دانلود فایل کامل مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف

مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف

مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 2
فرمت فایل docx
حجم فایل 72 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 56

مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف

فروشنده فایل

کد کاربری 3349

کاربر

مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف


توضیحات: 56صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه زبان و ادبیات انگلیسی، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

اهمیت واژه

ویلكینز[1] (1976: 111) در خصوص اهمیت واژه می‌گوید: «بدون دانستن دستور زبان می‌توان اطلاعات اندكی را انتقال داد، اما بدون آشنایی با واژه‌ها، هیچ‌گونه اطلاعاتی را نمی‌توان منتقل كرد.»

به اعتقاد مك­كارتی[2] (1990)، هرچقدر هم زبان­آموز در زمینة دستور و آواهای زبان دوم/خارجی تبحر داشته­باشد، بدون به­كارگیری واژه هرگز نمی‌تواند ارتباط معناداری با گویشوران زبان مورد­نظر برقرار سازد.

……………..

واژه­های پایه

به دلیل اهمیت خاصی که فهرست­های بسامدی و واژه­های پایه[3] در آموزش زبان دارند، از اوایل قرن بیستم تلاش­های متعددی برای تهیۀ چنین فهرست­هایی از پیکره­های زبانی به عمل آمده­است. امروزه به کمک رایانه و…………

…………………

– تعریف واژه­های پایه

روش‌های متفاوتی برای تعریف واژه‌های پایه وجود دارد. از میان آن­ها می‌توان به سه مورد زیر اشاره كرد:

  1. واژه‌های پایه شامل n واژة پربسامد یك زبان است.

……………….

– انواع واژه­های پایه

واژه‌های پایه به طور كلی با توجه به مهارت‌های زبانی به چهار دستۀ واژه‌های نوشتاری، خوانداری، گفتاری و شنیداری تقسیم می‌شوند. تقسیم­بندی زیر را برای واژه‌های پایه نیز می‌توان قائل شد:

1. واژه‌های پایۀ نوشتاری: یعنی تعداد واژه‌های پایه‌ای كه فرد در نوشتن به كار می‌برد.

……………….

– روش­های تشخیص واژه­های پایه

به جرأت می‌توان گفت كه متعارف­ترین روش كه برای تخمین واژه‌های پایه چه در ایران و چه در خارج از ایران انجام شده، روش بسامد­بنیاد است. سابقة این روش در خارج به سال 1944 و در ایران به سال 1350 بر می‌گردد. البته خود این روش هم به لحاظ ابزار مورد­استفاده به دو نوع تقسیم می‌شود:

……………

– معیارهای تشخیص واژه­های پایه

برخی از معیارهای متداول در تشخیص واژه‌های پایه عبارتند از:

– جایگزینی نحوی

در این معیار قابلیت برخی واژه‌ها در جایگزینی به جای سایر واژه‌ها سنجیده می‌شود؛ به طور مثال در گروه واژه‌های: gormandize (باولع خوردن) ، stuff (لمباندن)، eat (خوردن) ، devour (بلعیدن)، dine (ناهار خوردن) و gobble (حریصانه خوردن) برای اشاره به هر یك از واژه‌ها می‌توان از فعل “خوردن” استفاده كرد (زیرا دارای ویژگی‌ معنایی پایه است) اما چندان مناسب نیست كه به جای “خوردن” از هر یك از واژه‌های دیگر استفاده كنیم (كارتر، 2002 : 36، به نقل از باقری، 1389: 55).

………………

-متضاد

هرچه واژه‌ای كمتر پایه محسوب شود یافتن واژه متضاد[4] آن دشوارتر خواهد بود. بنابراین، با توجه به اینكه fat (چاق)-thin (لاغر) و laugh (خنده)-Cry (گریه) متضاد هستند، یافتن متضاد دقیقی برای واژه‌هایی كه………..

………………

– باهم آیی همنشینی

با­هم­آیی[5] در واقع نمایانگر مجموعه یا گروهی است كه واژه در آن ظاهر می‌شود؛ یعنی واژه‌های مجزا در محیط واژگانی كلمات دیگر فعالیت می‌كنند. برخی واژه‌ها تنها از طریق ذكر دامنۀ با­هم­آیی معمول آن­ها متمایز می‌شوند؛ به عنوان مثال: Powerful Tea و Strong Tea.

…………….

-گستردگی

…………..

-شمول معنایی

………………

-عاری بودن از مظاهر فرهنگی

………………

– تلخیص

……………..

– با هم آیی متداعی

…………….

– خنثایی زمینه گفتمانی

………………

– خنثایی ارتباطی گفتمان

……………

– یادگیری واژه

طبق نظریة نمونة نخستین[6] كه توسط راش (1997) ارائه شد، كودك نخست واژه‌های اصلی و پایه‌ای را فرا می‌گیرد، زیرا این واژه‌ها نمونه‌های كامل و منعكس­كنندة دنیای اطراف ما هستند. پس از این مرحله نوبت به یادگیری واژه‌های كلی‌تر و خاص‌تر می‌رسد. كوك[7] (1982) ثابت می‌كند كه روند یادگیری واژه‌های زبان دوم/خارجی نیز به همین صورت است. در واقع، ذهن بشر به طور كلی یادگیری را از سطح ملموس و عینی شروع می‌كند نه انتزاعی یا ویژه (كوك 1991 : 39-40 ، به نقل ازمرصوص، 1389: 34)

…………………………………………

– اصول آموزش واژه

…………….

-روش­های آموزش واژه

…………..

-آموزش واژه­محور

………..

-. استفاده از تصویر در آموزش زبان

…………….

– فعالیت­های رایانه­مبنا

…………….

– مراحل تحول نثر فارسی در دوران اخیر

………..

– نادیده­انگاری

………….

– بهت

…………..

– خودیافت

با تأسیس دانشگاه تهران و فرهنگستان اول جامعۀ ما رسماً نهادی برای این رویارویی تأسیس می­کند و روشمندانه به مواجهه برمی­خیزد. در تاریخ کشورمان این اولین بار است که برنامه­ریزی زبانی انجام می­شود. گرچه فعالیت فرهنگستان هیچ­گاه با این عنوان نبوده­است. از طرف دیگر، کسانی که هنوز در بهت به سر می­بردند با این برنامه­ریزی مخالفت می­کردند. این مخالفت­ها طبیعی است. حتی نداشتن جدّیت علمی در مخالفت­های علمی آن روز که بسیار معمول بوده­است، ایرادگرفتنی نیست (شوقی، ص 1)؛ این دوره، که با تأسیس فرهنگستان دوم نیز همراه است، با انقلاب اسلامی پایان می­پذیرد. کتب علمی این دوره به وضوح به کتب علمی دورۀ قبل برتری نسبی دارد. این دورۀ میانی سبک و سیاق واژه­سازی را برای زبان علمی نشان داد. در همین زمان بود که ما نه فقط به لحاظ زبان بلکه به لحاظ فرهنگ نیز کمابیش خود را یافتیم و از گیجی درآمدیم. اما فعالیت­های برنامه­ریزی زبانی و نیز مقاله­های منتشرشده در این دوره در زمینۀ زبان علمی و واژه­گزینی نشان می­دهد که جامعۀ ما هنوز به روش­های برنامه­ریزی زبان و برنامه­ریزی واژگان برای زبان علم آگاهی نیافته­است و از ابعاد کاری که در پیش دارد، غافل است.

…………

-آگاهی

این دوره با انقلاب اسلامی شروع می­شود. تأسیس مرکز نشر دانشگاهی با شروع آگاهانۀ برنامه­ریزی واژگانی همراه است. در این مرحله به تمام مشکلات نثر علمی فارسی توجه و در جهت رفع آن­ها کوشش می­شود. مهم­ترین عوامل مؤثر در شروع این مرحله را می­توان چنین برشمرد: الف. آگاهی از فعالیت­های کشورهای پیشرفتۀ دنیا و نیز کشورهای در حال توسعه در این زمینه، ب. آگاهی از ابعاد کار واژه­گزینی، پ. آگاهی از امکانات اشاعۀ زبان و دسترسی به آن­ها و ت. آگاهی از ارتباط زبان و تفکر و انتقال علوم و فناوری (منصوری، ص 5)……..

……………..

– تجربۀ کشورهای دیگر

………….

-واژه­گزینی در ایسلند

…………

– واژه­گزینی در هند

…………

– واژه­گزینی در پاکستان

………………

– واژه­گزینی در روسیه

…………………

– واژه­گزینی در کشورهای عربی

………….

– واژه­گزینی در ژاپن

…………..

– واژه­گزینی در چین

……………

– واژه­شناسی در مالزی و اندونزی

…………..

منابع فارسی

باقری، فاطمه (1389). بررسی میزان انطباق وازه­های پایه در کتاب­های آموزش زبان فارسی با نیازهای فارسی­آموزان خارجی، پایان نامۀ کارشناسی ارشد. تهران: دانشگاه علامه طباطبائی.

حق­شناس، علی­محمد (1372). «در جستجوی زبان علم». مجموعه مقالات سمینار زبان فارسی و زبان علم، (صص. 6-13). تهران: مرکز نشر دانشگاهی.

شقاقی، ویدا (1387). مبانی صرف. چاپ دوم. تهران: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی و مطالعات فرهنگی(سمت).

صحرایی، رضامراد و رفیعی عادل (1392). زبان فارسی، زبان علم (نگاهی به فرایندهای واژه­سازی گونۀ علمی زبان فارسی). تهران: مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور.


[1] Wilkins

[2] McCarthy

[3] core vocabulary

[4] antonym

[5] collocation

[6] Prototype theory

[7] Cook

دانلود فایل مبانی نظری درباره واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در …

vcp.blogsky.xyz/view470805.html

ذخیره شده

دانلود فایل مبانی نظری درباره واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف. مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف دسته: علوم انسانی.

مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف – …

proje.fileforooshi.ir/مبانی-نظری-واژه،-واژه-های-پایه،-واژه-گ-2/24741

ذخیره شده

مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف. توضیحات: ۵۶صفحه فارسی (word) با منابع کامل. دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی …

واژه-های-پایه – فروشگاه فایل – فایل ناب

skinak.filenab.com/tag-واژه-های-پایه.aspx

ذخیره شده

محصولاتی که دارای عبارت ‘واژه-های-پایه’ هستند. مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف · مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای …

[PDF]ﻓﺼﻞ ﺩﻭﻡ ﻱ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻭ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ

www.iausdj.ac.ir/research/DocLib14/شاهو%20معاذنژاد/PDF/فصل%20دوم.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﻓﺼﻞ ﺩﻭﻡ: ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﭘﮋﻭﻫﺶ. 2-1. ﻣ. ﻘ. ﺪﻣﻪ. ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﺗﻨﻬﺎ ….. :ﻧﻘﺶ ﻫﺎﻱ ﺍﻋﻀﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮ ﻓﺮﺍﻳﻨﺪ ﺧﺮﻳﺪ. ﻧﻘﺶ. ﺗﻮﺿﻴﺤﺎﺕ. ﺷﺮﻭﻉ ﻛﻨﻨﺪﻩ ….. ﺗﻤﺎﻳﺰ ﭘﺬﻳﺮﻱ ﻭ ﻛﺎﻻ ﮔﺰﻳﻨﻲ. ﺩﺭ ﺣﻮﺯﻩ ﻋﻠﻮﻡ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ….. ﺗﺎﻛﺘﻴﻜﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭﺍﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ (ﺍﻣﺮﻳﻜﺎ )ﻋﻼﻗﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﻪ ﺩﻳﺪﻥ ﺍﮔﻬﻲ ﻫﺎﻱ ﺗﺒﻠﻴﻐﺎﺗﻲ ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﻛﺎﻫﺶ ﻣﻲ ﻳﺎﺑﺪ … ﻭﺍژﻩ ﻱ ﺩﻳﮕﺮﻱ ﻛﻪ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻧﺰﺩﻳﻚ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺩﻭ ﻭﺍژﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ، ﻭﺍژﻩ ﻱ ﺍﺳﺘﺮﺍﺗﮋﻱ ﺍﺳﺖ .ﻭﺍژﻩ ﻱ ﺗﻜﻨﻴﻚ …

ایرنا – دوره واژه گزینی برای استعدادهای درخشان/ امضا از …

www.irna.ir/fa/News/82616330

ذخیره شده

۹ مرداد ۱۳۹۶ – تهران- ایرنا- کارگاه‌های آموزشی واژه‌گزینی ویژه دانش‌آموزان پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان طراحی و اجرا شود.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی

www.persianacademy.ir/fa/osoul.aspx

ذخیره شده

۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ – در واژه‌گزينی بايد قواعد دستور زبان فصيح و متداول امروز مراعات شود. … تبصره‌: برای لفظ بيگانه‌ای كه در علوم گوناگون تعاريف مختلف دارد، گزينش چند واژۀ معادل‌، … واژه‌های فارسی مهجور: منظور اصلی ما از به‌ كار گرفتن واژه انتقال مفهوم است؛ … واژه‌های گويشی: زبان فارسی در مناطق گوناگون كشور، هم ازنظر دستور زبان و هم …

واژگان پایۀ فارسی از زبان کودکان ایرانی – فرهنگستان زبان و …

www.persianacademy.ir/fa/aza-b-book01.aspx

ذخیره شده

مشابه

۴ خرداد ۱۳۹۲ – اصول و ضوابط واژه گزینی … کتاب واژگان پایۀ فارسی، تألیف دکتر شهین نعمت‌زاده، عضو شورای علمی گروه … همچنین توجه به واژگان پایه و اطلاع از آن، برای برنامه‌ریزان درسی و … ابتدایی از همۀ استان‌های کشور در آن سال، تحت پوشش طرح قرار گرفتند. … پیشینه، مبانی نظری پژوهش، روش پژوهش، یافته‌های پژوهش و جمع‌بندی …

مرجع کامل خطاهای مودم – تازه فایل

tazefile.gigfa.com/2017/08/21/مرجع-کامل-خطاهای-مودم/

ذخیره شده

۴ روز پیش – دانلود فایل مبانی نظری در خصوص مفهوم شرط، اقسام شرط، شرط به … دانلود فایل مبانی نظری درباره واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف …

[PDF]ﻓﺮﻫﻨﮓ و اﻧﺪﯾﺸﻪ رﯾﺎﺿﯽ – انجمن ریاضی ایران

ims.ir/files/publications/farhang/farhang58.pdf
اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ در ﭼﻬﺎرﻣﯿﻦ٨٧آن، ﻣﻄﺎﻟﻌﮥ ﻣﺴﺎﺋﻞ و ﻣﺸﮑﻼت ﺗﺪرﯾﺲ رﯾﺎﺿﯽ در ﮐﺸﻮرﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺎﺷﺪ [. ﮐﻨﮕﺮۀ ﺟﻬﺎﻧﯽ رﯾﺎﺿﯽ …. ﺳﺎل ﻫﺎی ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﻣﺪرﺳﻪ ﻧﺒﻮد ﺑﻠﮑﻪ اﺻﻼﺣﺎت از ﭘﺎﯾﻪ ﻫﺎی ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺗﺮ ﺷﺮوع ﻣﯽ ﺷﺪ و ﺑﺴﯿﺎری از ﻣﻌﻠﻤﺎن را. ]. در ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ، ….. ].١۴ﺑﺮﻧﺎﻣﮥ درﺳﯽ دﻗﯿﻖ، ﺗﺄﮐﯿﺪ ﺷﺪ [ ٣ﻧﻈﺮی دﯾﮕﺮ، ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ و ﺑﺮ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺳﺎﺧﺘﻦ …… ﮐﺘﺎب ﻫﺎ دﻗﯿﻖ اﺳﺖ و واژه ﮔﺰﯾﻨﯽ در ﮐﺘﺎب ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ، ﺗﺎ ﺣﺪ زﯾﺎدی ﻫﻤﺎﻫﻨﮓ اﺳﺖ. در اﯾﻦ دوره، …

[PDF]15449 – دانشگاه آزاد اسلامی

sep.iau.ir/Silabes/15449.pdf

ذخیره شده

انجام شده در کشورهای مختلف جهان به زبانهای گوناگون و استفاده جوامع مختلف از تجربیات و … پایه. ۲ :تعداد واحد. نوع واحد: نظری کمبود. پیشنیاز: ( ). هدف : آشنایی دانشجو با کلیه … معادل واژه گانی و مؤلفه های واژگانی در متون مختلف توصیفی، توضیحی و غیره … معادل در ترجمه از دیدگاههای مختلف آشنا می شود و سپس به شیوه معادلی گزینی در.

پایگاه معرفی آثار استاد مجتبی منشی زاده – بررسی واژه های …

www.monshizadeh.blogfa.com/post-10.aspx

ذخیره شده

مشابه

در این تحقیق ابتدا اصول و ضوابط واژه گزینی فرهنگستان مورد تحلیل قرار گرفته و … امر واژه گزینی در گذشته و حال صورت نگرفته و لذا هنوز بسیاری از مسائل نظری و … نظام زبان پرداخته ایم و عوامل برون زبانی یعنی موانع و محدودیت های مختلف اجتماعی و …. اصل تکمیلی5- نو واژه های معادل هر خوشه ی واژگانی باید هم ریشه یا هم پایه باشند.

[PDF]کاربرد اصطلاح‌شناسی و واژه‌گزینی در نمایه‌سازی ماشینی و …

jipm.irandoc.ac.ir/article-1-178-fa.pdf

ذخیره شده

ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻭ ﻭﺍﮊﻩ. ﮔﺰﻳﻨﻲ ﺩﺭ ﻧﻤﺎﻳﻪ. ﺳﺎﺯﻱ ﻣﺎﺷﻴﻨﻲ ﻭ ﺑﺎﺯﻳﺎﺑﻲ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ. ﻧﻮﺷﺘﻪ. : ﻣﻠﻮﻙ. ﺍﻟﺴﺎﺩﺍﺕ ﺣﺴﻴﻨﻲ. ﺑﻬﺸﺘﻲ. ∗. ﭼﻜﻴﺪﻩ. ﺩﺭ. ∗ …. ﻫــﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠــﻒ ﻋﻠﻤــﻲ، ﺩﺭ ﻋﻠــﻢ. ﺍﺻﻄﻼﺡ. ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻧﻴﺰ ﺑﻮﻳﮋﻩ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﺗﺪﻭﻳﻦ ﺷﻴﻮﻩ. ﻫﺎﻱ ﺟﺪﻳﺪ، …. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻭ ﺷﻴﻮﻩ. ﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺑﺮﺩﻱ ﺍﺳـﺖ ﻛـﻪ ﺩﺭ ﺩﻫـﻪ. ﻫـﺎﻱ. ﻫﺸــﺘﺎﺩ ﻭ ﻧــﻮﺩ ﻗــﺮﻥ ﺑﻴﺴــﺘﻢ ﻣــﻴﻼﺩﻱ ﺩﺭ ﺳــﻄﺢ. ﻣﻠــﻲ ﻭ ….. ﺍﻟﻤﻠﻞ، ﺑﺎﻳﺴﺘﻲ ﺩﺭﺑﺮﮔﻴﺮﻧﺪﻩ ﺍﺳـﺎﻣﻲ ﻛﺸـﻮﺭﻫﺎ ﺑﺎﺷـﺪ ﺯﻳـﺮﺍ ….. ﻫﺮﭼﻨـﺪ ﺍﻳـﻦ ﺍﻟﮕـﻮﻱ ﻣﺤﺎﺳـﺒﺎﺗﻲ ﺍﺯ ﭘﺎﻳـﻪ.

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

ganj.irandoc.ac.ir/dashboard?page=10&q=واژه+خارجی
بررسی میزان انطباق واژه های پایه در کتاب های آموزش زبان فارسی با نیازهای … شیوه-های مختلف آموزش واژه را می‌توان در گروه‌های مختلفی نظیر آموزش صرفی، آموزش … مبانی نظری شامل مرور مختصری از منابع، چارچوب ن . … کشف و شناسایی متدها و راهکارهای مناسب برای واژه گزینی و لغت سازی و بررسی …. پایان‌نامه‌های ایرانیان خارج از کشور (2).

[PDF]اصل مقاله

jll.uk.ac.ir/article_1461_ada6c8aa5229d420b81043e3fce56ea3.pdf

ذخیره شده

توسط مؤمنی – ‏2016
سوم واژگان و میزان پذيرش نسبی واژگان مصّوب بسیار كم است. ،. امّا بیش از نیمی … )گروه واژه. گزينی،. 9988. : 71 .(. توسعة هر كشور و حضور در فعالیت. های علمی …. های مختلف علمی،. 11. واژة ….. نظری و سلیقه. ای عمل ….. مفاهیم پایه فناوری اطالعات، شاخ … .9. كافی، علی. ). 9921. (. » مبانی علمی. واژه. گزينی .« ةنام. فرهنگستان . شماره .7. صص.

دانشگاه شهید باهنر کرمان نشریه ادبیات تطبیقی 2008-6512 …

jcl.uk.ac.ir/?_action=xml&issue=91

ذخیره شده

مشابه

واژه های کلیدی: بلاغت معانی انشای طلبی انشای غیر طلبی … بسیار اندک است و فقدان اصطلاحات و تعریف های توصیفی آشکار است که باید به واژهگزینی و ….. چکیده ادبیات تطبیقی یکی از مقوله های مهم در تحلیل آثار ادبی بین ملل مختلف است که … لذا ، ضمن تبیین مبانی نظری مرتبط با موضوع ، ابتدا ، اندیشه و نگرش های دو شاعر در این …

[PPT]Slide 1 – دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

sbmu.ac.ir/uploads/2.ppt

ذخیره شده

مشابه

چگونگي ارتباط، روابط مهمي كه بين متغيرها بر پاية نظريه ها تصوير شده اند، … (هم نهاده) يعنی ادبيات نظري و تجربي قبلي است. … واژگان و. زبان. تقدم و تأخر. پرسشها. داده هاي طبقه بندي يا اطلاعات شخصي ….. از افراد مختلف دسترسي پيدا کرد (اگر ضرورت ايجاب کند در سراسر کشور يا حتي ….. پاراگرافها – واژه گزيني مناسب – تمرکز بر.

دوره واژه گزینی برای استعدادهای درخشان/ امضا از نویسنده تن …

https://mihanmag.com/…/دوره_واژه_گزینی_برای_استعدادهای_درخشان__امضا_از_نویس…

ذخیره شده

۹ مرداد ۱۳۹۶ – … آن دانش آموزان با تاریخچه و فرایند واژه گزینی، روش ها و مبانی نظری و عملی آن …. های آموزشی به مدت ایمپلنت ویژه دانش آموزان پایه ده از مدارس استعداد های طراحی و بهره برداری است. … شناسایی دانش آموزان با توانایی زبان فارسی در واژه سازی و به حاشیه … نشست های مختلف در کتابخانه های عمومی سراسر کشور، معرفی شده است.

[PDF]و سرفصل دروس برنامه مشخصات کلی، زبان شناسی … – دانشگاه …

ui.ac.ir/Dorsapax/userfiles/Sub16/Syasatgozari%20Dorous/…/BA_Zabanshenasi.pdf

ذخیره شده

مشابه

هاي كشور در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري، و نيز استفادة بهينه از دانش محققان اين رشته … دروس پایه. ردیف. نام درس. تعداد. واحد. پیش. نیاز. 1. مباني زبانشناسي. (1). 2 … هاي نوشتاري. 2. -. 9. مباني صرف. 2. -. 11. مباني نحو. 2. -. 11. اصول و مباني نظري ترجمه …. واژه. شناسي زبان فارسي. سرفصل اين درس بازنگري و. منابع به روز رساني شد.

پوریا فایل – 8

pooriafile.rozblog.com/pages/8

ذخیره شده

مبانی نظری انعقاد قرارداد ارفاقی، جایگاه فروش و تقسیم اموال تاجر در ختم ورشکستگی … بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف تهیه شده و مناسب …… مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف

دانلود متن کامل مقالات در رشته های مختلف بصورت رایگان از …

www.downloadpaper.ir/دانلود-متن-کامل-مقالات-در-رشته-های-مختلف-بصورت-رایگان-…

مشابه

۱۲ دی ۱۳۸۹ – بعد از نوشتن واژه گزینه ی Highlight all رو می زنین ، هرجا در متن مقالات چنین واژه ای باشد، …. 92 – امنیت غذایی و تولید محصولات زراعی در کشور (چکیده) ….. 424 – تاثیر مکمل آنزیمی در جیره های بر پایه گندم و تریتیکاله بر عملکرد و …… 2625 – مبانی نظری و عوامل مؤثر بر فرایند راهنمایابی و استفاده کاربران از امکانات …

1017 K – آینده پژوهی مدیریت

jmfr.srbiau.ac.ir/article_10401_ddba3e25d134dad0844aa68df599daf5.pdf

توسط گرایی – ‏2017
بر وجوه تمایز و تشابه واژگان و مفاهیم پایه در حوزه. ی آینده. شناسی … واژه. ها به زبان دیگری و باز هم توسط پژوهشگرانی با. زمینه. های تخصصی مختلف ترجمه می … گزینی نامناسب و اموری از این قبیل را به دنبال. دارد. … طریق افزایش آگاهی از منابع نظری این حوزه امکان. پذیر … مبانی آینده …. کشورهای فرانسوی زبان آفریقایی و امریکای التین.

[PDF]قانون مديريت خدمات كشوري )اصول، مباني و راهبردهاي … – مجلس و …

nashr.majles.ir/article_36_0051deff9d2a85a4f551135d4ab65152.pdf

ذخیره شده

كليدواژه ها: سياست هاي كلي نظام؛ قانون مديريت خدمات كشوري؛ مديريت دولتي نوين؛ … شاخص هاي سالمت در نظام اداري، فقدان شايسته گزيني در انتخاب و انتصاب مديران و … مباني نظري، پرداختن به موضوع نقش و اندازه دولت در اين قانون را توجيه مي کند. 2. … در اواخر قرن بيستم، واژه حکمراني و حکمراني خوب توجه بسياري از انديشمندان علوم.

[DOC]الگوهای غیرمعیار در زبان مطبوعات – دانشگاه تربیت مدرس

modares.ac.ir/uploads/Pllrc.Oth.2.doc
مطالعة سطح دستوري زبان در دو حوزة صرف (ساخت واژه) و نحو صورت مي گيرد. … براي زبان فارسي ثمربخش نيست و تنها برخي مباني نظري آنان قابل استفاده است. … به عبارت ديگر، پيشنهادهاي تجويزي منتقدان بر پاية توصيف دقيق الگوهاي … با استفاده از مباحث نظري اين پژوهش، در فصلي جداگانه تعداد مشخصی از جملههای بخش هاي مختلف …

سیویلیکا، مقالات علمی کنفرانس و ژورنال

https://www.civilica.com/news-64.html

ذخیره شده

بهره گیری از زبان مایه بومی در واژه سازی و واژه گزینی فارسی … رویکردهای مختلف مبارزه با جنگ نرم و به کارگیری ابزارهای ملی حسابداری, مدیریت مالی و سرمایه گذاری … دیدگاهی ویژه در کشور به مقوله های فوق الذکر، آگاهی و استفاده مدیران، کارشناسان و مهندسین عمران، اعضای ….. ضرورت توجه به معماری پایدار و ارائه مبانی نظری و شاخص‌های آن

اصول و مباني مقايسه تطبيقي بين ترجمه‌اي به همراه مقايسة …

pajohesh.nashriyat.ir › عيار پژوهش در علوم انساني 1 – بهار و تابستان 1388

ذخیره شده

مشابه

۲۵ آبان ۱۳۸۹ – سن مباني نظري اين ديدگاه را با نگرشي ليبراليستي در كتاب «توسعه به مثابه … مفهوم، گسستگي و عدم انسجام در ترجمه، اشتباه در واژه گزيني و يا ترجمة … استفاده از واژگان ثقيل و همچنين استفاده از جمله‌هاي طولاني نيز مي‌تواند موجب …. ترجمه: آنچه معجزة جنوب آسيا لقب گرفت و در ساير كشورهاي جنوب آسيا نيز رخ داد، .

[PDF]عدالت فضایی در مقیاس شهری در ایران – نشریه هنرهای زیبا- …

https://jfaup.ut.ac.ir/article_61103_0fa1410cf15e91168f9be80aa67561ad.pdf

ذخیره شده

توسط داداش پور – ‏2016
واژه های کلیدی … تأثیرگــذار در حــوزه چارچوب نظری پژوهش های عدالت در شــهرها. پرداختــه … نظام برنامه ریزی شــهری امروزی کشــور و زندگی روزمره شهری چه … اجتماعــی در فضــا بــا مقیاس هــای مختلــف اســت. …. جدایی گزینی های اجتماعی اقتصادی و گسســت فضایی حاصل از … نظــری پژوهــش، نظریــه پایــه، ســطح پژوهــش، محــور پژوهــش و.

دانلود رایگان پایان نامه در مورد ثبت اسناد و املا‌ک کشور و …

vipdoc.ir/…/module.weblog_Page.24_Action.BlogDataInfo_Lang.fa_FromDate.2017…

ذخیره شده

۲۶ مرداد ۱۳۹۶ – ﻗﻀﺎﯾﯽ ﺛﺒﺖ ﺗﺤﻘﯿﻖ اﺳﻨﺎد ﻣﻘﺎﻟﻪ و ﻣﻌﺘﺒﺮ اﻣﻼ ک ﮐﺸﻮر و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻗﻀﺎﯾﯽ ﺛﺒﺖ ﭘﺮوژه اﺳﻨﺎد ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ و داﻧﻠﻮد ﮐﺮدن . … این قانون که در ابعاد مختلف حقوقی و اجتماعی با بخش های اجرایی ، قضایی، نظامی …… دانلود فایل مبانی نظری درباره واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در .

تکنولوژي و زبان: بررسي تغييرات واژه در جوامع فارسي و …

www.academia.edu/…/تکنولوژي_و_زبان_بررسي_تغييرات_واژه_در_جوامع_فارسي…

ذخیره شده

مشابه

برر سي پديدارشناسانه وبالگ های جامعه شناختي از منظر زبان و نوشتار حاکم بر آنها / عطیه حمامي 86 . … ارائه ضوابط مقدماتي ترجمه و واژه گزيني در متون تخصصي علمي / امیر …… پايه نظری اين مقاله مفاهیم روانکاوی لکاني است که ميتواند اين فرض را بهآزمون ….. اما قبل از آن با مراجعه به متون سیاستگذاری اجتماعي در کشورهای مختلف …

[PDF]Ý£ #{ Õ S KA ù ê#” F B & #

rc.majlis.ir/fa/book_pub/download/935456

مشابه

بيشتر بر واژه سازي و واژه گزيني به عنوان راه حلي براي تبديل زبان فارسي به زبان علم تأكيد. داشته اند كه …. ساختاري باثبات است كه از واقعيت هايي مانند محصوالت و فناوري هاي رايج، پايه دانشي، …. اما اگر بخواهيم يك زبان بين المللي كه در كشورهاي مختلف جهان صحبت …… راهنماي عملي تدوين چشم انداز؛ مباني، ديدگاه ها و فرايندهاي تدوين.

نعمت زاده، شهین – پژوهشکده علوم شناختی

www.iricss.org/fa/Pages/About_Us_Faculty/Nematzadeh.aspx

ذخیره شده

مشابه

عضو شوراي واژه‌گزيني فرهنگستان زبان و ادب فارسي … شناسايي واژگان پايه فارسي دانش‌آموزان ايراني در دوره ابتدايي، مجري، 1380، سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي.

[PDF]برنامه ریزی شهرهای جدید

pnu.ac.ir/portal/File/ShowFile.aspx?ID=84a1ad44-e389-48b0-aa03-566835a7ab78
ﻣﺒﺎﻧﻲ ﺗﺌﻮرﻳﻚ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰي ﺷﻬﺮﻫﺎي ﺟﺪﻳﺪ. ﻣﻘﺪﻣﻪ … دﻳﺪﮔﺎﻫﺎي ﻧﻈﺮي …. ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺷﻬﺮﺳﺎزي در ﻫﺮ دوره ﺗﺄﺛﻴﺮات وﻳﮋﻫﺎي ﺑﺮ ﺷﻬﺮ ﮔﺬاﺷﺘﻪ و ﻓﻀﺎي … ﮔﺰﻳﻨﻲ ﺑﺮاي ﻧﻮﺷﻬﺮﻫﺎ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺘﻐﻴﺮﻫﺎي ﻛﻤﻲ و ﻛﻴﻔﻲ ﺑﺪﺳﺖ آﻣﺪه و …. ﺷﻬﺮ ﺟﺪﻳﺪ ﺑﺎﻳﺪ داراي ﭘﺎﻳﻪ اﻗﺘﺼﺎدي ﻗﻮي ﺑﺎﺷﺪ، ﺑﻪ ﻃﻮري ﻛﻪ ﺑﺘﻮاﻧﺪ ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺗﺄﻣﻴﻦ ﺷﻐﻞ ﺳﺎﻛﻨﻴﻦ ﺧﻮد اﻣﻜﺎن ﻛﺎر و … دﻫﺪ واژه. « ﺷﻬﺮ ﺟﺪﻳﺪ. » را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﻔﻬﻮﻣﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻫﻴﭻ دوره زﻣﺎﻧﻲ ﻣﺮﺑﻮط. ﻧﻴﺴﺖ. (. ﺷﻬﺮﻫﺎي ﺟﺪﻳﺪ.

ژئومورفولوژی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/ژئومورفولوژی

ذخیره شده

مشابه

مطالعه و بررسی فرایندهای مختلف تغییردهندهٔ چهره زمین با استفاده از ابزارها و …. در همان زمان در آلمان، فردیناند فون ریشتهوفن پایه دانش ژئومورفولوژی را در این کشور پی‌ریزی …. ژئومورفولوژی نظری (محض) نیز متشکل از ژئومورفولوژی ساختمانی و (دینامیک ….. واژه‌گزینی و زیر نظر حسن حبیبی، «فارسی»، در دفتر دوم، فرهنگ واژه‌های مصوب …

وظایف و سیاست ها | وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

www.farhang.gov.ir/fa/intro/duty

ذخیره شده

مشابه

٣- اعتلای آگاهی های عمومی در زمینه های مختلف و شکوفایی استعدادها و روحیه تحقیق …. سیاستگذاری در جهت شناساندن مبانی، اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی و فرهنگ و هنر … سیاستگذاری و نظارت بر فعالیت های فرهنگی – تبلیغاتی در خارج از کشور و ….. جمهوری اسلامی ایران و اشاعه کاربری واژهها و عبارات فارسی بهجای واژگان بیگانه. ٥.

[DOC]فرهنگستان دوم

m-afshar.net/future/g48/7.doc

ذخیره شده

مشابه

استاد محمدِ مقدم، استاد و پایهگذارِ گروههای آموزشیِ زبانشناسی، نه سال پس از تعطیلِ …. گوناگون، با دقت و بینظری، شیوة کار و نقاطِ قوت و ضعفِ فرهنگستانهای گذشته را … پشتیبانی برای کارِ واژهگزینی، تقویت و تحکیمِ مبانی زبان فارسی را از جهات … برنامة واژه گزینی در پژوهشگاهِ واژه گزینی و طرحهای تحقیقاتیِ فرهنگستان در هشت …

[PDF]تأثیر اصلاحات مالی بر رشد اقتصادی و ایجاد همگرایی بین …

jemr.khu.ac.ir/article-1-72-fa.pdf

ذخیره شده

JEL :O16, O47, F43. واژﮔﺎن ﻛﻠﻴﺪي. : اﺻﻼﺣﺎت ﻣﺎﻟﻲ، رﺷﺪ اﻗﺘﺼﺎدي، ﻫﻤﮕﺮاﻳﻲ. درآﻣﺪ. ي، داده. ﻫﺎي ﺗﺎﺑﻠﻮﻳﻲ، ﻧﻈﺎم. ﻫﺎي ﻣﺎﻟﻲ …. اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﻪ ﺗﺒﻴﻴﻦ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي اﺻﻼﺣﺎت در زﻳـﺮ ﺑﻨـﺎ. ﻫـﺎي ﻣـﺎﻟﻲ و …. ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺗﻮﻟﻴﺪ. ﻛﻨﻨﺪه. ي ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ روي ….. ﺻﻮرت زﻳﺮ ﭘﺎﻳﻪ. رﻳﺰي ﺷﺪه اﺳﺖ ….. ﮕﺰﻳﻨﻲ ﺑﺮاي ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ. ﮔﺬاري ﺑﺨـﺶ.

مغالطات ایرانی – آهنگسازی و تنظیم – گفتگوی هارمونیک …

www.harmonytalk.com/id/15993

ذخیره شده

۵ تیر ۱۳۹۵ – اصطلاح «تنظیم» یکی از واژه های پر کاربرد در موسیقی کلاسیک ایرانی است؛ … تکنیک های مختلف اهم از ملودی، هارمونی، کنترپوان، ارکستراسیون و فرم می پردازد. … دارد) از روش واژه گزینی موسیقی پاپ استفاده می شود که جای تعجب و تامل دارد. … دوست داشتند اسپانسر یک فعالیت هنری برای پیانیست های کشور باشند.

[PDF]طراحی مدل جامع نگر درمطالعه پدیده افتراق شهری1 – فصلنامه …

urbstudies.uok.ac.ir/article_40908_3a4db0f989c413b023d9ef5db14dc7d7.pdf

ذخیره شده

واژه جداافتادگی و جدایی گزینی برداشت های متفاوتی را در ذهن متبادر. می کنند و هر یک بر بعدی از … پیشین ویژگی های فضایی عرصه های مختلف شهری از منظر … مبانی نظری. 3.1. … گروه در یک شهر، منطقه یا کشور می باشد که بر پایه طبقه، درآمد،. جنسیت، …

ترجمه های قران | پارسی ویکی

www.parsi.wiki/fa/wiki/topicdetail/792d7145cd0e41e8946f41423e55dbae

ذخیره شده

گسترش اسلام در طی چند مرحله و گرویدن مردمانی با | واژه نامه‌ی پارسی ویکی. … تـرجمـه بـه زبـانهـای مختلف اعـم از اسـلامـی و غیراسلامی را مضاعف کرده است. …. ماوراءالنهر را جلب کرده، و پیش از اقدام به ترجمه، مبانی نظری مشروعیت این اقدام را فراهم …. به مذهب حنبلی در هرات اشاره کرد که مکتبی را در فارسی‌نویسی کتب دینی پایه نهاده است.

مقایسه پارادایم های مطالعات کمی و کیفی(قسمت دوّم) – مج …

hnmj.gums.ac.ir/browse.php?a_id=179&slc_lang=fa&sid=fa&ftxt=1…

ذخیره شده

توسط امامی سیگارودی – ‏2012 – ‏مقالات مرتبط
کلید واژه ها: تحقیق کیفی/تحقیق/فلسفه، پرستاری … سیستم های مختلف به پارادایم های مختلف بر می گردد (یعنی مـتـدولـوژی از … روشی که بر پایه تجربه است(7). … نامگذاری شدند این دیدگاه هم به لحاظ مبانی نظری و هم به لحاظ روش شناسی متفاوت از … در تشریح تفاوت واژه گزینی این دو رویکرد، یعنی کیفی گرایی و کمی گرایی به این …

عقالنیت معرفتی و نظری نوین حاکم بر سازمان فضایی …

www.isih.ir/article_214_c12f4c54acead27ecefa62e3b4f8e5b8.pdf

توسط داداش‌پور – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
۲۳ آبان ۱۳۹۴ – مطالعـه داده هـای متـن پایـه اسـت تـا بـا بررسـی سـیر تحـول نظریه هـای موجـود، بـه بررسـی تطبیقـی. محتـوای نظـری و مبانـی هستی شـناختی پارادایم هـای سـنتی در برابـر پارادایم ….. در خصـوص شـبکه شـهری کشـور در سـطوح مختلـف جغرافیایـی تنهـا بـه … ایـن واژه را بـه مفهـوم گروهـی از شـهرهای وابسـته و مرتبـط بـه یکدیگـر …

[PDF]Analysis of Factors Affecting the Creation and Promotion of …

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/44213943409.pdf

ذخیره شده

ایجاد فضاهای عمومی در مقیاس های مختلف شهری در دهه های اخیر تالشی در جهت رفع نیاز اجتماعی انسان …. شهری در کشورهای مختلف دنیا انجام شده، نتایج این مطالعه … مبانی نظری … اجتماع پذیری در فضاهای عمومی بر پایه نیاز مردم به حس تعلق … استفاده از واژه های اجتماع پذیر و اجتماع گریز بیانگر کیفیت های ….. جدایی گزینی سواره از پیاده.

[PDF]اصل مقاله (253 K)

criticalstudy.ihcs.ac.ir/article_2270_e0ec72ed3023130892e6451b4c9ec605.pdf

ذخیره شده

توسط امینی – ‏2016
ﻧﻮﻳﺴـﻨﺪﮔﺎن دﻳﮕـﺮ، ﺑﺮاﺑﺮﻫـﺎي ﻏﻴﺮدﻗﻴـﻖ ﺑـﺮاي ﺑﺮﺧـﻲ از. اﺻـﻄﻼﺣﺎت و واژه. ﻫـﺎي. ﻏﻴﺮﻓﺎرﺳﻲ، از دﻳﮕﺮ اﻳﺮادﻫﺎي … ﻫـﺎي ﻧﻈـﺮي. ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﺷﻨﺎﺳﻲ زﺑﺎن را ﻧﻴﺰ ﺑﺮرﺳﻲ ﻛﻨﻨﺪ، اﻣﺎ ﺑﻪ ﻃﻮر ﻛﻠﻲ ﻣﻲ. ﺗﻮان ﮔﻔﺖ ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﺷﻨﺎﺳﻲ زﺑﺎن … ﻫـﺎي ﺧـﻮب و. ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻨﻲ. ﻣﻐﺘﻨﻢ، و اﻧﺘﺸﺎر ﻫﺮ ﻛﺘﺎب ﻳﺎ ﻣﻘﺎﻟﻪ. اي ﻣﻮﺟﺐ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟ. ﻲ اﺳـﺖ . ﺑـﺮ. ﭘﺎﻳـﺔ. ﭼﻨـﻴﻦ ….. در ﻣﻮرد ارﺗﺒﺎط ﻋﻠﻢ اﺻﻄﻼح. ﺷﻨﺎﺳﻲ ﺑﺎ واژه. ﮔﺰﻳﻨﻲ ﺑﺎﻳﺪ. ﮔﻔﺖ ﻛﻪ واژه. ﮔﺰﻳﻨـﻲ. ﻳﻜﻲ از اﻧﻮاع ﻛﺎرﻫﺎي اﺻﻄﻼح.

[PPT]Main Schools of TQM – مدیریت آموزش و پژوهش های توسعه و …

edu.mpo-skh.ir/Training/Image.aspx?type=Reference&id=93

ذخیره شده

2- مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم رفتاری نوشته دکتر علی دلاور. 3- مقدمه ای بر روش تحقيق ….. تعریف مفهومی: تعریف یک واژه توسط واژه های دیگر است. مثلا تعریف …

Donbelid » کدام ترجمه قرآن به زبان فارسی بهتر است؟

www.donbelid.com/?p=625

ذخیره شده

مشابه

۱۹ مرداد ۱۳۹۳ – «یومی سانتیاگو اوچیدا» در اثر خود به نام “ترجمه – مبانی نظری، سازه ها، … پس سبک نگارش، واژه گزینی و ادبیات به کار رفته در ترجمه، تعیین … آیتی از مترجمان نامدار کشور و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی بود. … به ویژه در ترجمه ی قرآن، این است که گاه ترجمه های مختلف کاملا با یکدیگر متفاوت می شوند.

شوراي عالي انقلاب فرهنگي – سامانه دستگاه هاي فرهنگي – وزارت …

df.farhangoelm.ir/Review/وزارت-خانه-ها/452

ذخیره شده

مشابه

سياستگذاري براي ايجاد بسترهاي لازم بمنظور شناساندن مباني، مظاهر و اهداف انقلاب ….. همکاري با فرهنگستان هنر در زمينه واژه گزيني و واژه گذاري براي تجهيزات مرتبط با …. نياز سنجي آموزشي و پژوهشي بخشهاي مختلف سينمائي و سمعي و بصري کشور

[PDF]وری منابع انسانی های بهره شناسی نقش سياست گونه – جستجو …

profdoc.um.ac.ir/articles/a/1040640.pdf

ذخیره شده

مشابه

توسط شیرازی – ‏2013
گزینی برای ارتقای بهره. وری. ،”. ” آموزش … كليد. واژه. ها: وظایف مدیریت منابع انسانی. ؛. سياست. های بهره. وری. منابع انسانی. ؛. روش. شننا … در ادبیات و مبانی نظری تحقیق، ارتقای بهره. وری منابع ….. اقتصادی بین کشورهای مختلف نشان داده هر کشوری که منابع انسانی آموزش …. زیرا در این روش، شرایط متغییر محیط در مدل پایه لحاظ. نمی.

وبلاگ تخصصی رشته ی جغرافیاGeography-ac

geography-ac.blogfa.com/category/5

ذخیره شده

مشابه

اپرا وینفری مجری برنامه تلویزیونی اپرا که به مدت 25 سال در 145 کشور مختلف پخش شد. اولین بیلیونر سیاه … در دانشگاه تبریز به تدریس پرداخت و در سال 1334 راهی مشهد شد و جغرافی آنجا را پایه گذاری کرد. … کتاب اصول و مبانی جغرافیای سیاسی ترجمه ایشان است. ….. معنی واژه های جغرافیایی زیر از فرهنگ اصطلاحات جغرافیایی.

[PDF]کیفیت زندگی دانشگاهی دانشجویان (مطالعه موردی … – مجله …

ihej.ir/article-1-554-fa.pdf

ذخیره شده

با برخی چالش. های نظام آموزش عالی نظیر انگیزه یادگیری، کیفیت، بومی گزینی، جامعه … ها و مؤسسات آموزش عالی کشور باشد. واژگان کلیدی: آموزش عالی، …. توان بخشی از مبانی نظری این تحقیق …. های. مختلف زندگی دانشگاهی، نمی …. نفر علوم پایه،. 120.

پروفسور سيد محمود حسابي – راسخون

rasekhoon.net › مقالات › علم و دانش › مشاهیر علمی

ذخیره شده

آغاز واژه گزيني و برابر سازي علمي ، ۱۳۰۶ ش ايجاد اولين … پايه گذاري مدارس عشايري و تاسيس اولين مدرسه عشايري در ايران ، ۱۳۳۰ ش پايه گذاري … مدارس مختلف در استان هاي كشور ، به نام پروفسور حسابي ، به پاس خدمات فرهنگي استاد ، از ۱۳۲۰ ش كتابخانه … -تحقيق نظري درباره ساختمان ذرات اصلي هسته اتم ، دانشگاه تهران ، ۱۳۲۴ ش

تعریف نقد نقد چیست – آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › فرهنگی و هنری › ادبیات و شعر

ذخیره شده

مشابه

۱۸ مهر ۱۳۸۷ – معنی انتقاد عبارت است از اعمال قضاوتی منفی که بویژه در مورد شیوه های سلوک …. و مدتی تدریس گردید و همچنین با کتبی که در سایر کشور ها در این رشته و برای … د) نقد سازه ای : به بررسی میزان اعتبار مبانی نظری کتاب و همچنین ساز گاری … آموزان کمک کند تا در این زمینه به تعمق بپردازند و راه حل های مختلف را مورد نقد …

[PDF]اصل مقاله (1704 K) – پژوهش های باستان شناسی ایران

https://nbsh.basu.ac.ir/article_568_9c54cf1c4810af93fa379c6a0cd06b9f.pdf

ذخیره شده

توسط حیدریان – ‏2013
“واژه گان کلیدي” شامل چهار تا شش واژه تخصصي که بسامد و اهمیت آن در متن مقاله بیش از … در صورتي که یک نویسنده منابع متعدد مربوط به سال هاي مختلف استفاده کرده باید …. شــد کــه از یک ســو باستان شناســی در کشــور و به ویــژه در میــان نخبــگان جامعــه بــه …. مســایل نظــری در انسان شناســی و باستان شناســی، پیشــرفت در فــن آوری …

Sociology – بررسی عوامل موثر در شکل گیری حاشیه نشینی(1)

sociology2006.blogfa.com/post-8.aspx

ذخیره شده

مشابه

ادبیات و مبانی نظری پژوهش. تعاریف و اصطلاحات. اصطلاحات و واژه های متعددی در سطح جهان برای حاشیه نشینی از سوی صاحب نظران به کار برده شده است همین امر نشان می دهد که تعریف و محدوده حاشیه نشینی از کشوری به کشور دیگر متفاوت می باشد گذشته از … حاشیه نشینان شهری معمولاً ابعاد مختلف زندگی، یعنی فیزیکی (مسکن ناهنجار)و از …

[PDF]نظام انتخاباتي – پژوهشکده شورای نگهبان

www.shora-rc.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=9cea9377-ff09-45fb-a7f4…

ذخیره شده

های مختلف. تبدیل آرای عمومی به کرسی. های انتخابی مردم را معین. می. نماید … می. شود . اگرچه. نگرش به مبانی نهاد انتخابات در بستر فرهنگ. ها و ایدئولوژی. های … در این بخش ابتدا معنای لغوی نظام انتخاباتی ذیل دو واژه نظام و انتخابات و …. نوزدهم همین نظام در انتخابات کشورهای مختلف رایج بود تا آنکه نظام تناسبی در. سال …. گزینی در حوزه.

[PDF]متن کامل (PDF) – فصلنامه تحقیقات جغرافیایی

georesearch.ir/article-1-105-fa.pdf

ذخیره شده

بررسی نسبت میان هویت زبانی و. جاینام. ،ها. نمونه موردی: کوه. های خلخال … اغلب دارای واژگان جغرافیایی، پسوند یا پیشوندهایی هستند که در دیگر نقاط ایران … تاریخی زبان ترکی در آذربایجان به تدوین تاریخ و مبانی فرهنگی و اجتماعی لازم … برداری کشور اخذ شده … نظری. هویت و مکان. هویت هر مکان، از سه عامل در هم تنیده تشکیل می. شود: ع.

[PDF]تحليلي بر وضعيت فقر شهري – فصلنامه علمی- پژوهشی …

www.sepehr.org/article_13031_dd4f8ad5fbf5ec26f86e9d5b1a513213.pdf

ذخیره شده

توسط عزیزی – ‏2014
فقر، فقر شهری، مدیریت شهری، مهاباد واژه های کلیدی: 1- طرح مسأله … فقر برحسب زمان و مکان به صورت های مختلف تعریف شده. )خداداد کاشی و است و همواره … 4- مبانی نظری.

مقالاتی در مورد بودجه ریزی عملیاتی – معاونت توسعه مدیریت و …

vcrmd.kmu.ac.ir/Default1.aspx?Id=326

مشابه

واژگان کلیدی:بودجه ریزی عملیاتی – بسته خدمتی (مواد – دستمزد – سربار )– تعرفه … باتوسعه وظائف دولت و افزایش سریع هزینه های دولتی آن با وضعیت عمومی کشور …. بودجه ريزي عملياتي بر پايه چهار اصل مي باشد : …. شده خدمات ارائه شده از طرف بيمارستان با توجه به مباني سيستم ABC در بخشهاي مختلف. ….. -خدمات اداري وكار گزيني.

[PDF]اﺛﺮات رﺷﺪ ﻧﻘﺪﯾﻨﮕﯽ ﺑﺮ ﺗﻮرم در ﻫﺎي ﺗﻐﯿﯿﺮ رژﯾﻢ ﻣﺪل : اﻗﺘﺼﺎ – فصلنامه راهبرد …

econrahbord.csr.ir/WebUsers/econrahbord/…/OK/13940914933415000338-F.pdf

ذخیره شده

و ﺑﺎﻻ در اﻗﺘﺼﺎد اﯾﺮان. اﺳﺖ . واژه. ﻫﺎي ﮐﻠﯿﺪي. : رﺷﺪ ﺣﺠﻢ ﭘﻮل، رژﯾـﻢ. ﻫـﺎي ﺗـﻮرم، ﻣـﺪل راه. ﮔﺰﯾﻨـﯽ. ﻣﺎرﮐﻒ … ﺣﺮﮐﺎت ﺑﻠﻨﺪﻣﺪت ﻫﻤﺰﻣﺎن ﺑﯿﻦ رﺷﺪ ﺣﺠﻢ ﭘﻮل و ﺗﻮرم در ﻃﯿﻒ وﺳـﯿﻌﯽ از ﮐﺸـﻮرﻫﺎ در. دوره. ﻫﺎي زﻣﺎﻧﯽ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﻪ …. ﺑﺨﺶ ﺳﻮم ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﻣﻘﺎﻟﻪ اراﺋﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ، ﺑﺨﺶ ﭼﻬﺎرم ﺑﻪ ﺗﺠﺰﯾﻪ …. ﺑﺮ ﭘﺎﯾﻪ داده. ﻫﺎي ﻓﺼﻠﯽ دوره زﻣﺎﻧﯽ. 1380. -. 1350. و. اﺳﺘﻔﺎده از رﮔﺮﺳﯿﻮن ﺑﺮداري، ﻧﺸﺎن دادﻧﺪ ﮐﻪ در اﻗﺘﺼﺎد اﯾﺮان ﺗﻮرم ﯾﮏ ﭘﺪﯾـﺪه ﭘـﻮﻟﯽ.

[PPT]مدیریت منابع انسانی – دکتر منصور معظمی

www.drmansourmoazami.com/wp-content/uploads/2013/04/modiriyat.pptx

ذخیره شده

مشابه

پایه گذاری صنعت توسط ایشان. 10. … ظهور و شروع شکل گیری مکاتب مختلف مدیریت … فرض پایه اي نظریه مدیریت منابع انسانی این است که انسان ها ماشین نیستند، … سطح سازمانی, مبانی نظری, واژه های منابع انسانی …. شايسته گزيني و شايسته سالاري 8. ….. حضور بازیگران بزرگ و نوپا مانند روسیه و دیگر کشورهای حاشیه خزر از جمله …

[PDF]ﻫﺎي ﺳﺎزﻧﺪه ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻓﻀﺎﻫﺎي ﻣﺴﮑﻮﻧﯽ ﺑﺮ اﻓﺰاﯾﺶ ﺗﻌﺎﻣﻼت اﺟ – معاونت مسکن و …

maskan.mrud.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=d8bc6deb-8b7f-49d3-a356…

ذخیره شده

رﻫﺎي ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪ و ﭼﻪ در ﮐﺸﻮرﻫﺎي در ﺣﺎل. ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﯿﺪا ﻣﯽ … ﻫﺎي ﻣﺴﮑﻦ ﻣﻄﺮح ﺑﻮده و ﺑﯿﺎﻧﮕﺮ اﺑﻌﺎد ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻗﺘﺼﺎدي، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ و ﮐﺎﻟﺒﺪي ﻣﺴﮑﻦ. ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺷﺎﺧﺺ … ﮔﺰﯾﻨﯽ ﯾﻌﻨﯽ در آن واﺣﺪ ﺗﻌﻠﱡﻖ ﺧﺎﻃﺮ ﯾﺎﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﻣﮑﺎﻧﯽ ﺧﺎص ﮐﻪ ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ ﻣﺰرﻋﻪ …. ﻫﺎ و ﻧﯿﺎزﻫﺎي ﭘﺎﯾﻪ. ي اﻓﺮاد (ﻣﺜﻞ … ﻣﻌﻨﺎي ﻟﻐﻮي واژه ﮐﯿﻔﯿﺖ در ﻓﺮﻫﻨﮓ زﺑﺎن ﻓﺎرﺳﯽ ﻋﻤﯿﺪ، ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ، ﭼﻮﻧﯽ، ﺻﻔﺖ و ﺣﺎﻟﺖ ﭼﯿﺰي ﻋﻨﻮان ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ. واژه ….. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﻃﺮاﺣﯽ ﺷﻬﺮي.

[PDF]مکانیسم های سخت افزاری و نرم افزاری در تحقق امنیت اجتماعی

journals.ihu.ac.ir/index.php/ps/article/download/6924/2152

ذخیره شده

توسط روان – ‏2010
۱۲ شهریور ۱۳۸۹ – توجه به چگونگی تحقق امنیت اجتماعي در یک کشور و تحول در حوزه مفاهیم … مجموعه اي از تعامالت و نیز تعاون و سازگاري بین اجزاي مختلف نظام اجتماعي. محسوب مي شود. … social security, community security, societal security واژه هاي. در فارسي به ….. به میزاني که گروه ها بتوانند مباني نظري و فکري خود را مطرح. کنند، به …

[PDF]ﮔﺰﻳﻨﻲ ﭘﺎﺩﮔﺎﻥ ﻧﻈﺎﻣﻲ ﺑﺎ ﺭﻭﻳﻜﺮﺩ ﭘﺪﺍﻓﻨﺪ ﻏﻴﺮﻋﺎﻣﻞ ﻣﻜﺎ

journals.ihu.ac.ir/index.php/dpj/article/download/5198/1783

ذخیره شده

مشابه

توسط سعیدی – ‏2013
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ – ﻫﺎﻱ ﺗﻮﺳﻌﻪ. ﻱ ﺗ. ﺪﻭﻳﻦ ﺷﺪﻩ،. ﺍﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﻪ ﺩﻧﺒـﺎﻝ ﭘﺎﺳـﺦ ﺑـﻪ ﺍﻳـﻦ ﺳـﻮﺍﻝ ﺍﺳـﺖ ﻛـﻪ ﻣﻜـﺎﻥ ﺑﻬﻴﻨـﻪ ﺑـﺮﺍﻱ. ﺟﺎﻧﻤﺎﻳﻲ ﭘﺎﺩﮔﺎﻥ ﻧﻈﺎﻣﻲ ﺩﺭ … ﻭﺍژﮔﺎﻥ ﻛﻠﻴﺪﻱ … ﺟﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﻫﺪﻑ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮ ﺩﺷﻤﻦ ﺩﺭ ﺣﻤﻠﻪ ﻭ ﺗﻬﺎﺟﻢ ﻧﻈﺎﻣﻲ ﺑﻪ ﻛﺸﻮﺭ، ﻣﺮﺍﻛـﺰ ﻭ … ﻣﺒﻨﺎﻱ ﺍﻳﻦ ﺭﻭﺵ ﺑﺮ ﺍﻳﻦ ﭘﺎﻳﻪ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭ ﺍﺳﺖ ﻛـﻪ ﻣﺴـ … ﻱ. – 1. ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﻛﻨﻮﻧﻲ ﭘﺎﺩ. ﮔﺎﻥ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺷﻬﺮ ﺗﺮﺑﺖ ﺟﺎﻡ. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ. ﺍﻫﻤﻴﺖ. ﻣﺮﺍﻛﺰ ﻧﻈﺎﻣﻲ. ﺩﺭ …… ﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠـﻒ ﻫـﺮ ﻻﻳـﻪ ﺑـﺎ ﺗﻮﺟـﻪ ﺑـﻪ.

مبانی نظری طریقیت یا موضوعیت شیوهی مجازات – دانلود پروژه …

nabproje.blogsky.com/1396/06/…/مبانی-نظری-طریقیت-یا-موضوعیت-شیوه-ی-مجازات

ذخیره شده

۱ روز پیش – دانلود پروژه و پاورپوینت – دانلود پروژه واورپوینت های دانشجویی. … مبانی نظری طریقیت یا موضوعیت شیوهی مجازات … با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال …. در تعیین کیفر · مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف · مبانی نظری زبان …

[PDF]آینده پژوهي

www.farabar.net/wp-content/uploads/2016/12/@farabar_BI-Future-Studies-.pdf

ذخیره شده

متخصصـان و ذي نفعـان حوزه هـاي مختلف علوم را بـه كار بندد. … عضو هیئت علمي گروه آینده اندیشی مركز تحقیقات سیاست علمی كشور … پایـه ای علمـی بـر اسـتواری یـک اثـر می افزاید. … توانایی هـای نظری ضـرورت دارد. ونـدل بل در كتـاب مبانـی آینده پژوهـی ) 2003، ص 270( …. عضــو كمیتــۀ واژه گزینــی رشــتۀ آینده پژوهــی فرهنگســتان.

برنامه ریزی بافت فرسوده و تاریخی – دانشگاه فنی و مهندسی …

https://www.bzte.ac.ir/fa/page/746

ذخیره شده

۱۱ اسفند ۱۳۹۵ – پیش نیاز درس, مبانی و روش های برنامه ریزی شهری- مبانی و روش های طراحی شهری- شناخت … در کشورمان پایه نظری جامع و مانعی برای نگریستن به این امر تدوین نگشته است. … LO1: نگاهی بر مفاهیم و واژگان مرمت شهری … مبانی نظری بافت فرسوده … کوئیز2# (دیدگاه های جغرافیای شهری و استقرار و مکان گزینی فعالیت ها ).

[PDF]1 ﺧﻮزﺳﺘﺎن اﺳﺘﺎن ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻫﺎي ﯾﺎﻓﺘﮕﯽ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﯿﺰان ﺑﺮ ﻣﺮ – آمایش محیط

ebtp.malayeriau.ac.ir/article_523258_84e4eef0bdf298b03e3807c4f918ad2d.pdf

ذخیره شده

اﻣﺎ ﻫﯿﭻ ﻧﻈﺮﯾﻪ اي ﺗﺄﺛﯿﺮﮔﺬارﺗﺮ از ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻗﻄﺐ رﺷﺪ ﺑﻪ ﺧﺼﻮص در ﮐﺸﻮرﻫﺎي در ﺣﺎل ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻧﺒﻮده اﺳﺖ. ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻗﻄﺐ رﺷﺪ از … ي از ﻣﺮﮐﺰ اﺳﺘﺎن ﯾﻌﻨﯽ اﻫﻮاز دارﻧﺪ. واژه. ﻫﺎي ﮐﻠﯿﺪي. : ﺗﻮﺳﻌﻪ، ﻗﻄﺐ رﺷﺪ، ﻓﺎﺻﻠﻪ از ﻣﺮﮐﺰ، اﺳﺘﺎن ﺧﻮزﺳﺘﺎن. *. ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه …. اﯾﻦ ﺗﻤﺮﮐﺰ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﺗﻤﺮﮐﺰ ﺧﺪﻣﺎت و اﻣﮑﺎﻧﺎت ﻣﺨﺘﻠﻒ … ﻋﺎﻣﻞ ﻓﺎﺻﻠﻪ از ﻣﺮﮐﺰ ﺑﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﯾﺎﻓﺘﮕﯽ. ﺷﻬﺮﺳﺘ. ﺂن ﻫﺎ. ي اﺳﺘﺎن ﺧﻮزﺳﺘﺎن. ﯽﻣ. ﭘﺮداز .ﻢﯾ. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. ﮐﻠﻤﻪ. ي. ﺗﻮﺳﻌﻪ. در.

[PDF]چهارمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فنّاوری – پژوهشکده …

mbri.ac.ir/userfiles/file/خبرنامه%20آذر%20و%20دی-93.pdf

ذخیره شده

مشابه

۲۸ دی ۱۳۹۳ – در ایران نیز باالترین مقام اجرایی کشور توجه ویژه ای به. موضوعات بانکی دارد و متغیرهایی چون پایه پولی، حجم نقدینگی و کنترل تورم به واژه های. کلیدی متداول ….. از تجربه کشورهای مختلف، به ویژه ترکیه، …. شده، از کج گزینی بنگاه های کم بازده جلوگیری …. سیاست گذاری پولی: مبانی نظری و ارزیابی عملکرد در ایران.

[PDF]واﻛﺎوي اﺑﻌﺎد و ﻣﻮﻟﻔﻪ ﻫﺎي ﻣﺪل ﺎﻳﺴﺘﮕﻲ ﻫﺎي ﻣﺪﻳﺮان در ﺷ ﺳﻴ

www.modiriyatfarda.ir/WebUsers/modiryatfarda/…/OK/139412121717441369-F.pdf

ذخیره شده

ﻛﻠﻴﺪ واژه. : ﻣﺪل ﺷﺎﻳﺴﺘﮕﻲ، اﺑﻌﺎد ﺷﺎﻳﺴﺘﮕﻲ، ﻣﻮﻟﻔﻪ ﻫﺎي ﺷﺎﻳﺴﺘﮕﻲ، ﻣﺪﻳﺮان ﺑﺎﻧﻚ. ﻣﻘﺪﻣﻪ. وﺟﻮد ﻧﻈﺎم ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﺳﺎﻻري در ﻫﺮ ﻛﺸﻮر ﺑ. ﺎﻋﺚ ﻗﻮام، … و ﺑﻨﮕﺎه ﻫﺎ در ﻋﺼﺮ اﻣﺮوز، ﺑﺮ ﭘﺎﻳﻪ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺪاري ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ داﻧﺶ،. ﺑﺼﻴﺮت، ﺗﺨﺼﺺ و ﺗﻌﻬﺪ … ﺟﺎﻣﻊ ﺷﺎﻳﺴﺘﮕﻲ، ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﺪ در ﺑﺨﺶ ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻛﺸﻮر از ﺟﻤﻠﻪ ﺑﺨﺶ دوﻟﺘﻲ و ﺧﺼﻮﺻﻲ،. ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ….. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي ﺷﺎﻳﺴﺘﮕﻲ و اراﺋﻪ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻧﺠﺎم ﺷﺪه در ﺣﻮزه ﺷﺎﻳﺴﺘﮕﻲ از ﻃﺮﻳﻖ ﺟﺴﺘﺠﻮي ﻛﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ.

[PDF]ارزیابی تحلیلی وضعیّت و تحوّلات سبک زندگی در کشور در …

tcp.olgou.ir/conf3/109.pdf

مشابه

ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ وﺿﻌﯿ ﺖ و ﺗﺤ ﻮ ﻻت ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ در ﮐﺸﻮر در دﻫﻪ اﺧﯿﺮ و ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ آن ﺑﺎ اﻟﮕﻮي اﺳﻼﻣﯽ … واژﮔﺎن ﮐﻠﯿﺪي. : ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ، ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺛﺎﻧﻮﯾﻪ، ا. ﻟﮕﻮﻫﺎ و ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎي ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ، اﻟﮕﻮي. اﺳﻼﻣﯽ. – … ﺗﻮان ﮔﻔﺖ ﮐﻪ اﻣﺮوزه اﯾﻦ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻣﻮرد اﺟﻤﺎع ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺆﻟّﻔﻪ ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻋ ﻢ از … ﺳﺒﮏ ﮔﺰﯾﻨﯽ. ﻫﺎ، ﻧﻮﻋﯽ دور ﺷﺪن از ﻫﻨﺠﺎرﻫﺎ و ﺑﺎورﻫﺎي ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺟﺎﻣﻌﻪ دﯾﺪه ﻣﯽ ﺷﻮد . اﯾﻦ. ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺎ اﻫﺘﻤﺎم ﺑﻪ ﻣﻮﺿﻮع ﺷﯿﻮه زﻧﺪﮔﯽ اﺳﻼﻣﯽ و اﯾﺮاﻧﯽ، …

فراماسونری – دانشنامه صهیونیسم و اسرائیل-صفاتاج

zien.maarefefelestin.com/index.php/فراماسونری

ذخیره شده

۳۱ خرداد ۱۳۹۶ – اما برخی تفسیرها واژه فراماسون (Framason) که اسم فاعل فراماسونری است را معادل … پس از این روشن خواهیم کرد که جنبش های مختلف فراماسونری به دولتهایشان …. فراماسونری نظری با اتحاد چهار لژ بزرگ انگلیس و تأسیس “لژ بزرگ لندن” در … پیوستن لژهای دیگر در سایر کشورهای دنیا به زنجیره ماسونی، تأیید رسمی و …

[PDF]ﺍﻫﻢ ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻯ ﻛﺮﺳﻰ ﻭ ﻣﺮﻛﺰ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﻣﻠﻰ ﻭ ﺑﻴ

ayeeneh.sbu.ac.ir/files/pub/17/full2.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﻃﺮﺡ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎﺗﯽ ﺗﺎﻟﻴﻒ ﮐﺘﺎﺏ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮﯼ ﺑﺮﺍﺑﺮﯼ ﺑﺎ ﺫﮐﺮ. ﻣﺼﺎﺩﻳﻖ ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ، ﺩﮐﺘﺮ ﺯﻫﺮﻩ …. ﻣﻄﺎﻟﻌﺔ ﺗﻄﺒﻴﻘﯽ ﻋﺪﻩ ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻭ ﺳﺎﻳﺮ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎ، ….. ﻧﺎﻣﻪ ﺟﺪﻳﺪ ﺍﺭﺗﻘﺎﺀ ﭘﺎﻳﻪ ﻭ ﻣﺮﺗﺒﻪ، ﻭﺯﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎﯼ …. ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﻭ ﮐﺎﺭﺑﺮﺩ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩﺍﺭﻭﺋﯽ ﻭ ﻃﺐ ﺍﻳﺮﺍﻧﯽ» ﺍﺯ ﺑﺨﺶ ﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﭘﮋﻭﻫﺸﮑﺪﻩ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﻭ ﻣﻮﺍﺩ ﺍﻭﻟﻴﻪ ﺩﺍﺭﻭﺋﯽ ….. ﻭﺍژﻩ ﮔﺰﻳﻨﻰ. ﻫﻢ ﺍﻧﺪﻳﺸﯽ ﺍﻧﺠﻤﻦ ﻫﺎﯼ ﻋﻠﻤﯽ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﭙﺎﺭﯼ ﻭﺍﮊﻩ ﮔﺰﻳﻨﯽ ﺑﻪ. ﻣﻴﺰﺑﺎﻧﯽ ﻓﺮﻫﻨﮕﺴﺘﺎﻥ ﺯﺑﺎﻥ ﻭ ﺍﺩﺏ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﻭ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺁﻗﺎﻳﺎﻥ.

رساله دکتری | سایت شخصی سبحان نظری

sobhaan.ir/رساله-دکتری/

ذخیره شده

واژه گزینی … آغاز از مبانی نظریات مشهور و عمده عدالت اجتماعی و ریشه های آنها در حوزه علوم انسانی (از … تین نیوز | مطلب زیر چکیده رساله دکتری سبحان نظری دانشجوی دوره دکتری … هر شیوه‌ای از توسعه شبکه حمل‌ونقل، به توزیعی خاص از پی‌آمدها برای مناطق مختلف … خروجی‌های حاصل از اجرای مدل‌ها روی شبکه جاده‌های بین‌استانی کشور ایران نشان …

[PDF]ارزش‌ها، نگرش‌ها و الگوهاي کنش جوانان در خصوص همسرگزيني و …

www.sccr.ir/UserFiles93/rahbord/29/7.pdf

مشابه

مسئله اصلی نوشتار حاضر شناسایی ارزش ها، نگرش ها و کنش های نسل جوان دانشجو در شیوه های. همسرگزینی و … واژگان كلیدی: … اســتان های مختلف کشور دارد. … مســلماً آنچه شــکل دهنده پایه های نظام رفتاری افراد و یــا به تعبیری تعیین کننده ….. گــزارش یافته ها بر مبنای مبانی نظری و مدل مفهومی ارائه شــده در نظر دارد ابتدا …. همسر گزینی.

واژه ا م om – عنوان

bci.onvan.xyz/search/واژه+ا+م+om

ذخیره شده

۱ روز پیش – مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلف · درخواست حذف اطلاعات. مبانی نظری واژه، واژه های پایه، واژه گزینی در کشورهای مختلفدسته: …

تجارت – خلاقیت – کسب و کارها

tejarat.bazarsazan.com/Topic.aspx?TID=1103

ذخیره شده

مشابه

تكنیك های خلاقیت به عنوان ابزاری برای رشد خلاقیت و افزایش توان حل خلاق مسئله …. واژه SCAMPER از ابتدای حروف واژه های سوال برانگیزگرفته شده كه در دستیابی ایده ….. صنعتی و مدارس و دانشگاههای کشورهای مختلف جهان به آن توجه بسیارزیادی می شود . …. آلتشولر به عنوان مخترع فنون اختراع و پايه گذار دانش TRIZ با تلاش و پشتكار …

[PDF]ﯾﺎﺑﯽ ﻣﺮاﮐﺰ ﭘﺎرﮐﯿﻨﮓ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺑﺮرﺳﯽ و ﻣﮑﺎن – نشریات علمی …

journals.umz.ac.ir/article_1036_32691424342d2b0942ce03585bed8d2f.pdf

ذخیره شده

توسط کامیابی – ‏2015
ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻣﮑﺎﻧﺎت ﭘﺎرﮐﯿﻨﮓ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺮ ﮐﺎراﯾﯽ ﺗﺮاﻓﯿﮏ و ﮐﯿﻔﯿﺖ زﻧﺪﮔﯽ ﺷﻬﺮي ﺗﺄﺛﯿﺮ ﺑﮕﺬارد. د. راﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ … ﻓﻌﻠﯽ ﺿ. ﺮورﺗﯽ ﺑﺮاي ﺳﺎﺧﺖ آن ﻣﺸﺎﻫﺪه ﻧﻤﯽ ﮔﺮدد. واژه. ﻫﺎي ﮐﻠﯿﺪي. : ﻣﮑﺎن ﯾﺎﺑﯽ. ˛. ﭘﺎرﮐﯿﻨﮓ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ … ﮐﺎﻟﺒﺪي و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻓﻀﺎﯾﯽ ﺷﻬﺮﻫﺎ ﺗﺒﻠﻮرﯾﺎﻓﺘﻪ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ در ﺷﻬﺮﻫﺎي ﮐﺸﻮر ﻧﺪاﺷﺘﻪ. اﺳ … ﺗﻮزﯾﻊ ﻧﺎﻣﻨﺎﺳﺐ ﺧﺪﻣﺎت و ﻋﺪم ﻣﮑﺎن ﮔﺰﯾﻨﯽ ﺻﺤﯿﺢ آﻧﻬﺎ ﺷﺪه. اﺳﺖ. … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺑﺎ ….. از اﯾﻦ رو ارزﯾﺎﺑﯽ دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﺮ ﭘﺎﯾﻪ اﯾﻦ روش.

[PDF]” ” هانگر و ویلن مبانی مدیریت استراتژیک خالصه … – دکتر …

hajarian.com/esterategic/tahghigh/1-93-94-alameh/eslami2.pdf

ذخیره شده

مشابه

مبانی مدیریت استراتژیک. ” هانگر و ویلن … این هدف با واژه اهداف آرمانی متفاوت است. اهداف آرمانی: …. صنایع از چند محلی که شامل فعالیت های سفارشی در یک کشور خاص … همکاری یکپارچه بین بخش های مختلف که شامل شایستگی اصلی و بارز است. … آمیخته تحقیق و توسعه شامل تحقیق و توسعه پایه ای، تحقیق و توسعه ….. گزیني مدیر عامل:.

[PDF]اصول سازمان دهی فضایی بافت های شهري برخوردار از عناصر …

iic.icas.ir/image/Journal/Article/No15/7.pdf

ذخیره شده

واژگان کلیدي: اصول سازمان دهي فضایي، بافت های شهری، عناصر شاخص مذهبی، ارزش گذاری بافت، نگرش سیستمی. … ســو و توجّه برنامة پنجم توسعة کشــور و برنامه های بخشی ملّی … با توجّه به مکان گزينی های عناصر. در پهنه های مختلف، اصول ســازمان دهي فضايي ارائه شــده، تنها ….. همانطور که در مبانی نظری تعیین نظریه پایه و رویکرد آن:.

زبان نایینی

naeen.blogfa.com/

ذخیره شده

مشابه

كليد واژه ها: گویش نایینی، حفظ زبان، گذار زبان، مرگ زبان … رشد زبان در نقش های مختلف؛ واکنش به حوزه ها و رسانه های جدید؛ زبان آموزی؛ سواد آموزی و زبان … سؤالها با توجه به مبانی نظری و عوامل مؤثّر در گذار زبان طراحی و در بین گروههای سنی مختلف تقسیم شد. … از جمله دلایل این موضوع، اعتبار آشکار فارسی به عنوان زبان رسمی کشور در نزد …

ارزشیابی توصیفی – سنجش وارزشیابی تحصیلی وتربیتی

isedor.persianblog.ir/tag/ارزشیابی_توصیفی

ذخیره شده

مشابه

جهت استفاده از پاورپوینت آزمون عملکردی ، پس ازکلیک نمودن روی واژه ….. این مؤسسات آزمون‌هایی را در دروس مختلف و در پایه های مختلف طراحی کرده و در مقیاس … جمعی برای بهبود مستمر آن براساس نظام اسلامی، باید آنها را کسب کنند(مبانی نظری ،ص138). …. به منظور تحقق اهداف و دوری گزینی از کارنامه و تولید گزارش پیشرفت تحصیلی ، گام …

[PDF]تحلیل و طراحی ساختار مناسب پارک های علم و فناوری ايران – …

daneshbonyan.isti.ir/uploads/30_1889.pdf

ذخیره شده

مشابه

و فناوري کشورهاي پیشرو و نیز استفاده از نظرات مدیران و خبرگان پارک های علم و فناوري استخراج گردید. سپس الگوي مفهومي … واژگان کلیدي …. بود که بر پایه اصول جهاني مدیریت گذاشته. شده بود. … پژوهشگر، فناوري هاي مختلف موجب به وجود …. از مطالعات کتابخانه اي- شامل مباني نظري …… عطار، غزاله، به گزیني الگوي توسعه پارک هاي.

[PDF]چکیده مقاالت – دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری

icum.ir/editor_file/ICUM%20Conference%20Proceedings%201394(1).pdf

ذخیره شده

اولین کنفرانس ملی مدیریت شهری ایران با هدف دستیابی به راه حل های اجرایی و با … امروزه در کشور با گسترش افقی و عمودی شهرها، افزایش جمعیت شهرها، ورود تکنولوژی به …… واژه های کلیدی: توسعه پایدار شهری، پدافند غیرعامل، شیروان. … پایه مطالعه دقیق و مفهومی مقاالت و منابع مختلف در زمینه ارزیابی سامانه اتوبوس تندرو، با توجه به.

[DOC]اطلاعیة دبیرخانة نهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان و ادب …

ispl.ir/publication/natayej9.doc
با درود و سپاس فراوان از همۀ سرورانی که با همکاری علمی خویش و فرستادن مقالههای … و یکصد مقالۀ دریافتی به حکم یکصد و چهل داور همایش از دانشگاههای سراسر کشور، … بر اساس چارچوب یک استاندارد جهانی آموزش زبان دوم (سطح پایه «A1» و «A2») …. مقایسه ای در فنّ ترجمه و واژه گزینی تفسیر شنقشی و تفسیر کشف الاسرار در نوبت اوّل.

ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی

tarjomekade.persianblog.ir/

مشابه

واژه نامه کامپیوتر (۱) … پایان نامه های مهندسی کامپیوتر شریف (۱) …. Price طبقه‌بندی صنعتی پایه؛ طبقه‌بندی معیاری صنعتی S.I.C. صنعت بیمار؛ صنعت … Partner مظنهٔ دیداری Sight Quotation نرخ دیداری ارز Sight Rate بررسی نظری؛ آزمون نظری …. Soil Erosion سول، واحد پول کشور پرو برابر با یکصد سنتاوس (Centavos) Sol برات …

[PDF]ﻫﺎي ﻗﻮﻣﯽ در ﮐﺮدﺳﺘﺎن ﺟﻤﻬﻮري اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮان ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺷﮑﺎف – دانشگاه علامه …

qpss.atu.ac.ir/article_970_4d61ed86b9202035907f181bffc4e400.pdf

ذخیره شده

توسط ترابی – ‏2015
ﻧﺎﺑﺮاﺑﺮي. ﻫﺎ و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺷﮑﺎف. ﻫﺎي ﻗﻮﻣﯽ در ﮐﺮدﺳﺘﺎن ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . واژﮔﺎن ﮐﻠﯿﺪي. : اﻗﻠﯿﺖ. ﻫﺎ، دوﻟﺖ … ﮐﺎﻧﺎدا، آﻣﺮﯾﮑﺎ و. ﺑﺮﺧﯽ ﮐﺸﻮرﻫﺎي اروﭘﺎﯾﯽ، ﺗﻨـﻮع ﻗـﻮﻣﯽ ﻧﺘﯿﺠـﻪ ﻣﻬـﺎﺟﺮت اﻗـﻮام ﻣﺨﺘﻠـﻒ ﺑـﻪ اﯾـﻦ. ﮐﺸﻮرﻫﺎ ﺑﻮده اﺳﺖ.

[PDF]جواد سامی – وزارت عدلیه

moj.gov.af/Content/files/adalat/dalat_jawza1396.pdf
های مختلف تعریف …. اصول پراگماتیسم در استخدام، به معنی عمل باوری که از واژه یونانی pagma. گرفته … های امنیتی. نمی. شوند.(. ج(مباني نظری شرایط و اصول حاکم در استخدام. 1 . اصل عدم تبعیض …. ساالری مانند؛ تخصص گرایی بر پایه علم محوری یا تجربه محوری، توانایی و …. عدالت باعث دوام و مقبولیت نظام اداری و سیاسی یک کشور می.

نوشته ها – برگه 2 – پهلوی افتخار و عظمت ایران

pahlavii.com/blog/page/2/

ذخیره شده

در اين ميان یکی از دروغ های بزرگی که دشمنان حكومت پهلوي به رضاشاه نسبت مي دهند و در … استدلال طرفداران نظریه متوهمانه “وابستگی رضاشاه به انگلیسی ها” بر چه پایه ای … 1- برخی از هواداران این نظریه معتقدند هرج و مرج حاکم بر کشور و عدم توانایی دولت ….. یافتند: گروه زبان فارسی و واژه گزینی و گردآوری واژه ها، گروه دستور زبان، گروه …

[PDF]ﻧﺸﺎﻧﻲ ﻫﺎي آﺗﺶ ﻳﺎﺑﻲ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺄﺳﻴﺲ اﻳﺴﺘﮕﺎه ﻲ و اراﺋﻪ ا

jshsp.iaurasht.ac.ir/article_513555_4075a8ed5d49c31c83290120327d152c.pdf

ذخیره شده

واژه. ﻫﺎي ﻛﻠﻴﺪي. : اﻳﺴﺘﮕﺎه. ﻫﺎي. آﺗﺶ. ﻧﺸﺎﻧﻲ،. ﻣﻜﺎن. ﻳﺎﺑﻲ،. GIS. ، ﻓﺮآﻳﻨﺪ ﺗﺤﻠﻴﻞ ﺳﻠﺴﻠﻪ ﻣﺮاﺗﺒﻲ، ﻛﺮﻣﺎﻧﺸﺎه … ﻫﺎي. ﻣﺨﺘﻠﻒ. ﺣﻤﺎﻳﺖ. ﺷﻮد . اﻣﺮوزه ﺗﻮزﻳﻊ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﻛﺎر. ﺑﺮي. ﻫﺎ و ﻣﺮاﻛﺰ. ﺧﺪﻣﺎﺗﻲ ﻣﺴﺄﻟﻪ. اي اﺳﺖ ﻛﻪ اﻏﻠﺐ اوﻗﺎت ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ….. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. 1 -2-2 . ﺗﻌﺎرﻳﻒ. -. اﻳﺴﺘﮕﺎه. ﻫﺎي. آﺗﺶ. ﻧﺸﺎﻧﻲ. اﻳﺴﺘﮕﺎه. ﻫﺎي. آﺗﺶ. ﻧﺸﺎﻧﻲ. ﻣﻜﺎن. ﻫﺎﻳﻲ …. ﭘﺎﻳﻪ. رﻳﺰي .ﺷﺪ. ﻻﻧﻬﺎرد. ﺑﺎ. در. ﻧﻈﺮ. ﮔﺮﻓﺘﻦ. دو. ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ. ﺟﻐﺮاﻓﻴﺎﻳﻲ. ﻋﺮﺿﻪ. ﻣﻮاد. اوﻟﻴﻪ. و. ﻳﻚ. ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ.

ویژگی های آموزش و پرورش کارآمد | آموزش مجازی | مدرک معتبر

iranelearn.com/ویژگی-های-آموزش-و-پرورش-کارآمد.html

ذخیره شده

مشابه

14- توجه بیشتر به وضعیت آموزش پایه در کشورهای مختلف دنیا از نظر کیفیت …. ساختن اطلاعات عمل طی فرآیند پژوهش های آموزشی و استقرار مبانی نظری و فلسفی در … این واژه که از نظر بیان ظاهری، بسیار رایج اما از نظر معنی جای گیری در نگرش ها و ….. 3- به گزینی نیروی انسانی مطلوب در قالب یک برنامه ی بلند مدت بر اساس سیاست های …

[PDF]زبانشناسی – شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی

www.shmoton.ir/my_doc/ihcs/download/naghd.zabanshenasi.93.pdf

مشابه

ﭘﺎﯾﻪ. ﻫﺎي آن در ﺟﺎﻣﻌﮥ ﻋﻠﻤﯽ اﯾﺮاﻧ. ﯽ. اﺳﻼﻣﯽ. ﻣﺎ،. ﺑﺮدوش اﻧﺪﯾﺸﻤﻨﺪان ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺳﻨﮕﯿﻨﯽ .5 .ر. :ك. ﺣﺴﯿﻨﯽ، ﺳﯿ ﺪﺣﺴﯿﻦ، ﻣﻘﺎﻟﻪ …. ﺗﻘﻮﯾﺖ ﺟﺎﯾﮕﺎه ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ در. ﮐﺸﻮر،. ﻧﺴﺒﺖ. ﺳﻨﺠﯽ ﺳﺎزواري ﺗﻮﻟﯿﺪات ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻓﺮﻫﻨﮓ و ﺟﻬﺎن. ﺑﯿﻨﯽ اﺳﻼﻣﯽ ….. ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ. آو(. اﺷﻨﺎﺳﯽ،. واج. ﺷﻨﺎﺳﯽ، ﻧﺤﻮ، ﺳﺎﺧﺖ. واژه و …) ﻣﻮرد ﻧﻘﺪ و ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ …. ﺗﺎﮐﻨﻮن ﮔﺮﭼﻪ ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي ﭼﺎﻣﺴﮑﯽ ﭼﻨﺪان ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﯿﺎﻓﺘﻪ اﺳﺖ اﻣﺎ در ﺟﺰﺋﯿـﺎت ﺷـﺎﻫﺪ.

گردشگری و توسعه آن – توریسم – بلاگفا

agdasitavassol.blogfa.com/post-11.aspx

ذخیره شده

مشابه

گردشگری معادل فارسی و کاملاً دقیق واژه Tourism در زبانهای انگلیسی، فرانسه و … چرا که توریست های هر رشته از گردشگری ممکن است با سایر گردشگران از نظر سن … اما صاحب نظران این رشته گردشگری به طرق مختلف دسته بندی نموده اند . ….. تجربه زندگی روستایی و عشایری : این مورد به تازگی در بعضی از کشور ها رونق یافته است .

[PDF]ﺗﺎرﯾﺦ ﺗﺤﻮﻻت ﮐﺘﺎﺑﻬﺎي درﺳﯽ ﻣﺪارس در اﯾﺮان ﺑﺮرﺳﯽ – پژوهش و نگارش …

jut.samt.ac.ir/article_18937_6b99c30979ccb71073019f5ba3d85dba.pdf

ذخیره شده

واژه. ﻫﺎ. ﺗﺎرﯾﺦ. ﮐﺘﺎ. ﺑﻬﺎي درﺳﯽ، ﺷﻮراي ﻋـﺎﻟﯽ ﻣﻌـﺎرف، ﺑﺮﻧﺎﻣـﻪ درﺳـﯽ، ﺳـﺎزﻣﺎن ﮐﺘ. ﺑﺎ. ﻬـﺎي. درﺳـﯽ، … آﻣـﻮزش و ﭘـﺮورش رﺳـﻤﯽ و ﺟﺪﯾـﺪ در. ﮐﺸﻮر ﻣﺎ ﭘﺎﯾﻪ. ﮔﺬاري ﺷﺪ و. آﻣﻮزش و ﭘﺮورش. ﺑﻪ ﺷﯿﻮه ﺳﻨﺘﯽ. ﻧﯿﺰ ….. آزاد در ﺗﺄﻟﯿﻒ و ﭼﺎپ ﮐﺘﺎب درﺳﯽ، از ﯾﮏ ﻋﻨـﻮان. ﯾـﺎ. ﯾـﮏ ﻣﻮﺿـﻮع ﻣـﺸﺨﺺ،. ﻧﺎﺷـﺮان و. ﻣﺆﻟﻔﺎن ﻣﺨﺘﻠﻒ ….. آن ﻣﺒﺎﻧﯽ و ﺗﺮﺑﯿﺖ اﺳـﻼﻣﯽ، ﻫـﺪف ﮐﻠـﯽ ﺗﻌﻠـﯿﻢ و ﺗﺮﺑﯿـﺖ اﺳـﻼﻣﯽ، اﺻـﻮل ﺣـﺎﮐﻢ ﺑـﺮ ﻧﻈـﺎم …. دوره ﻣﺘﻮﺳﻄﻪ ﻧﻈﺮي.

[PDF]ﺗﺪﻗﯿﻘﯽ ﺑﺮ ﺳﺎﺧﺘﺎرﻫﺎ و ﮐﺎرﮐﺮدﻫﺎي ﻣﺴﮑﻦ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ آﻣﻮزه – فصل نامه جغرافیا …

zagros.iaub.ac.ir/article_521327_54b149df99806ae2770f842b4cc54e96.pdf

ذخیره شده

۱۰ آبان ۱۳۹۴ – درﺻﺪ در ﮐﺸﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺟﻬﺎن ﻣﺘﻔﺎوت ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ(ﺟﻌﻔﺮي ﺻﻤﯿﻤﯽ و ﻫﻤﮑﺎران،. 32،1386. ). ✓ …. از ﺳﯿﺎﺳﺘﻬﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﺴﮑﻦ. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺳﮑﻮﻧﺖ از رﯾﺸﻪ. « ﺳﮑﻦ. » ﺑﻪ ﻣﻔﻬﻮم آرام و ﻗﺮار اﺳﺖ.واژه ﻫﺎي ﻫﻢ ﺧﺎﻧﻮاده ﺳﮑﻮﻧﺖ ﺷﺎﻣﻞ،ﻣﺴﮑﻦ(آرام …. ﭘﺎﯾﻪ ﮔﺬاري رواﺑﻂ ﺻﺤﯿﺢ ﺑﯿﻦ اﺑﻌﺎد ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﺴﮑﻦ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ در ﺟﻬﺖ ﺗﺒﯿﯿﻦ ﺳﯿﺎﺳﺘﻬﺎ ﺑﺎﺷﺪ. )4 ….. اﺑﺘﺪاي ﺧﻠﻘﺖ ﺗﻼش در ﺳﮑﻨﯽ ﮔﺰﯾﻨﯽ ﺧﻮد و ﺧﺎﻧﻮاده اش داﺷﺘﻪ اﺳﺖ؛.

چاپ مقالة دكتر فرزانه فرحزاد در روزنامه ايران: 27/5/84 – مقاله

lsi.ir/newspaper/Article.asp?id=31&Mag_id=6

ذخیره شده

پايه فعاليت گروه بر تأليف و ترجمه كتاب‌هاي مربوط به آواشناسي و واج‌شناسي فارسي …. 84 : سخنراني جناب آقاي دكتر نيلي‌پور در رابطه با مباني عصب‌شناختي زبان‌شناسي: …. 5ـ سخنراني آقاي علي فاميان در زمينة طبقه‌بندي واژه‌هاي صفت در زبان فارسي با ….. 23ـ تير 84 : ارائه كاربرگه‌اي به روش كار گروه واژه‌گزيني فرهنگستان براي واژه …

[PDF]تبيين حكمروايي روستايي و چالش‌هاي آن در

research.bonyadmaskan.ir/BestArticles/05.pdf

ذخیره شده

۲۷ تیر ۱۳۸۷ – ﻫﺎي. ﻣﺆﺛﺮ. در ﺣﯿﺎت ﺟﺎﻣﻌﻪ روﺳﺘﺎﯾﯽ در ﻣﻘﯿﺎس. . ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﺤﻠﯽ، م. ﻟﯽ و ﻣﻨﻄﻘﻪ. . اي و ﺿﺮورت … ﻫﺎي اﺧﯿﺮ. اﻫﻤﯿﺖ ﯾﺎﻓﺘﻪ، اﻣﺎ در ﺣﻘﯿﻘﺖ واژه. . اي ﻗﺪﯾﻤﯽ. . اﺳﺖ ﮐﻪ از واژه ﻓﺮاﻧﺴﻮي … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. ﺣﮑﻤﺮواﯾﯽ. اﻏﻠﺐ ﺻﺎﺣﺐ. . ﻧﻈﺮان و ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﺑﺮ اﯾﻨﮑﻪ. « ﺣﮑﻤﺮواﯾﯽ ه … اﻋﻤﺎل اﻗﺘﺪار ﺳﯿﺎﺳﯽ، اﻗﺘﺼﺎدي و اداري در ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﻣﻮر ﯾﮏ ﮐﺸﻮر. ‌در …. ﮔﺰﯾﻨﯽ آن ﺑﻪ ﺟﺎي ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺤﻠﯽ در ﻧﻮاﺣﯽ روﺳﺘﺎﯾﯽ داﻧﺴﺖ.

گروه زبان انگلیسی | دانشگاه خاتم

khatam.ac.ir/content/گروه-زبان-انگلیسی-0

ذخیره شده

مشابه

توانایی های مور نیاز … گرایش‌ ها و ابعاد مختلف این رشته در کارشناسی ارشد … سال آینده هم به تعداد دانشگاه هایی که در داخل کشور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در …

[PDF]ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﻘﺎﻟﻪ: ﭼﻜﻴﺪﻩ:

jmdp.ir/article-1-1736-fa.pdf

ذخیره شده

توسط K Hasani – ‏2013
ﻣﻔﻬﻮﻡ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﺳﺎﻻﺭﻱ ﺩﺭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻭ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ، ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺩﺭﺑﺮﺩﺍﺭﻧﺪﻩ. ﻣﺸﺨﺼﻪ ﻫﺎﻱِ ﻧﻤﻮﺩﻱِ … ﺍﻋﻀﺎﻯ ﺭﺳﻤﻰ ﻭ ﻏﻴﺮﺭﺳﻤﻰ ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﻣﺆﺳﺴﻪ ﻫﺎﻯ ﺁﻣﻮﺯﺷﻰ ﻛﺸﻮﺭ ﺑﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ 521 ﻧﻔﺮ ﺑﻮﺩ. ﻛﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺑﺎ …. ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺍﺑﻌﺎﺩ ﻭ ﻣﻮﻟﻔﻪ ﻫﺎﻯ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﺳﺎﻻﺭﻱ ﻣﺪﻳﺮﺍﻥ ﻭ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺭﺩﻩ ﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﻣﻮﺭﺩ. ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﺪ. … «ﻣﺮﻳﺖ» ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﻯ ﺍﺳﺘﺤﻘﺎﻕ، ﻟﻴﺎﻗﺖ ﻭ ﺷﺎﻳﺴﺘﮕﻰ ﻭ ﻭﺍژﻩ ﻳﻮﻧﺎﻥِ ﺑﺎﺳﺘﺎﻥِ «ﻛﺮﺍﺳﻰ» ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﻯ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭ ﻭ . ﻋﻠﻲ ﺭﻏﻢ ﻧﺒﻮﺩ …

نقد هنری؛ کاشف جهان هنرمند – تبیان

article.tebyan.net/331180/نقد-هنری-کاشف-جهان-هنرمند

ذخیره شده

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ – بااین حال ، شاید برخی از ویژگی های اثر هنری بتواند قلمروی معنا و …. های مختلف عقیدتی ، ایدئولوژیكی و حتی صنفی و طبقاتی ، بیش از مبانی …. در چنین مواردی ، واژه گزینی های مناسب و استدلال های قابل پذیرش نقد …. مورد اثرش بحث و نظری داشته باشد؛ ضمن این كه معمولاً هنرمند پایه ی نظرات و آراء منتقد را لجاجت می داند.

دانشگاه تهران – مکتب خونه | فیلم‌های رایگان دروس دانشگاه‌های …

https://maktabkhooneh.org/courses
روش های تولید. فارسی 22 جلسه. > علیرضا صادقی دانشگاه تهران. sadeghi2 …. مبانی برنامه نویسی کامپیوتر. فارسی 32 جلسه. > غلامعلی نژاد حاجعلی ایرانی دانشگاه …

احمدرضا اخوت – پاتوق کتاب فردا

https://bookroom.ir/people/8440/احمدرضا-اخوت

ذخیره شده

مبانی نظری دین و کلام جدید; ادیان …. آموزش روش های تدبر در قرآن – جلد سوم: روش های تدبر کلمه ای ( … مبانی و مهارت های تفکر پرسشی بر اساس آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع … مهارت های تربیت کودک 2 تا 7 سال با رویکرد طیب گزینی (چاپ اول) ….. فرق این کلمه با واژه های تطهیر و تهذیب در این است که در تطهیر نظر به پاک شدن از پلیدیهاست …

کاربرد اصطلاح‌شناسی و واژه‌گزینی در نمایه‌سازی ماشینی و … – …

vista.ir/…/کاربرد-اصطلاح‌شناسی-و-واژه‌گزینی-در-نمایه‌سازی-ماشینی-و-بازیابی-اطلا…

ذخیره شده

مشابه

۱۳ آذر ۱۳۸۴ – ۱) توسعه و هماهنگی اصول و مبانی نظری اصطلاح‌شناسی … داده‌پردازی۱۴ و انفورماتیك۱۵ماشینی شدن ثبت واژگان و اصطلاح‌نگاری رایانه‌ای …. عنوان ابزار بازیابی استفاده می‌كنند (یعنی زبان طبیعی و واژه‌های عناوین، چكیده‌ها و متن …. در جایی كه برای یك كشور یا منطقه جغرافیایی درون یك جامعه تك زبانی به دلایل مختلف بیش از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *