاع … “هر امامی عهد و پیمانی بر گردن دوستان و شیعیان خویش دارد و زیارت قبور پیشوایان، …

Fars News Agency : پرورش مبانی صله رحم و تأثیر آن در …

www.farsnews.com/printable.php?nn=13940508000372

ذخیره شده

۱۱ مرداد ۱۳۹۴ – در روایات ما به همبستگیِ این توانمندی‌های فطری، با عمل به وظائف ارحام در … قرآن می‌فرماید احترام گذاشتن به دیگری، پیش از آنکه سودش به طرف مقابل … و به برادران نیکی نمایید؛ گرچه به خوب سلام کردن و خوب جواب سلام دادن باشد. …. فاعل انسانی، نقش و تأثیر وضعی آنها در زندگی دنیوی و اخروی انسان‌ها، کاملاً روشن است.

آثار گناه در روايات و آيات | پرسمان دانشجویی اخلاق

akhlagh.porsemani.ir/content/آثار-گناه-در-روايات-و-آيات

ذخیره شده

مشابه

آثار گناه در دنيا و آخرت از منظر قرآن و روايات. مقدمه گناه در … براي بسياري از گناهان نتايج سوء و عذابهاي اخروي ذكر شده است به عنوان مثال در قرآن مي‌فرمايد: انما يُريد اللّه …

ایمان محور کرامت انسان جهانی – پرتال امام خمینی

www.imam-khomeini.ir/fa/n117624/ایمان_محور_کرامت_انسان_جهانی

ذخیره شده

۲۳ اسفند ۱۳۹۵ – انسان جهانی از نگاه اسلام هم در دنیا زندگی کرده و به توسعه و آبادانی آن می پردازد و هم … نسخه چاپی | ارسال به دوستان … انسان شناسی جهانی شدن تابع مبانی نظری خاصی است و همچنین از …. گیدنز، جامعه شناس انگلیسی معاصر، جهانی شدن را از منظر ابعاد مختلف ….. ایمان، محور زندگی پاک و به اصطلاح قرآن حیات طیبه می باشد.

نقش و جایگاه معنویت در سبک زندگی اسلامی – تبیان فرهنگی

fa.tebyan-sm.ir › خانواده › سبک زندگی اسلامی

ذخیره شده

۱۳ آبان ۱۳۹۵ – این اصل مهم اسلامی عاملی برای معنا بخشی به زندگی انسان است و نقش و اهمیت زیادی در … مبانی و اصول بنیادین سبک زندگی اسلامی چیست؟ … چارچوب نظری … زندگی از منظر قرآن و روایات، بیان می‌دارد که، از منظر قرآن و روایات اسلامی، انسان …. بد بودن آن براساس آخرت‌گرایی و نقش مزرعه بودن زندگی دنیوی برای زندگی اخروی …

جمیع ملکات و اخلاق نفسانیه قابل تغییر است – پایگاه اطلاع …

labbaik.ir/Note/uNote.aspx?id=0b58c6d9-2ea6-4b59-a05b-df11495b417b

ذخیره شده

از دیدگاه دین انسان موجودی است که از بدن و روح سامان می‌یابد وقتی می‌میرد بدنش می‌میرد. …. دوست خوب کسی است که دیدار او آدمی را به یاد خدا بیندازد، گفتار او به دانش آدمی … و اگر در محیطی زندگی می‌کند که مردم آن منطقه تأثیر منفی نسبت به دین و اخلاق او …. قرار گیرد و با نااهلان همنشین گردد شقاوت دنیوی و اخروی را نصیب خود خواهد کرد.

لیست پایان نامه های با موضوعات قرآنی + چکیده و نویسنده – ماهِ …

mah-pajohesh.persianblog.ir/post/27/

مشابه

۲ بهمن ۱۳۹۱ – دوستان من … ابزار اندازه‌گیری: بررسی نظری و تحلیلی تفسیر قرآن در نهج‌البلاغه. … دیدگاه قرآن مجید،‌مشخص کننده دو گرایش فردی و اجتماعی در حیات دنیوی انسانها می‌باشد. … ایشان در این تحقیق به صورت کامل ،‌راههای مبارزه با شیطان، خوب شیطان … موضوع : در فصل اول: مقدمه بیان شده که به طور خلاصه نقش دعا در زندگی را …

مبانی فکری انسان اقتصادی در کتاب‌های اقتصاد خرد دانشگاهی …

journals.samt.ac.ir/article_21754_2947.html

ذخیره شده

یکی رویکرد نظری است که بر مبانی معرفتی استوار است و دومی رویکرد نظری … نتایج این مقاله مؤید این است که دینداری در ابعاد نقش اخلاقی و گروه اجتماعی بر رفتار ….. لذا، زندگی دنیوی و اخروی مبتنی بر نگاه انسان مسلمان، بر تصمیم‌گیری‌های او از جمله …. بر اساس منابع قرآن و احادیث، خداوند برای انسان ویژگی‌های مثبت و منفی

الگوی سیاست‌گذاری فرهنگی در قرآن کریم – روش شناسی …

lib.journals.pnu.ac.ir/?_action=articleInfo&article=2508

ذخیره شده

توسط مصلائی پور – ‏2016
در این پژوهش مبانی نظری و اصول سیاست‌گذاری فرهنگی، و روش‌های سیاست‌گذاری فرهنگی … و: دولت، وظیفه تأمین سعادت مادی و دنیوی و نیز معنوی و اخروی انسان‌ها را برعهده دارد. … از منظر قرآن کریم، کمال و سعادت به موقعیتی اطلاق می‌شود که در آن افراد در …. و بسا چیزی را خوش نمی دارید و آن برای شما خوب است و بسا چیزی را دوست می دارید و آن …

مبانی نظری دوستی از دیدگاه قرآن – فایلهای ناب

file.blage.ir/2017/08/15/مبانی-نظری-دوستی-از-دیدگاه-قرآن/

ذخیره شده

۲۴ مرداد ۱۳۹۶ – گزارش تخلف برای مبانی نظری دوستی از دیدگاه قرآن … بسیار زیاد دوست بر شخصیت انسان است كه در آیات قرآن كریم و روایات … پیشین نوشته قبلی: مبانی نظری نقش دوستان خوب در زندگی دنیوی و اخروی انسان از منظر قرآن و روایات.

[PDF]بازشناسی مفاهیم مسکن و سکونت بر اساس آموزه های اسالمی – Sid

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/28713944003.pdf

ذخیره شده

۲۴ بهمن ۱۳۹۳ – می دهـد و نقـش مسـکن و انسـان را در توده هـای انسـانی و مجموعه هـای … دیـن در تامیـن مصالح دنیـوی و اخروی انسان هاسـت. … نضـج یافتـه و نسـبت بـه شهرنشـینی نظـری کامـال …. در مبانی اسـالمی و همچنین … مفهـوم و سـاختار کلـی سـکونت از منظـر آموزه هـای ….. همسایه خوب باشید. …. مسـکن سـنتی بـر اسـاس آیـات قـرآن و روایـات.

قرآن، حكومت و توسعه فرهنگ (مباني، راهكار و كاركرد)

www.maarefquran.org › صفحه اصلی موضوعات (12127) › معارف قرآن

ذخیره شده

كليد واژه ها قرآن/ دين/ تربيت/ توسعه/ فرهنگ/ حكومت/ آزادي/ تمدن/ مسؤوليت. … چه آنكه هر جامعه اي، كاميابي خود را در زندگي فردي و اجتماعي وابسته مي داند به دستاوردهاي نظري و ….. قلمداد شده است «خوب زيستن صرفاً به معناي عمل كردن مطابق آنچه انسان اراده مي كند …. اصول و مباني ليبراليستي در باب كنارگذاري نقش حكومت در توسعه عقيده و …

ولايت در قرآن

qanetaat.ir/index.aspx?PageSize=100&PageIndex=2&PID=11103

ذخیره شده

۸ آبان ۱۳۹۵ – بررسي مكاتب تفكيك و نقش آن در مهجوريت فلسفه در حوزه هاي علميه … اصول ارتباط با خانواده ی همسر و آثار آن در زندگی مشترک از منظر اسلام. اسلام، به عنوان آخرین و کامل ترین دین الهی، جز سعادت دنیوی و اخروی انسان ها هدف دیگری ندارد و … دفع و رفع بلا از دیدگاه آیات و روایات” با روش کتابخانهای و تحلیل نظری و مراجعه به …

موضوعات پیشنهادی برای پایان نامه :: مطالعات قرآنی و حدیثی – …

davariahad.blog.ir/page/topic

ذخیره شده

مشابه

ویژگی های یک معلم خوب از دیدگاه قرآن و روایات ( بررسی شاخصه ها) … عوامل خروج از امت محمد صلی الله علیه و آله و سلم (چه اموری انسان را از امت محمد صلی … هم دنیوی است و هم اخروی) و توجه به ایه الا الموده فی القربی و من یقترف حسنة نزد له . …. مبانی نظری (شامل مبانی معرفتی و اهداف راهبردی حضور دین در عرصه ارتباطات بین الملل) از منظر قرآن.

رویکرد قرآن به جریانهای عرفانی در جهان اسلام

hablolmatin.dmsonnat.ir/?_action=articleInfo&article=1264

مشابه

توسط صفی‌زاد – ‏2015
نقد و ارزیابی مبانی جریان عرفان کاذب و هم چنین آگاهی جوان از خطرات گرایش به این … در ساختار مقاله به نقش رهایی بخش و معنوی قرآن به عنوان نمونه ناب عرفان در جهان معاصر … هم چنین از روایات به دست می آید که دینداری و اخلاق مداری انسان ریشه در عقل دارد و از … که شک در آن راه ندارد و مایه هدایت پرهیزکاران به خوشبختی و دنیوی و سعادت اخروی …

بررسی تاثیر مبانی فکری-فلسفی امام خمینی(ره) بر عملکرد …

ahmadinejad.ir/بررسی-تاثیر-مبانی-فکری-فلسفی-امام-خمین/

ذخیره شده

۲۱ مهر ۱۳۹۴ – امام خمینی بر مبنای این نگاه هستی شناسانه، به انسان و قرآن و منابع دینی می نگریسته … از دیدگاه هستی شناسی ،یکی از مهم ترین مراحل در مباحث نظری حرکت از کثرت به … ایشان تنها به زندگی معنوی و اخروی انسان اصالت داده و زندگی مادی را پوچ می پندارند. … نتیجه این پارادایم ، عقب ماندگی دنیوی در ازای رشد اخروی است.

نقش دین در زندگی انسان | سایت پژوهه پژوهشکده باقرالعلوم

pajoohe.ir/نقش-دین-در-زندگی-انسان__a-44949.aspx

ذخیره شده

۲۴ آبان ۱۳۹۳ – كلمات كليدي : ضرورت وجود دين، انسان شناسي ديني، قلمرو ديني، دين … عرفان · نظری · عملی … که به گونه‌ای با هم ارتباط دارند[2] اما دین در تعابیر قرآنی مجموعه عقاید، اخلاق، … که تعالیم پیامبران، همه شئون حیات بشر، اعم از زندگی دنیوی و اخروی را …. خود مردن، از دست دادن چیزهای خوب در زندگی، و اطمینان نداشتن به آنچه قرار …

[PDF]مباني فقهي و حقوقي لزوم مشارکت سیاسی زن مسلمان در موج …

www.ensani.ir/storage/Files/20150429132919-9961-6.pdf

ذخیره شده

مشابه

از ویژگي هاي اجتماعي نظام حقوقي اسالم این است که به انسان آزادي توام با مسئولیت … است، ولی هر نوع رفتار اختیاري که از او سر بزند در سرنوشت زندگي دنیوي و اخروي او تاثیر … ومبانی نظری فقهی حقوقی حق مشارکت سیاسی زنان پرداخته و از نقش آن در تبلور ….. در رابطه با لزوم و یا حتی وجوب امر به معروف و نهی از منکر برای زنان، در قرآن.

اﺧﻼق زﻳﺴﺖ ﺧﺎﻧﻮادﮔﻲ در ﺳﻴﺮه ﻋﺎرﻓﺎن ﺛﻘﻠﻴﻨﻲ ﻣﻌﺎﺻﺮ

journals.sbmu.ac.ir/be/article/viewFile/13977/10735

توسط دادخدا خدایار – ‏2016
اﺧﻼق زﻳﺴﺘﻲ ﻋﻠﻢ ﺑﻘﺎي اﻧﺴﺎن و ﺑﻬﺒﻮد زﻧﺪﮔﻲ اوﺳﺖ ﻛﻪ زﻳﺴﺖ …. ﺑﺮاي ﺧﺎﻧﻮاده و ﻧﻘﺶ آن در ﻓﻼح و ﻧﺠﺎح اﻧﺴﺎن و ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻗﺎﺋﻞ ﺑﻮده .اﻧﺪ … ﺑﺮآﻧﻴﻢ اﺧﻼق زﻳﺴﺘﻲ ﺧﺎﻧﻮاده را از ﻣﻨﻈﺮ … ﻛﻤﺎﻻت دﻧﻴﻮي و اﺧﺮوي و ﻣﺎدي و ﻣﻌﻨﻮي ﺑﺮﺳﻨﺪ، ﻛﺪام اﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﻪ … در ﻗﺮآن و رواﻳﺎت ﺑﻪ … ي ﻧﻈﺮي، ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ، ﺣﻘﻮﻗﻲ و ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ …. ﺑﺎﺷﺪ ﺑﺎ ازدواج و ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﺮاﺳﺎس ﻣﺒﺎﻧﻲ ا …… ﻓﺮزﻧﺪان ﺧﻮد را ﮔﺮاﻣﻲ ﺑﺪارﻳﺪ و آﻧﺎن را ﺧﻮب ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻛﻨﻴﺪ ﻛﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻐﻔﺮت.

نتایج جستجو برای: منظر – دانشنامه اهل بیت (ع)

ahlebeitpedia.com/papers/search.html?searchword=منظر&start=240

ذخیره شده

فصل دوم با عنوان مبانی نظری به مباحثی همچون تعریف ایثار، اقسام ایثار، درجات … فصل سوم نیز با عنوان کارکردهای ایثار در قرآن کریم به اصل موضوع پایان‌نامه … از انسان‌ها ایثار را به خاطر زیبایی‌ها و جلوه‌های ظاهری آن بر عقبی و زندگی اخروی ترجیح می‌دهند. … بررسی آسیب‌شناسی عدم رعایت حیا و عفت در روابط زن و مرد از منظر آیات و روایات …

[PDF]ﺑﺨﺶ اول: ﻣﺒﺎﻧﯽ اﺧﻼق ﻣﻔﻬﻮم ﻟﻐﻮي واژه اﺧﻼق ﭼﯿﺴﺖ؟ 1- ﻏﯿﺮ ﻇﺎ

ostandari-uast.ir/واحد-آموزش/جزوه-های-درسی/82-اخلاق-اسلامی/file.html

ذخیره شده

ﻋﻠﻢ اﺧﻼق را ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﻨﯿﺪ؟ ﻋﻠﻢ. اﺧﻼق. ﻋﻠﻤﯽ. اﺳﺖ. ﮐﻪ. ﺻﻔﺎت. ﻧﻔﺴﺎﻧﯽ. ﺧﻮب. و. ﺑﺪ. اﻋﻤﺎل. و. رﻓﺘﺎري. ﻣﻨﺎﺳﺐ. ﺑﺎ. آﻧﻬﺎ … ﻋﻠﻢ ﺣﻘﻮق، ﻓﻘﻂ ﺑﻪ زﻧﺪﮔﯽ دﻧﯿﻮي و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ اﻧﺴـــﺎن ﻧﻈﺮ دارد و اﺣ … ﻣﺎﻫﯿﺖ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﻧﺪارﻧﺪ، ﺿﻤﺎﻧﺖ اﺟﺮاي دﻧﯿﻮي و ﺧﺎرﺟﯽ ﻧﯿﺰ داﺷﺘﻪ ﺿﺎﻣﻦ اﺟﺮاي آﻧﻬﺎ دروﻧﯽ و اُﺧﺮوي اﺳﺖ. -5 … ﻋﺮﻓﺎن ﻧﻈﺮي ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺗﻔﺴﯿﺮ ﻫﺴﺘﯽ، …. ﮑﺎم اﺧﻼﻗﯽ زن و ﻣﺮد ﺑﺮ اﺳــﺎس ﺑﺮﺧﯽ از رواﯾﺎت ﮔﻮﯾﺎي اﯾﻦ ﻣﻄﻠﺐ اﺳــﺖ ﮐﻪ از ﻣﻨﻈﺮ اﺳــﻼم ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ.

ارسال پیام و نظر :: بیان معنوی – ناشر آثار استاد پناهیان

bayanmanavi.ir/post/16

مشابه

۱۸ فروردین ۱۳۹۲ – میخواستم بپرسم اگر انسان از یک کار خودش واقعا نادم و پشیمان باشد و به …. از طرفی در سلسله سخنرانی های تنها مسیر برای زندگی بهتر روایاتی را قرائت …… البته دوست در نقش مولا خودش را برتر از دوست دیگر نداند و به تعبیر بنده ی …… دفاع از مبانی نظری یک مکتب در مقابل انواع شبهات و سوالات و تهاجم دشمن هم …

[PDF]دانلود فايل

www.miu.ac.ir/uploads/new%20Tahoora7_35094.pdf

مشابه

تربيت فرزندان، با نگاه وي ژه به جايگاه و نقش مادران بپردازد؛ اگرچه اين شماره. درآمدي برآغاز راهي است كه، تصويرگري از مباني بلند تربيتي كه در متون آيات و. روايات وجود ….. والدين سخت گير، رفتارهای عاقالنه، عمل كرد خوب در مدرسه، درست غذا خوردن و …… زندگی دنيوی و اخروی فرد دين دار و افراد مرتبط با او را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

4- فطری بودن دین را توضیح دهید؟ – حسین شمسی – بلاگفا

hajhosseinshamsi.blogfa.com/post/20

ذخیره شده

3-از دیدگاه قرآن، ظهور دین اسلام و نام مبارک حضرت محمد در تورات و انجیل بشارت داده شده … قرآن در روایاتی هدف از ارسال رسولان الهی را چه می داند؟ …. عمل به تعالیم دین میسر است، دین در تمامی ارکان زندگی انسان نقش بسزایی دارد. … اند که دین فقط برای سعادت اخروی انسان ها نازل گردیده و تدبیر زندگی دنیوی مردم … مبانی و ارزش های لیبرالیسم.

[DOC]عنوان : بركت و نقش آن در زندگي انسان از نگاه قرآن و روايات

www.whc.ir/modules/system/assets/…/bd1bcbb68c1f6449878807dbbd23ed93.docx

ذخیره شده

عنوان : ارتباطات انسانی درفرآيند مدیریت از منظر اسلام …. برای جمع‌آوری مبانی نظری تحقیق، محقق از روش کتابخانه‌ای استفاده کرده و با مراجعه به … تحقیق حاضر با عنوان «برکت و نقش آن در زندگی انسان از نگاه قرآن و روایات» می باشد، برکت در قرآن …. واقعی توبه صورت می‌گیرد که اثرات و برکات آن در زندگی دنیوی و اخروی او نمود می‌کند.

[PDF]ﻣﻘﺎﻟﮫ اى ﮐﺎﻣل در ﻣورد ﺳﺑﮏ زﻧدﮔﯽ اﺳﻼﻣﯽ

umsha.ac.ir/uploads/20000.pdf

ذخیره شده

مشابه

ایرانی از زندگی و خوب و بد بودن آن بر اساس آخرت. گرایی و نقش مزرعه بودن زندگی دنیوی برای زندگی … صوالً داخل در سبک زندگی نداند که به تبع این وضعیت، برنامه …. انسان بایستی تمام تالش خود را انجام دهد تا از زندگی دنیایی که تمام زندگی اوست تمام لذت را … بینی الهی، زندگی واقعی زندگی اخروی است و …… مبانی آداب و سبک زندگی.

[DOC]1) اصل عدم تقّدم بر خدا و رسول – دانشگاه بوعلی سینا

https://profs.basu.ac.ir/fnasiri/upload_file/conf.4299.docx

ذخیره شده

در روایتی از امام علی آمده‌است ( مردم ناگزیرند امیری داشته باشند، چه نیکوکار و چه تباه‌کار) … آدمی از ابتدای پیدایش خود و تا جایی که تاریخ مدون او حکایت دارد زندگی خود را به … افزایش سرمایه یا ایجاد کار در جامعه می باشد اما مبنای نظری و عملی مدیریت از منظر … براي روشن تر شدنِ موضوع به آفرينش انسان از ديدگاه قرآن اشاره مي كنيم(فروزنده …

:: مقالات دینی و اخلاقی :: سبک زندگی از منظر امام حسن مجتبی (ع)

www.erfan.ir/farsi/85332.html

ذخیره شده

۱۷ آبان ۱۳۹۵ – چارچوب نظری …. بی شک نوع نگرش انسان نسبت به خداوند (اعتقاد به توحید) و نقش او در … گاه انسان، زندگی دنیوی را مطلوب و آرمان خویش قرار می دهد و به واسطه …. در آموزه های قرآن کریم و روایت های پیشوایان دینی، از جمله امام حسن (ع)، از ….. [80] از نظر ایشان، دوست خوب را می توان در مساجد و جاهایی یافت که اجتماع مسلمانان است.

کلیات و مبانی نظری سبک زندگی اسلامی | پژوهش های معنوی: …

pmbo.ir/کلیات-و-مبانی-نظری-سبک-زندگی-اسلامی__a-433.aspx

ذخیره شده

۲۷ اسفند ۱۳۹۴ – کلیات و مبانی نظری سبک زندگی اسلامی علی قنبریان؛ سطح 3 حوزه و دانشجوی دکتری … عملکرد خوب از دیدگاه افراد موفق شادی محسوب می‌شود و از نگاه دانشمندان شادی …. این سبک زندگی انسان تأثیر بسیار قوی و ماندگار در انسان ایجاد می‌کند که ….. قرآن در مقایسه میان لذت‌های دنیوی و اخروی به منظور دعوت به‌سوی لذت کامل‌تر …

امر به معروف و نهی از منکر و نقش پیشگیرانه آنها از جرم | گروه …

www.welayatnet.com/fa/news/34176

ذخیره شده

فقهای اسلامی نیز با توجه به مبانی اسلامی جرم راچنین تعریف کرده‌اند: … بشری و به اصطلاح امروزی جرم حقوق کیفری برای قابیل مجازات دنیوی ذکر نشده وصرفا … به معروف ونهی از منکر می‌توانند به عنوان مبانی نظری پیشگیری از جرم شناخته شوند؟ ….. امر به معروف ونهی از منکر از منظر قرآن کریم، از طرفی در کاهش موقعیت‌هایی که انسان را در …

مسئولیت حکومت اسلامی در آموزش و پرورش رسمی – پورتال …

soroosh-mahallati.com/fa/163

ذخیره شده

مشابه

۶ مهر ۱۳۹۴ – نقش حکومت در تعلیم و تربیت از مسائل کهنی است که در طول تاریخ، متفکران … این مسئله که در گذشته برای متفکران اسلامی، یک مسئله صرفاً نظری تلقی می شد و …. در آیات متعددی از قرآن، به صراحت، این مسئولیت از رسول خدا سلب شده است: …. از این نظر آموزش و پرورش می خواهد دانش آموزان را برای یک «زندگی خوب» آماده …

بنياد هاي خانواده در مكتب اسلام. ازدواج و تحكيم خانواده. سبک …

rcb.ir/بنياد-هاي-خانواده-در-مكتب-اسلام.-ازدواج-و-تحكيم-خانواده.-سبک-زندگی__a-3517…

ذخیره شده

مشابه

تقوا: قـرآن کـريم، تقوا را معيار برتري معرفي کرده و کساني را که از خداپرواي بيشتري … خانواده به عنوان يک نهاد تأثيرگذار در خوشبختي دنيوي و اخروي انسان در منظومه … بر اساس آيات و روايات اسلامي، سرپرست خانواده، اعم از پدر و مادر و يا افراد ديگر، …. (وسائل الشيعه، ج 3، ص 575، ح2) از نظر اسلام، اموري ديگر در تحقق خانه خوب نقش دارد …

نون والقلم – نقش شورا ها در قرآن و اسلام

maktabjahany.blogfa.com/post-14.aspx

ذخیره شده

مشابه

نون والقلم – نقش شورا ها در قرآن و اسلام – مقالات،ابتكارات،نمونه سوالات،روش تدريس. … از آنجايي كه انسان موجودي است اجتماعي و سعادت اخروي و دنيوي خود را در رهگذر زندگي … كرده و در آيات قرآن و روايات اسلامي و تاريخ پيشوايان بزرگ اسلام جايگاه ويژه‌اي دارد … زيرا شورا و مشورت بهترين ابزار براي رسيدن به آرا و انديشه‌هاي نيك و خوب است.

نوانديشي ديني: بررسي و نقد رويکرد حداکثري و حداقلي – ..:: …

s-haghighat.ir/fa/articles/view/83/1

ذخیره شده

مشابه

برخی دیگر جامعیت دین را تنها در اموری میدانند که سعادت دنیوی و اخروی انسانها منوط به آن است. … رویکرد مقابل رسالت اصلی دين را ارائه برنامه برای زندگی دنيوی نمی‌داند، و چون …. از طرف دیگر، گرايش فرامتنی معمولاً خود را از رجوع به قرآن و روايات مستغنی …… «مبانی نظری حقوق بشر: نسبت سنجی ادلة بروندينی و درونديني»، مبانی نظری …

[PDF]تشکر و پیامدهای مثبت آن – Magiran

www.magiran.com/ppdf/nppdf/2827/p02827214800061.pdf

ذخیره شده

۱۳ آبان ۱۳۹۵ – انسان است؛ اما درباره شکر خداوند باید گفت که … به عبادات آنان )نــگاه کنید؛ مفردات الفاظ قرآن. کریم، ص …. برابر احسان و نیکی مردم مستحب و خوب است؛ … غمگینی را دوست دارد و هر بنده سپاسگزاری … خدای متعال برای مصلحت دنیوی و اخروی ایشــان وضع کرده، بر آورده کند و … کلیات و مبانی نظری سبک زندگی اسالمی.

واکاوی شاخصه‌های تمدن نوین اسلامی در اندیشه مقام معظم رهبری …

www.ipoba.ir/article_16946.html

ذخیره شده

محوریت قوانین قرآن، ایمان، علم، اخلاق، مجاهدت مداوم و حکومت مردمی، شاخصه‌های … «فرهنگ [و تمدن]، راه مشترک زندگی، اندیشه و کنش انسان است (لوکاس، ج 1، 1384: 20). …. ارکان، مبانی و چارچوب نظری دیدگاه رهبری معظم انقلاب در حوزه تمدن‌سازی نوین اسلامی، … که سبب خسارت‌های مادی، معنوی، دنیوی و اخروی شده و تشکیل امت بزرگ واحد اسلامی را …

بیانات مقام معظم رهبری پیرامون سبک زندگی

sabkezendege92.blogfa.com/

ذخیره شده

مشابه

من اگه نتونم خودم ایده بدم برا سبک زندگی و نظری نداشته باشم حداقل میتونم تمام بازتاب … قرآن کریم درباره پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) می …. و نقش مزرعه بودن زندگی دنیوی برای زندگی اخروی، که هدف اصلی و زندگی واقعی است، …. ما اگر از منظر معنويت نگاه كنيم – كه هدف انسان، رستگارى و فلاح و نجاح است …

پايگاه اطلاع رساني آثار حضرت آيت الله مصباح يزدي | فصل …

mesbahyazdi.ir › آثار نوشتاري › کتاب ها › نقد و بررسي مكاتب اخلاقي

ذخیره شده

نقش توجه نفس به مراتب و شؤون خود در طلب كمال آنها; 11ـ2. … موضوع قضيه اخلاقي، افعال اختياري انسان است، ولي نه به طور كلي؛ بلكه از آن …. با در نظر داشتن اين نكته اكنون به بيان اصول و مباني نظريه اخلاقي اسلام، با تكيه بر آيات و روايات مي‌پردازيم: … از مكاتب اخلاقي، ناديده گرفتن زندگي اخروي را به عنوان يكي از مهم ترين ضعف هاي …

نقد و بررسی مبانی فکری فمینیسم از منظر آیات و روایات – …

www.bsharat.com/id/14zan/farhangi-ejtemai/01.html

ذخیره شده

مشابه

«آئینی که طرفدار گسترش حقوق و نقش زن در خانواده است». …. از کرامت این است که انسان دارای حرمت است و حق دارد در جامعه محترمانه زندگی کند و کسی حق ندارد … صحیح مدرنیته و مبانی نظری آن، در درک و نقد مکاتب و جنبش¬های غربی تأثیر بسزایی دارد. …… از منظر آیات قرآن کریم، انسان می¬تواند به اعلی علیین و یا اسفل السافلین برسد و …

میانه روی و اعتدال شاخص وزین تعالیم اسلامی – نوگرا

eslahe.com › اندیشه

ذخیره شده

مشابه

۵ مرداد ۱۳۹۲ – در اين نوشتار؛ قضیه میانه روی واعتدال از منظر قرآن و سنت نبوی به اختصار … و ارزش و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی وسیر تکاملی انسان در نیل به شخصیت … و داشتن روحیه ای معتدل و میانه رو در امورت دنیوی و اخروی مقبول ومطلوب شریعت …. از این روست که در روایات اسلامی به پیروی از قرآن از واژه « قصد» برای بیان …

اهداف و وظايف حكومت دينی | معرفت سياسي

siyasi.nashriyat.ir › معرفت سياسي شماره 3

ذخیره شده

مشابه

۱۶ دی ۱۳۸۹ – عالمان و نظريه‌پردازان فلسفه سياسي، براساس مباني نظري خود در محورهاي ياد … [ كشور] براي سعادت آنان و براي پروردن آنها در زندگي خوب برطبق اصل عدالت وجود دارد. … بر نقش حكومت در دستيابي به فضيلت و سعادت مندي دنيوي، كاميابي اخروي را …. دو مرحلة دنيوي و اخروي زندگي انسان، منفصل و منعزل از يكديگر نيستند، …

عجب – دانشگاه علم و صنعت ایران – گروه معارف

www.iust.ac.ir/find.php?item=25.1441.908.fa

ذخیره شده

مشابه

روان انسان پدیده ای بس شگرف و ناشناخته است و قرآن با آیه (قل الروح من امر ربی و ما …. شبیه این آیه از منظر کافران در سوره مبارکه حشر و در تبیین ماجرای جنگ بنی نضیر آمده است. …. نکوهش عجب، آفات و راه حلهای مقابله با آن در روایات زیادی منعکس شده است. …. هنر امام در کنار احاطه به مبانی عرفان نظری و تبلور ارزش های عرفانی در زندگی و …

بازتاب «بنیادهای نظری» و «فلسفه سیاسی» امام خمینی(ره) در …

farsi.khamenei.ir/others-article?id=20955

ذخیره شده

مشابه

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ – مفاهیم کلیدی: مبانی نظری، فلسفه سیاسی، بیداری اسلامی، انسان کامل، عدالت، … ایشان که در فلسفه سیاسی به آن معرفت حاصل می‌شود، «زندگی خوب» می‌باشد. …. از این توسط فلاسفه مطرح و قبل‌تر از این‌ها توسط قرآن و روایات مطرح شده بود. ….. هدایت انسان را به سمت کمال و رساندن آن به سعادت دنیوی و اخروی بر عهده گیرند.

[PDF]دریافت فایل

www.iranculture.org/UserFiles/Rahbord/Issue_Rahbord_Farhang_No12-13.pdf

مشابه

۳ بهمن ۱۳۵۲ – آنجا كه مباني و قواعد بس ياري از پژوهش هاي دينداري در ايران، متأثّر از پيش ينه …. رشد، تعهّد، نقش در زندگي، تجربه، ارزش و اخالق، نامگذاري و تنظيم نموده است، كه عليرغم …. وحياني خود قرآن ندا داده است كه: »فيهِ تِبيان كُلّ شَيء« و لذا در تبيين خود ….. .3پيروز ميدان است منجر به دانشمند شدن انسان و معرفت او به خوب و بد …

امام علی(ع) و رویکرد مردمی به مقوله حکومت و خاستگاه آن – دانش …

danesh.journals.isu.ac.ir/article_79_16.html

ذخیره شده

مشابه

توسط محسنی – ‏2005
سؤال اصلی پژوهشی که در پی می‌‌‌آید این است که مبانی نظری و عملی دکترین … فرضیه و ادعای این پژوهش آن است که این نوع رویکرد به انسان، حکومت و دین ریشه … اهمیت و ضرورت حکومت برای جوامع بشری از منظر امام علی(ع) مطالب قسمت بعدی را تشکیل می‌دهد. ….. ویژه‌ها و نقش حاکمان را فارغ از اصلح یا فاسد بودن آن در تنظیم زندگی فردی مردم …

[PDF]ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ اﺳﻼﻣﯽ اﻋﺘﻘﺎدي ﻫﺎي ﻣﺆﻟﻔﻪ اﺑﻌﺎد و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﻫﺎي ر – مطالعات …

ksiu.nahad.ir/article_15_9f06cde2ff646953c8e1e6eecda08e9c.pdf

ذخیره شده

اﻋﺘﻘﺎدي. ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ در رواﯾﺎت. اﻣﺎم رﺿﺎ. )ع(. ﺑﺎ. ﻣﺠﻤﻮ. ع. 2290. ﻣﻀﻤﻮن. رواﯾﺖ،. داراي. ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫﺎي. ﺧﺪا … ﻓﺮاواﻧﯽ را ﺑﻪ ﺧﻮد اﺧﺘﺼﺎص داده ﮐﻪ ﻧﺸﺎن از اﻫﻤﯿﺖ وﯾﮋة آن در ﺷﯿﻮة زﻧﺪﮔﯽ اﻧﺴﺎن. د. ارد … ﻋﻠﻮم ﻗﺮآن و ﺣﺪﯾﺚ … ﻧﮑﺘﮥ ﺣﺎﺋﺰ اﻫﻤﯿﺖ در ﺷﮑﻞ. ﮔﯿﺮي ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ آن اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ. ﻟﺤﺎظ ﻧﻈﺮي،. ﻣﻌﻠﻮل ﺑﺎورﻫﺎ و ارزﺷﻬﺎ. اﺳﺖ … ﺗﺮﯾﻦ ﮔﺎم ﺑﺮاي رﺳﯿﺪن ﺑﻪ ﺳﻌﺎدت دﻧﯿﻮي و اﺧﺮوي ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽ. ﺷﻮد … و ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻘﺶ ﺑﻨﯿﺎدﯾﻦ ﺑﺎورﻫﺎ در.

[PDF]اﺳﻼﻣﯽ درﻣﺎﻧﯽ زوج » ﻣﺒﺎﻧﯽ و ﺳﺎﺧﺘﺎر – مطالعات اسلام و روانشناسی – …

islamicpsy.rihu.ac.ir/pdf_904_566a7b120c599998a95de70fde959a68.html

ذخیره شده

مشابه

ﻫﺪف ﭘﮋوﻫﺶ ﻋﺒﺎرت ﺑﻮد از ﺗﺪوﯾﻦ ﻣﺒﺎﻧﯽ و ﺳﺎﺧﺘﺎر ﻣﺪاﺧﻼت اﺳـﻼﻣﯽ ﺑـﺮاي درﻣـﺎن … ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ در ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﻧﯿﺰ ﺷﯿﻮه … ﺑﺎور ﺑﻪ وﺟﻮد اﻧﺴﺎن … اﻟﮕﻮﮔﯿﺮي از آﻧﻬﺎ و اﻋﺘﻘﺎد ﺑﻪ زﻧﺪﮔﯽ اﺧﺮوي در ﻣﺮاﺣﻞ ﻣﺨﺘﻠﻒ زﻧﺪﮔﯽ زﻧﺎﺷﻮﯾﯽ اﻣﺮي … ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﻌﺘﺒﺮ اﺳﻼﻣﯽ از ﺟﻤﻠﻪ ﻗـﺮآن، ﮐﻠﻤـﺎت ﭘﯿـﺎﻣﺒﺮ اﺳـﻼم(ص) و اﺋﻤـﻪ ….. در رواﯾﺎت ﻣﻌﺼﻮﻣﺎن … ﻧﻘﺶ. ﻫـﺎ و ﮐـﻨﺶ. ﻫـﺎي زن و. ﺷﻮﻫﺮ در ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﺴﯿﺎر ﺗﺤﺖ ﺗ. ﺄ. ﺛﯿﺮ اﯾﻦ ﺗﻔﺎوت. ﻫﺎﺳـﺖ. اﺳـﻼم ﺑـﻪ ﻣﺴـﺌﻠ.

حکمت و حکومت؛امام علي (ع) وسياست ازمنظر نهج البلاغه

etaat.ir/component/content/article/64-1388-11…/207-1390-02-18-23-07-31.html

ذخیره شده

مشابه

ازطرف ديگرحضرت علي (ع) به مثابه انسان معمولي وعادي زندگي مي کند ومانند سايرزمامداران … وعدل، اصلاح امور مردم و به طور كلي تامين و تضمين سعادت دنيوي و اخروي انسان است. … به عبارتي بين حکمت نظري و سياست عملي رابطه و پيوندي وثيق برقرارمي کند. … عهدشکني، خدعه و نيرنگ ازآموزه هاي مهم سياست و حکومت از منظر امام علي(ع) است.

[PDF]همايش ملي معماري، عمران و توسعه نوين شهري – دانشگاه لرستان

lu.ac.ir/usersfiles/337928608-شهرسازی%20اسلامی.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﺷﻬﺮ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﮑﺎن زﻧﺪﮔﯽ اﻧﺴﺎن ﻫﺎ و ﺗﻌﺎﻣﻼت آﻧﻬﺎ ﺑﺎ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﻧﻘﺸﯽ ﺑﺴﯿﺎر ﺳﺎزﻧﺪه در ﭘﺮورش اﺳﺘ … ﺗﺒﯿﯿﻦ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺷﻬﺮ ﺳﺎزي اﺳﻼﻣﯽ ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﻌﺎﻟﯿﻢ ﻗﺮآﻧﯽ ﯾﮏ ﺿﺮورت اﺳﺖ. …. ”ﺑﻪ ﻋﮑﺲ ﺷﻬﺮﻫﺎي اﻣﺮوزه ﮐﻪ ﺑﺎ ﮐﻤﺎل ﺗﺎﺳﻒ اﯾﻦ ﻧﻘﺶ را ﺑﻪ اﺑﻨﯿﻪ اﻗﺘﺼﺎدي و ﺑﻮﯾﮋه . … ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن در ﺑﺮاﺑﺮ ﺣﻖ ﺗﻌﺎﻟﯽ و ﻣﺴﯿﺮي اﻣﻦ ﺑﺮاي ﺳﻌﺎدت دﻧﯿﻮي و اﺧﺮوي آﻧﻬﺎ ﺑﺎﺷﺪ، ﺗﺄﻣﯿﻦ ﮔﺮدد. …. ﺑﻮدن آن در ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺧﻮب و ﻣﺤﻮﻃﻪ وﺳﯿﻊ و ﻫﻤﺴﺎﯾﮕﺎن ﻫﻤﺮاه و ﺧﻮب اﺳﺖ. [.

نظام بهداشت و سلامت در اسلام(مقاله انتخابی) – طب شیعه

shiateb.com/pages/?current=viewdoc&langid=1&sel=1401

ذخیره شده

مشابه

در نظام بهداشت و سلامتی اسلام، بهره مندی انسان از نعمت‌هاي الهی براي رسیدن به تکامل و … قرآن و سنّت بر اهمیت و تأثیر بهداشت در زندگی دنیوی و اخروی اشاره فراوان دارد، برای نمونه … در این نوشته ضمن طرح و تحقیق این موضوعات، مبانی، اصول و قواعد بهداشت و …. جامعه در آن رعایت شده برای او نوش است یا نیش، حق است یا ناحق، بد است یا خوب؟

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ اﻟﮕﻮي اﯾﺪه آل ﺗﻌﺎﻣﻼت اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ از ﻣﻨﻈﺮ ﻣﮑﺘﺐ اﺳﻼم – دانشگاه علوم …

journals.nkums.ac.ir/index.php/maroof/article/download/2915/2866

ذخیره شده

مشابه

توسط هادی حسن دوست فرخانی – ‏2013
ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده در اﯾﻦ … ق اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻗﺮآن ﻋﺘﺮت ﻗﺎﺑﻞ ﺑﯿﺎن اﺳﺖ از دو دﯾﺪﮔﺎه اﻧﺴﺎن ﺷﻨﺎﺳﯽ و اﻟﮕﻮي ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدي …. د را ﺑﻪ ﺟﺎ آورﯾﺪ، ﺣﺴﻦ ﻣﻌﺎﺷﺮت ﺑﺎ دوﺳﺘﺎن و دﯾﮕﺮان داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ، از در … ﻫﺮﭼﻨﺪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﮔﯿﺮي ﺟﺎﻣﻊ از آﯾﺎت و رواﯾﺎت ﭘﯿﺮاﻣﻮن ﮐﯿﻔﯿﺖ رواﺑﻂ اﻧﺴﺎن و ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ اﺧﻼق ﺑﯿﻦ ﻓﺮدي در ﺟﺎﻣﻌﻪ اﺳﻼﻣﯽ اﻣﺮي ….. ﯾﻦ ﻣﻨﺒﻊ ﻫﺪاﯾﺖ ﮐﻨﻨﺪه ﺑﺸﺮ ﭘﯿﻮﺳﺘﻪ ﺑﻪ ﻋﻠﻢ آﻣﻮزي و ﮐﺴﺐ داﻧﺶ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﻧﯿﻞ ﺑﻪ ﺳﻌﺎدت دﻧﯿﻮي و. اﺧﺮوي. اﻧﺴﺎن. ﻫﺎ.

[PDF]شماره 109 – پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

www.rie.ir/uploads/109a.pdf

مشابه

ﺗﻬﺮﺍﻥ، ﺑﻠﻮﺍﺭ ﻛﺸﺎﻭﺭﺯ، ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﻭﺻﺎﻝ ﺷﻴﺮﺍﺯﻱ، ﻛﻮﭼﻪ ﺷﻬﻴﺪ ﺣﺠﺖ ﺩﻭﺳﺖ، ﭘﻼﻙ ۵۶ ﻧﺸﺎﻧﻲ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺸﺘﺮﻛﺎﻥ: ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﺷﻤﺎﺭﻩ۱ …. ﺍﺯ ﻣﻨﻈﺮ ﺍﺳــﻼﻣﯽ، ﻋﻠﻢ ﻭ ﺩﻳﻦ ﺍﺯ ﻳﮏ ﻣﻨﺸــﺄ ﺻﺎﺩﺭ … ﻭ ﺭﻭﺍﻥ، ﺣﻴــﺎﺕ ﺩﻧﻴﻮﯼ ﻭ ﺍﺧﺮﻭﯼ، ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭ ﻣﻌﻨﻮﻳﺖ، ﺑﻪ … ﺩﻳﻨﯽ ﻭ ﺗﻌﻠﻴﻢ ﻭ ﺗﺮﺑﻴﺖ، ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮﯼ ﻣﺪﻭﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺮﺑﻴﺖ …. ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟـﯽ ﻧﻘﺶ ﺣﻮﺯﻩ ﺩﺭ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺑﻨﻴـﺎﺩﯼ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭ …. ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻧﻮﻉ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭ ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺍﻧﺴﺎﻥﻫﺎ …. ﮐﻪ ﺑﻌﻀﺎً ﺑﻪ ﺩﻟﻴﻞ ﺟﻬﻞ ﺑﻪ ﺍﺣﮑﺎﻡ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﻭﺍﻳﺎﺕ ﻭ ﺍﺣﺎﺩﻳﺚ ﻭ.

شیوه های زندگی سالم

zahraalishahee.vcp.ir/

ذخیره شده

مشابه

سبک زندگی اسلامی چیست و ویژگی های آن از منظر قرآن و روایات چه می باشد و نیز شاخصه … اصول و مبانی سبک زندگی اسلامی، وجه تمایز و امتیاز سبک زندگی اسلامی با دیگر روش های زندگی و نیز ماهیت و غایت سبک زندگی اسلامی و نقش انسان شناسی و … را به گونه‌های مختلف بیان کرده و نیز مبدأ آفرینش خود انسان و پایان زندگی دنیوی او را …

[PDF]کـــــتاب درســـــــــی – دانشگاه معارف اسلامي

maaref.ac.ir/upload/News/1394-04/Karnema.pdf

ذخیره شده

آموزش کارآمد مبانی نظری اسالم و تدوين متون آموزشی مناسب و متنوع سبب … تطبيقی تنظيم شده و آيات و روايات به عنوان منابع اساسی معارف دينی، … انبيا، نقش دين در زندگی دنيايی، گوهر مشترک دين و راز تعدد شريعت ها، رابطه علم. و دين و …. انسان را مطرح و آنگاه از منظر قرآن به اين مسئله می نگرد و در ادامه، به دو بعدی … خوب اين کتاب است.

[PDF]خانواده و کودک با نیاز ویژه (تبیین نقش قبل از تولد و بعد از …

exceptionaleducation.ir/article-1-403-fa.pdf

ذخیره شده

ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻘـﺶ واﻟـﺪﯾﻦ در ﺗﺮﺑﯿـﺖ، ﻫـﻢ. ﭼﻨـﯿﻦ ﺗﻨـﻮع و … رواﯾﺎت و اﺣﺎدﯾﺚ درﺑﺎره … را ﺑﺴﯿﺎر دوﺳﺖ دارد. … ﺑـﻪ زﻧـﺪﮔﯽ. ﺳﻌﺎدﺗﻤﻨﺪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﻣﻮاﺟﻪ ﺧﻮاﻫﺪ ﮐﺮد و ﻫﻤﭽﻨـﯿﻦ ﻣﻤﮑـﻦ. اﺳﺖ در ذﻫﻦ دﯾﮕﺮ ﻓﺮزﻧﺪان، اﯾﻦ … ﺳﭙﺮدﻧﺪ و ﮔﻔﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺣـﺮف ﺧـﻮب ﻫﻨﮕـﺎﻣﯽ اﺛـﺮ دارد ﮐـﻪ … ﺣﯿﺎت دﻧﯿﻮي ﺑﻪ ﺳﻌﺎدﺗﻤﻨﺪي ﺣﯿﺎت اﺧﺮوي آﻧﺎن ﮐﻤﮏ …. ﻣـﺎ اﻧﺴـﺎن را از ﻧﻄﻔـﻪ …… )،ﻣﺒﺎﻧﯽ ﺣﻘﻮﻗﯽ آﻣﻮزش و ﭘﺮورش،ﻃﺮح ﺗﺪوﯾﻦ ﺳﻨﺪ ﻣﻠﯽ آﻣﻮزش و ﭘﺮورش،ﮐﻤﯿﺘﻪ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻧﻈﺮي.

نماز و تاثیرات آن بر انسان

namaz-n-z.blogfa.com/

ذخیره شده

مشابه

نماز و تاثیرات آن بر انسان – به راستی اگر از تاثیرات نماز بر خودمان خبر … خوب که تو زندگیمون رو بگردیم و نگاه کنیم می بینیم هر روز سر یه ساعت … حالا یکی که تو زندگی این همه به ما محبت کرده دور از انصافه که جواب محبتش رو ندیم. ….. جز پاداش های اخروی و بهره مندی های معنوی که از نتایج اخلاص است نیت نماز یکسری آثار دنیوی هم دارد …

[PDF]تاملی در کارکرد دین

kiau.ac.ir/persian/elahiat/F-H/archive/vol1/2.pdf

ذخیره شده

۱ بهمن ۱۳۸۸ – مقصود از کارکرد در این مقال تمامی خدمات ، آثار، نقش دین اعم از فردی و اجتماعی است … از منظر قرآن کریم خداوند نخستین معلم بر آدم بود که علم اسماء را به وی … ظاهر زندگی دنیوی برای انسان یک نقطه آغازین و فرجامین در مدت حدود 90 80 … به منظور سعادت ابدی اخروی است ، پس زندگی دنیوی دارای هدف است و عبث و باطل نیست.

نکات تربیتی سوره مبارکه لقمان – قــــــرآن و عــــتـرت – بلاگفا

92quran.blogfa.com/post/8

ذخیره شده

مشابه

لینک دوستان … یافته ها: لقمان یکی از سوره های مکی قرآن می باشد و دارای 34 آیه است. … آخرت سوق دهند ؛ قرآن کریم حاوی بزرگترین دستورات، اصول، مبانی و روشهای تربیتی …. سازی انسان مسلمان برای زندگی دنیا و آخرت است، آماده کردن کامل انسان و تربیت ….. صریح قرآن و روایات، باز مجاز نیستیم که ترک احسان کنیم و در امور دنیوی باید …

[PDF]آینده*پژوهي*در*اندیشه*اسالمي چكیده آینده پژوهي به منزله علم و …

pantajournals.ir/uploads/pdf/201774134536189.pdf

ذخیره شده

توسعة منابع نظري و عملي آینده پژوهي وکاربست اثربخش آن در حل مسائل نظامي،. سیاسي، اقتصادي، … در این راستا به چیستي آینده پژوهي از منظر آیات و روایات پرداخته و سپس زمینه ها و …. آینده پژوهي قدسي، مباني و اصول موضوعة خود را از اسالم ناب محمدی)ص( ….. و دنیوی )خرد( سنت های اخروی یا سطح کالن، مربوط به زندگی آن جهانی انسان ها و.

اخلاق و زندگي در گفت وگو با دكتر شهين اعواني: اعتماد، …

www.shafaqna.com/…/114716-اخلاق-و-زندگي-در-گفت-وگو-با-دكتر-شهين-اعواني-اع…

ذخیره شده

۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ولي اخلاق مادها، مانويان يا زرتشتيان صرفا اخلاق نظري نبوده بلكه حيات … معلم فضيلت (arete) انسان معرفي كرده و فضيلت را همان قدرت خوب انديشيدن در …. اخلاق، اگر اخلاق است ديگر آن سويي و اين سويي يا دنيوي و اخروي ندارد. … از قديم الايام نقش و اهميت اخلاق در زندگي از سوي متفكران موضوع مهمي به شمار مي رفته است.

ویژگی‌های خانواده مطلوب در سبک زندگی پیشرفته قرآنی* – …

quran-journal.com/science/index.php?option=com_content&view…id…

ذخیره شده

واژگان کلیدی: سبک زندگی، زندگی پیشرفته، سبک پیشرفت، زندگی قرآنی، … به جرأت گفت که سبک زندگی خانوادگی اهمیت فراوانی در زندگی انسان دارد؛ از این رو، هر … خانوده با تأکید بر نقش، ساختار و کارکرد خانواده در دوران معاصر، 1376: 10ـ 15). ….. دسته‌ای جهاد زن را خوب شوهرداری زن می‌دانند (کلینی، همان، 1363: 5/ 9 و 507؛ صدوق، من …

مبانی تفسیر اجتماعی قرآن کریم – پژوهشکده عفاف

www.efafinstitute.ir/…/سبک%20زندگی%20عفیف/…/مبانی%20تفسیر%20اجتماعی…

ذخیره شده

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ – قرآن، تفسیر، تفسیر اجتماعی، مبانی تفسیر اجتماعی … سفره‌ ای پرنعمت و گشوده شده به روی بشریت است و تا فرجام جهان برنامه زندگی انسان است.

مؤسسه آينده روشن – درآمدی بر جایگاه اخلاق متعالیه در سبک …

www.intizar.ir/vdcebf8vijh8p.9bj.html

ذخیره شده

مشابه

۳ آذر ۱۳۹۳ – الگوها و نمودهای سبک زندگی در عصر انتظار _ عصری که به ظهور حضرت حجت … بر این اساس، ارائه الگویی از اخلاق متعالیه مبتنی بر مبانی دین مبین … اخلاقی لیبرالیسم به انسان، تک‌بعدی است و به نیازهای روحی و اخروی آن … نگاهی کاملاً دنیوی دارد. … به معنای «اخلاق نظری» است که به «علم تشخیص خوب و بد» مشهور است.

[PDF]ﺗﺪﻗﯿﻘﯽ ﺑﺮ ﺳﺎﺧﺘﺎرﻫﺎ و ﮐﺎرﮐﺮدﻫﺎي ﻣﺴﮑﻦ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ آﻣﻮزه – فصل نامه جغرافیا …

zagros.iaub.ac.ir/article_521327_54b149df99806ae2770f842b4cc54e96.pdf

ذخیره شده

۱۰ آبان ۱۳۹۴ – ﭘﺲ،ﻣﺴﮑﻦ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﯾﮑﯽ از ﻋﻨﺎﺻﺮ ﻣﻬﻢ ﺗﺸﮑﯿﻞ دﻫﻨﺪه ﮐﺎﻧﻮن زﻧﺪﮔﯽ ﻓﺮد(ﺗﻮﻟﻮن،. 56،1374. ) … ﻧﻘﺶ ﻣﻮﺛﺮي در ﺟﻬﺎن ﺑﯿﻨﯽ ﻫﺮ اﻧﺴﺎن و در ﻧﺘﯿﺠﻪ،ﺟﻬﺎن ﺑﯿﻨﯽ ﺟﺎﻣﻌﻪ دارد؛ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﻧﻤﯽ ﺗﻮان ﻣﻔﺎﻫﯿﻢ،اﻟﮕﻮﻫﺎ و … ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻣﺼﺎﻟﺢ دﻧﯿﻮي و اﺧﺮوي اﻧﺴﺎن ﻫﺎﺳﺖ. …. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ ….. ﺳﻌﺎدت ﻣﺮد ﻣﺴﻠﻤﺎن اﺳﺖ:ﻫﻤﺴﺎﯾﻪ ﺧﻮب،ﺧﺎﻧﻪ وﺳﯿﻊ و ﻣﺮﮐﺐ ﺧﻮش رﻓﺘﺎر …. )،ﺑﺎزﺷﻨﺎﺳﯽ ﻣﻮﻟﻔﻪ ﻫﺎي ﻫﻮﯾﺘﯽ ﻣﺴﮑﻦ ﺳﻨﺘﯽ ﺑﺮ اﺳﺎس آﯾﺎت ﻗﺮآن و رواﯾﺎت.

پرسش و پاسخ ویژه نامه حضرت فاطمه (س) – دانشنامه زن مسلمان

https://www.kateb.edu.af › پرسش و پاسخ
پیشینه عملی و نظری تحقیق عنوان فصل دوم است که در آن مبانی نظری و مفاهیم نظری … جهانی شدن: مفهوم، مبانی، اصول و روش های تربیت شهروند جهانی از دیدگاه قرآن کریم …. انسان طبق آیات و روایات بیان می‌شود؛ سپس به نقش اختیار در شخصیت انسان در … قسمند،رأی گروهی معاد با بدن عنصری خاکی و رأی دیگری با بدن غیر مادی و اخروی است.

مرکز بین المللی نشر اسراء

www.nashresra.ir/

ذخیره شده

… روزگار ما، جناب حاج شیخ عباس قمی با اثر ماندگار و سودمندش یعنی مفاتیح الجنان، راه بزرگ سلوک و بندگان و ارتباط انسان با خدا را از طریق انجام دادن اعمال عبادی در سه …

الگوی اسلامی شادکامی – حدیث نت

www.hadith.net/post/51447/الگوی-اسلامی-شادکامی/

ذخیره شده

شادکامی، از موضوعات مهم زندگی است که مورد علاقۀ همۀ مردم بوده است و مکاتب … از همان زمان، دغدغۀ یافتن پایۀ نظری رضامندی از دیدگاه اسلام، در فکر و ذهن این جانب وجود داشت … دوم: در دیدگاه اسلام، سعادت در دو سطح دنیوی و اخروی تعریف می شود که سطح دنیوی آن، هر … از این مبنای اساسی، مبانی انسان شناختی، جهان شناختی و دین شناختیِ مربوط به …

تأثیر نظریه حرکت جوهری بر نفس‌شناسی ملاصدرا – انسان …

raj.smc.ac.ir/article_1271_0.html

ذخیره شده

توسط یکه زارع – ‏2012
صدرالمتألهین با تکیه بر مبانی نظام فلسفی خود، بهویژه حرکت در جوهر به قاعده «النفس … نفس موجودی است که در پیدایش و ظهور در نشئه دنیوی و طبیعی، نیازمند زمینه مادی، ….. در زندگی گذشته خود انجام داده است؛ اعمال خوب سبب می‌شود نفس به بدنی شریف‌تر … بهطور خلاصه دیدگاه ملاصدرا در تبیین معاد جسمانی به این شرح است : بدن اخروی …

راه صاف

younesihamidreza.persianblog.ir/page/3

ذخیره شده

مشابه

بررسی کیفیت نزول لفظی و معنوی قرآن کریم در منظر روایات … نوعی که شخصیت او نیز نقش مهمی در شکل دادن به این متن ایفا می‌کند؛ تاریخ زندگی خود او، پدرش، مادرش، …

[PPT]LOGO

aftabnews1.persiangig.com/Copy%20of%20cdb2004219d.ppt

ذخیره شده

مشابه

آموزش نماز به کودکان در آیات قرآن و روایات اسلامی … همراه با رشد هویت نوجوانی ، جست و جوی معنوی را برای دست یابی به معنی زندگی آغاز می شود. …. برخی متخصصان علوم تربیتی، بر مبنای نقش مربی، مراحل تربیت دینی را به شرح زیر توصیف میکنند: 1. … را با ذکر نام دعا کنید و از خداوند عزت دنیوی و پاداش اخروی برایشان مسالت نمایید.

[PDF]ﺟﻠﺪ دوم – olgou.ir

www.olgou.ir/downloads/ketab/2-1.pdf
۱۴ اسفند ۱۳۹۱ – ﻣﺒﺎﻧﻲ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻭﺣﻴﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻳﻪ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﺑﺎ ﺭﻭﻳﻜﺮﺩﻱ ﻋﺮﻓﺎﻧﻲ / 355. ﻣﺤﻤﺪﺟﻮﺍﺩ ﺭﻭﺩﮔﺮ ….. ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﺍﻳﻦ ﺍﻣﻮﺭ ﺭﺍ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﻋﻘﻞ ﺑﺸﺮ ﻭﺍﮔﺬﺍﺭ ﻭ ﺁﻣﻮﺯﻩ ﻫﺎي ﻗﺮﺁﻧﻲ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺍﺧﺮﻭي ﻭ ﻣﺎﻣﻮﺭﻳﺘﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ. ﺍﻳﻦ ﺧﺼﻮﺹ ﺩﺍﺭﺩ …… ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺍﻳﺮﺍﻧﻲ ﺍﺳﻼﻣﻲ ﻛﻪ ﻫﻢ ﺑﺮ ﺍﻟﮕﻮﻫﺎي ﻋﻤﻠﻲ ﺗﻮﺟﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﻫﻢ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي ﺭﺍ ﻣﻮﺷﻜﺎﻓﺎﻧﻪ. ﻃﺮﺡ ﻛﺮﺩﻩ ….. ﺧﻮﺏ ﻭ ﺁﺑﺮﻭﻣﻨﺪ ﻧﻘﺶ ﺍﻳﻔﺎ ﻛﻨﺪ، ﻛﺎﺭ ﻛﻨﺪ ﻭ ﺳﻬﻤﻲ ﺩﺭ ﺳﺎﺯﻧﺪﮔﻲ ﻭ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ.

[PDF]ﮐﺎﺭﺁﻓﺮﻳﻨﯽ ﺩﺭ ﺍﺩﻳﺎﻥ ﻭ ﻣﮑﺎﺗﺐ

farabi.ut.ac.ir/elmi/teachers/khanifar53.pdf

ذخیره شده

ﻳﻌﻨﯽ ﺍﻧﺠﻴﻞ ﻭ ﺗﻮﺭﺍﺕ ﻭ ﺳﭙﺲ ﺁﻳﺎﺕ ﻭ ﺭﻭﺍﻳﺎﺕ ﺩﻳﻦ ﻣﺒﻴﻦ ﺍﺳﻼﻡ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺗﻤﺜﻴﻞ … ﻗﺮﺁﻥ ﮐﺮﻳﻢ ﻭ ﺧﺎﺳﺘﮕﺎﻩ ﻭﺣﻴ … ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻧﻴﺰ ﻧﺎﮔﺰﻳﺮ ﺍﺯ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩﻥ ﻭ ﺧﻠـﻖ ﻓﺮﺻـﺘﻬﺎ ﻭ ﮐـﺎﺭﺁﻓﺮﻳﻨ … ﻧﻘﺶ ﺁﻓﺮﻳﻨﯽ. ٥. ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺣﻴﺎﺕ ﺧﻮﻳﺶ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﻳﻦ. ﻣﻬﻢ ﺩﺭ ﻧﻈﺎﻡ ﺍﺭﺯﺷﯽ ﻭ ﺩﻳﻨﯽ ﻭ ﺣﻴﺎﺕ ﻃﻴﺒﻪ ﭘﻴﺸﻮﺍﻳﺎﻥ ﺗﺼﺮﻳﺢ ﻭ ﺗﺄﮐﻴﺪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳـﺖ ….. ﻭ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﺍﺭﺯﺷﯽ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺗﺎ ﺟﺎﺋﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺭﺟﻤﻨﺪ …… ﺗﻮﺻﻴﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﻭ ﮐﺎﻣﻴﺎﺑﯽ ﺩﻧﻴﻮﯼ ﻭ ﺍﺧﺮﻭﯼ ﺩﺳﺖ ﻳﺎﺑﻨـﺪ.

[PDF]و زرتشت موزه های اسالم آ در سبک زندگی دینی ررسی تطبیقی …

ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/721193

ذخیره شده

از این تحقیق بررسی تطبیقی سبک زندگی دینی بر مبنای آموزه های زرتشتی و اسالمی می باشد. … مانی متضمن سﻌادت دنیوی و اخروی انسان امروزی باشد، ضروری به نظر می رسد. … چارچوب نظری : … ه شهر و مبانی تﻌلقات گروهی را نیز از بین برده اسﺖ . …. توحید در قرآن و روایات از جایگاه بسیار برجسته و ممتازی برخوردار اسﺖ و تمام موضوعات و …

[PDF]2 . besharat 4.pdf – دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

azad.ac.ir/uploads/1_20_besharat%204.pdf

ذخیره شده

مشابه

و در قیامت بر اساس عدل خدا حسابرسی میشویم . به سبب. عدل خداوند ، انسانها قدرت اختیار و انتخاب دارند و هر کس. مسئول سرنوشت و مسیر زندگی دنیوی و اخروی خود میباشد …

سعادت و شقاوت – ویکی فقه

wikifeqh.ir/سعادت

ذخیره شده

در مرحله سوم نیز سعادت و شقاوت از منظر آیات شریفه قرآن و روایات مورد توجه قرار …. کند و در ذات او نقش بندد، در نتیجه اتحاد با عقل فعال و ارتسام صور کلی موجودات در وی، نفس … این متفکر بزرگ درباره این‌که چرا انسان وقتی در عالم ماده زندگی می‌کند، تمایلی به … استکمال وجودی انسان می‌تواند در دو بعد حکمت نظری و عملی به صورت گیرد.

مـدیــریـار … سایت جامع مدیریت – مبانی انگیزش از دیدگاه اسلام

athir.blogfa.com/post-3710.aspx

ذخیره شده

مشابه

بر این اساس، در این مقاله سعی شده است بخشی از مباحثی كه نقش مبنایی و پیش نیاز در … كوتاه سخن این كه نظریه پردازان از چند منظر به «انگیزش»، نگریسته اند كه در نتیجه، بر ….. بر اساس آنچه از قرآن و روایات برمی آید، ارزش اصلی انسان، در گرو همین ….. از انسان و جهان و پی بردن به اصالت زندگی اخروی در مقابل زندگی گذرای دنیوی، …

[PDF]اسالمی با مسکن آپارتمانی امروز – نقش جهان- مطالعات نظری و …

bsnt.modares.ac.ir/article_15277_ddd4b5cd6dfae681ec1fa7cb7ba1df88.pdf

ذخیره شده

توسط ضرغامی – ‏2016
آ گاهـی نسـبت بـه تأثیـر متقابـل انسـان。 فرهنـگ。 … و محیـط زندگـی بـر یکدیگـر مـورد غفلـت واقـع شـده و یـا تحـت … مبانـی نظـری منبعـث از ارزش هـای فرهنگـی جامعـه بـه تجل … در زیــر تعاریفــی را از منظــر صاحب¬نظــران خارجــی و داخلــی …. در زمینــه طراحــی معمــاری نــه قــرآن و نــه احادیــث جزئیــات ….. هــم امــور دنیــوی و هــم امــور اخــروی.

: شهید مطهری و نقد مبانی سکولاریسم بخش اول

www.mortezamotahari.com/fa/articleview.html?ArticleID=78592

ذخیره شده

مشابه

شهید مطهری: ما با این نغمه که اسلام خوب است اما به شرط اینکه محدود به مساجد و معابد بوده و با … (10) آنچه از مبانی در این مقال بدان می پردازیم، مهم ترین مبانی نظری و مکاتبی است در بُعد معرفتی که در رشد و نمو سکولاریسم نقش ایفا کردند. …. حقوق طبیعی تفسیر می شود، اما در منظر دین، چون تکالیف، انسان را به غایت و هدف مسیر زندگی خود …

مقالات اخلاقی – بانک جامع اطلاعاتی مقالات طلاب حضرت صاحب …

www.talabe-sahebazaman.ir/cat/9

ذخیره شده

در غرب مكاتب غربي هر كدام با توجه به مباني نظري مختلف خود به گروهي از راهبردها … مباني نظري تغيير رفتار(مباني انسان‌شناسي، معرفت‌شناسي و هستي‌شناسي) از منظر اسلام …. (بررسي نقش مادر، در تربيت فرزند در دوران بارداري از ديدگاه قرآن، سنت و علم) …. با استاد تأثيري بسيار ژرف و غير قابل انکار در زندگي و سعادت دنيوي و اخروي …

کاوشگر – برنامه ی درسی ملی(نگاشت پنجم)

noorallahkh.blogfa.com/post-33.aspx

ذخیره شده

مشابه

مباني فلسفي و اصول حاكم بر برنامه‌ درسي ملي، برگرفته از فلسفه‌ تربيت در جمهوري اسلامي ايران؛ … 12/1/1- حيات اخروي و همه واقعيت‌هاي آن در مقايسه با حيات دنيوي نامحدود، پايان‌ناپذير و جاودان است؛ … 12/2/1- انسان در تكوين و تحول هويت خود، نقش اساسي دارد؛ …… شناخت دوستان خوب در مدرسه و محيط زندگي و مراقبت در انتخاب دوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *